Koncert & party beszámolók
Születés és halál – Hooligans a Sportarénában
Hirtelen kevés lett apropónak a 15. születésnap. Nem mintha szerény számú sikerdalt és rajongót gyűjtött volna össze a Hooligans az elmúlt, arany és platinalemezes másfél évtizedben. A fiúk a napokban vesztették el menedzserüket és barátjukat, biztos támaszukat és iránymutatójukat, Sipos Tibor Cápát. A közel három órás koncert végül úgy lett fergeteges és felemelő, hogy azzal a „banda atyja” emlékének is tisztelegtek.
Menedzserük halála miatt kérdésessé vált a Hooligans jubileumi Sportaréna-koncertje, melynek megtartásához komoly lökést adott a szívinfarktusban elhunyt menedzser, Cápa fia szavain keresztüli biztatása – derült ki a meghirdetett 19 órás kezdet után 35 perccel induló bejátszásból, amit egy nyitány, majd a Legyen valami! taktusai követtek.
Igazán látványos fénytechnika, nem egy hatásos videómontázs és pirotechnika támogatta a bandát, mely két háttérénekesnő, Rakonczai Viktor, billentyűs és a Budapest Pops Orchestra kíséretében lépet színpadra. Az egymás után felcsendülő slágerek között Csipa játékosan, határozottan, finoman és követelőzve, trükkösen és magabiztosan kérte, majd zsebelte be a színpadon állók és ülők számára a tapsorkánt. A 30-nál is több dalból álló repertoár során szinte a teljes Best of válogatás sorra került. Minden út, A vér nem válik vízzé, Ringass el, Van az úgy, Egyetlen, Eljátszott gyémánt, Illúzió, Küzdj az álmodért, Menj tovább… Az ősrégi Tartson örökké ezúttal szabályos kórust varázsolt az aréna közönségéből, a Királylány alatt pedig szivárványszínekkel díszített háttéren szupersztár szépségek egymásba átvándorló arcvonásai nyújtottak emlékezetes vizuális kíséretet. (Apropó vizuális kíséret: tanulság, hogy dalt éneklő kliprészlettel nem szerencsés próbálkozni, mert zavaró, ha az énekes élőben képtelen szinkronba kerülni felvételről bejátszott másával.) Bár több szerzeményben is sokezres támogatást kapott Csipa, a Játszom című dal volt az, ahol leginkább egy emberként énekelt a nagyérdemű.
A második óra végén Csipáék a színpadra szólították a Republic együttest: kiderült, hogy a Hooligans előtt Cipőéket menedzselte Sipos Tibor. A két banda előbb Az én paradicsom, majd a 67-es út című slágereket játszotta közösen, melyek így egészen új értelmet nyertek, s az est katartikus pillanatait jelentették.
A kétkorongos Best of Hooligans összegzésen túl elhangzott a Nem szól semmiről meg a Szex & KV, sőt, a fiúk lenyomták a Queentől a Don’t Stop Me Now-t is. A zenekar előző két basszusgitárosa, Móricz Norbert és Maróth P. G. is gazdagította játékával az estet. Csipa az egyik dalnál elfelejtett belépni, így annak újra nekifutottak, s a harmincnál is több nótát tartalmazó koncertrepertoárból mindössze két nóta volt, ami nem szólt jól – feltehetően a túlvezérelt vonósok miatt.
Két és fél óra pörgés után ötperces szünetet engedélyeztek maguknak a fiúk, hogy aztán – többek közt – szülinapi tortával, Félemberrel és az elmaradhatatlan koncertzáró Hotel mámorral köszönjék meg a 2011. december 11-i monstre koncerten való részvételt, és a következő 15 évre megelőlegezett bizalmat.
Tény, hogy Tóth Tibi, Kiss Endi, Csipa és Késmárki Zsolt nem töltötték csurig nézővel a Sportarénát, de ne feledjük: a telt ház még nem garancia az elégedettségre. Ezúttal viszont kijelenthető, hogy az ott lévők túlcsordulhattak Hooligans-dalokkal, s a közel háromórás buliról úgy mehettek emberi időben haza a rajongók, hogy garantáltan fergeteges és emlékezetes élményben volt részük.
2011. 12. 12. 1:22
További Hooligans cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..