Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fool Moon

Bibliográfia - Fool Moon

A szegedi Fool Moon vokálegyüttes tagjai közül többen már gyerekkoruktól kezdve ismerik egymást, de a "legfiatalabb" ismeretség is elmúlt már 8 éves. Amellett, hogy szinte egész eddigi életükben osztály-, csoport- vagy énekkari társak voltak, még egy közös vonásukban megegyeztek, mindannyian a zenei pályára készültek vagy a zenei élet területén gondolták megvalósítani álmaikat.

A Fool Moon vokálegyütes tagjai külön-külön és együtt is több zenekari formációban zenéltek már. Mint az lenni szokott, az els kísérletezgetések még a középiskolai zenekarokhoz fzdtek, majd késbb, a fiskolai idkben - mindannyian fiskolát végeztek, st a zenekar nagyobbik része karvezetésbl és zenepedagógiából diplomázott - ezek a próbálkozások egyre érettebb zenei eladásokkal folytatódtak.

tovább »



Az együttesekben való zenélés mellett mindig fontos szerepet játszott életükben az énekkari, azaz többszólamú éneklés is, amelyre Szeged jól szervezett kórusaiban mindig adódott lehetség.

Egy id után a zenei érdekldésük a hazai és külföldi ún. "a capella", azaz hangszer nélküli, csak énekhangokat szerepeltet együttesek irányába fordult. Egyre több lemezt hallgattak meg a Manhattan Transfertl, a Swingle Singerstl, a King's Singerstl, a Neri Per Caso-tól és nagy kedvencüktl, a Take 6-tl.

Innen már szinte egyenes út vezetett egy saját formáció életre hívásához.

A Fool Moon vokálegyüttes megalapítása 2001. szeptemberére tehet, amikorra már minden tagnak összegylt a kell tapasztalata ahhoz, hogy pontosan meg tudja fogalmazni, mit is szeretne képviselni ebben a vokális mfajban.

A sarokpontok kijelölése után a csapaton belül gzervel indultak meg az átiratok elkészítései. Ez vezetett odáig, hogy a formáció mostanra már elkészítette els nagylemezét. A hangzó anyagon egyébként az elmúlt 4-5 év nagy magyar slágereinek feldolgozásai találhatók (pl. AD-Stúdió: Páratlan páros, Bon-Bon: Valami Amerika), 5 szólamban felénekelve, kísér hangszerek felhasználása nélkül.

A Fool Moon vokálegyüttes ezzel a lemezzel egy új, eddig nem látott színfoltot szeretne képviselni a hazai "a capella" mufajban, hiszen, ellentétben a hazai eldökkel (Cotton Club Singers, Four Fathers, Bolyki Brothers), a Fool Moon tagjai magyar dalokat, magyarul és saját hangszerelésben énekelnek.

Ezzel az elképzeléssel úgy tnik, hogy meg tudnak maradni igényes zenei produkciónak, miközben populárissá tehetik Magyarországon azt a - néha még elég mostohán kezelt - mfajt, az a capella éneklést, amely Amerikában és Nyugat-Európában már nagy hagyományokkal rendelkezik.

Eddigi fellépéseik során megbizonyosodhattak arról, hogy a formáció és a stílus, amelyet képviselnek, táptalajra lelhet Magyarországon mind a fiatal, mind az idsebb közönség körében. Ezt támasztotta alá például a 2002. december 5-dikei jótékonysági fellépésük a Fogyatékos Gyermekekért a Petfi Csarnokban, valamint a Színészek Világjátékán vagy éppen a Szegedi Szabadtéri Játékokon megrendezett Dixie Gálán való szereplésük is.

Tapasztalataik szerint a tévék és rádiók is látnak fantáziát az együttesben. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a Szuperbuli cím tévémsorban való nagysiker szereplésük, vagy a Juventus Rádió vezérigazgatójának hozzáállása a csapat teljesítményéhez, aki, amikor meghallotta az együttes demo-lemezét, rögtön felkérte ket egy fellépésre, majd ígéretet tett arra, hogy az együttest maga fogja népszersíteni rádiós és zenei körökben.

Tagok:

Czutor Ignác - tenor, az együttes design-felelse. Régebben a Café-Café szaxofonosa volt, ma a Bencsik Quartettben és a Matthew Mitchell Trio-ban játszik.

Molnár Gábor - tenor, az együttes hangmérnöke. Zeneírással foglalkozik, az nevéhez fzdik néhány mai popzenei album és dal meghangszerelése. Session-zenészként több zenekarban is szaxofonozik és billentyzik.

Wodala Barnabás - tenor-bariton, az együttes konferansziéja. Biológus és angol nyelvtanár, basszusként és tenorként már több énekegyüttes tagja volt.

Deák András - bariton-basszus, az együttes fszervezje. A Crash együttes alapítója és szövegíró-énekese.

Németh Miklós - basszus-bariton, az együttes egyik átiratkészítje. Zeneírással, zenetanítással foglalkozik, billentysként több zenekar tagja volt.

És az együttest segít hatodik tag, másik átiratkészítnk: Deák Máté - Zeneírással és zenetanítással is foglalkozik, több zenekar billentyse volt.

« bezár