Hírek
Listamustra 2012/9
A február 11-én elhunyt Whitney Houston dalai és albumai iránt a várakozásnak megfelelően világszerte jelentősen megnőtt a kereslet. Az Amerikai Egyesült Államokban február 11. és február 26. között a zeneszámaiból 2,76 milliót, nagylemezeiből 668 ezret értékesítettek. Az énekesnő a héten három albummal tanyázik az amerikai eladási lista tízes mezőnyében, ami korábban egyetlen hölgynek sem sikerült.
A 2000-ben kiadott Whitney: The Greatest Hits című slágergyűjteménye a második, a főszereplésével játszott, 1992-es The Bodyguard című film zenéje (ezen hat felvétellel van jelen) a hatodik, az első, 1985-ös, cím nélküli korongja a kilencedik helyen szerepel. Whitney a negyvenes mezőnyben további három nagylemezzel képviseli magát: a 2009-es I Look to You a 16., az 1998-as My Love Is Your Love a harmincadik, az 1990-es I’m Your Baby Tonight a 39. pozícióban található. Az Egyesült Királyságban az albumai közül a tavaly januárban megjelent The Essential Whitney Houston című válogatás a legkelendőbb, a hetedik helyen szerepel. Németországban a Whitney: The Greatest Hits található a legmagasabban, a bronzérmes pozícióban. Magyarországon nincs nagylemeze a TOP 40-ben.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Kelly Clarkson: Stronger (What Doesn’t Kill You)
Egyesült Királyság – Gotye featuring Kimbra: Somebody That I Used to Know
Németország – Michel Teló: Ai se eu te pego!
Magyarország – Fábián Juli & Zoohacker: Girly
Brit fiúcsapat amerikai sikere
Katy Perry az amerikai Billboard magazin Hot 100 listáján a múlt héten rajt-cél győzelmet arató Part of Me című újdonsága a negyedik helyre hátrált. Kelly Clarkson három és két hete vezető felvétele, a Stronger (What Doesn’t Kill You) tért vissza az élre a negyedik pozícióból. Az öttagú The Wanted a bemutatkozó, All Time Low című dalával 2010 augusztusában egy hétig vezette a brit rangsort. A négy angol és egy ír énekes alkotta formáció odahaza a Glad You Came című szerzeménnyel is megjárta a csúcsot, tavaly júliusban két hétig uralta vele a mezőnyt. A Glad You Came az USA-ban a héten a 23. helyről az ötödikre jött fel javarészt annak köszönhetően, hogy átdolgozása helyet kapott a tengerentúlon rendkívül népszerű Glee című tévéfilmsorozatban. A TOP 10 kapujában, a 11. helyen nyitott B.o.B újdonsága, a So Good, amely az észak-karolinai rapper az amerikai piacon május 1-jén forgalomba kerülő Strange Clouds című második stúdióalbumának újabb beharangozója a Lil Wayne-nel készült címadó és az André 3000-del készült Play the Guitar után. Az Egyesült Királyságban egy hét megszakítással harmadik hete Gotye, Belgiumban született, kétéves korától Ausztráliában élő énekes és Kimbra új-zélandi énekesnő Somebody That I Used to Know című slágere vezet, amely Gotye harmadik, Making Mirrors című stúdiólemezéről származik. A brit élmezőnyben egy új belépő szerepel. A második helyre iratkozott fel az N-Dubz londoni hiphoptrióban megismert Dappy a Queen gitárosával, Brian May-jel készült Rockstar című felvétele. A német tízes mezőnyben két újdonság található. A bronzérmes pozícióban az idei német eurovíziós dal, a Standing Still kezdett – Roman Lob az előadója. A hatodik helyre Flo Rida mifelénk is egyre sikeresebb, Sia ausztrál énekesnővel készült Wild Ones című zeneszáma érkezett meg. A német lista élén nincs változás, ötödik hete a brazil Michel Teló az első az Ai se eu te pego! című slágerével. Magyarországon Fábián Juli és Zoohacker négy felvételt felvonultató Girly című EP-je uralja a mezőnyt. A hazai rádióállomások műsoraiban Madonna újdonsága, a Nicki Minaj-zsal és M.I.A.-vel készült Give Me All Your Luvin’ a legtöbbet sugárzott dal, amely a vártnál jóval gyengébb eredményt ért el a nemzetközi slágerlistákon – az amerikain a tizedik, a briten csupán a 37. helyig jutott.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Adele: 21
Egyesült Királyság – Emeli Sandé: Our Version of Events
Németország – Xavier Naidoo: Danke für’s Zuhören – Liedersammlung 1998–2012
Magyarország – Adele: 21
A megunhatatlan angol énekesnő
Adele több mint egyéves, a brit piacon január 24-én, az amerikain február 22-én kiadott 21 című második stúdióalbuma az Egyesült Királyságban és Németországban az ezüstérmes pozícióban tanyázik, Magyarországon második hete a legnépszerűbb hanghordozó. Az Amerikai Egyesült Államokban megszakításokkal 22. hete vezet. Ezzel megdöntötte MC Hammer egyéni rekordját – az oaklandi rapper 1990-ben huszonegy hétig uralta a mezőnyt a Please Hammer, Don’t Hurt ’Em című korongjával. A tottenhami születésű Adele előtt mostantól két, egyenként huszonnégy hétig vezető nagylemez szerepel: a Prince főszereplésével játszott, 1984-es Purple Rain című film a Popherceg által készített zenéje és az 1977-es Saturday Night Fever című film albuma. Adele a 21 című nagylemezéből az USA-ban február 26-ig 7,65 milliót adott el, ebből 1,83 milliót idén értékesített. Az amerikai élmezőnyben három új belépőre lelünk. A harmadikon a fun. New York-i indie-pop zenekar második stúdióalbuma, a Some Nights, a negyediken Tyga comptoni rapper második stúdiólemeze, a Careless World: Rise of the Last King, a nyolcadikon a Chiddy Bang philadelphiai hiphopduó első albuma, a Breakfast debütált. Az Egyesült Királyságban Emeli Sandé első, Our Version of Events című nagylemeze a legkelendőbb. A brit TOP 10 egyetlen újdonsága Meat Loaf dallasi énekes ötödik helyen startoló Hell in a Handbasket című 12. stúdióalbuma. Németországban harmadik hete Xavier Naidoo válogatásából, a Danke für’s Zuhören – Liedersammlung 1998–2012 címűből fogy a legtöbb. A német tízes mezőny egyetlen új belépője Sean Paul jamaikai énekes hatodik helyen nyitó Tomahawk Technique című ötödik stúdiólemeze.
2012. 03. 06. 7:06
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..