Hírek
Listamustra 2012/22
A Take That 1996. február 13-án jelentette be megszűnését. A szakmabeliek úgy gondolták, hogy az énekesek közül – beleértve a csapatból 1995 júliusában távozott Robbie Williamst is – Gary Barlow viszi a legtöbbre. Eleinte szépen alakult a karrierje. 1996 júliusában a Forever Love, 1997 májusában a Love Won’t Wait című szerzeménnyel vezette egy-egy hétig a brit listát. Az 1997 májusában megjelent Open Road című első szólólemeze is listavezető volt a szigetországban.
A második, az 1999 októberében kiadott Twelve Months, Eleven Days viszont hatalmasat bukott – a brit eladási rangsorban a 35. hely volt a csúcspozíciója. Gary utána évekig a háttérbe szorulva dolgozott, elsősorban dalszerzőként, szólóelőadóként nem is próbálkozott. A Take That 2005-ös visszatérése óta ismét fényesen ragyog a csillaga. Az újonnan megalakított The Commonwealth Band nevű zenekarral készült, mindössze hat zeneszámot felvonultató harmadik szólóalbuma, a Sing a héten a brit eladási lista élén debütált – 40 020 példányt értékesítettek belőle Európa legfontosabb zenei piacán. Az Andrew Lloyd Webberrel II. Erzsébet tiszteletére írt, a dalok brit rangsorában a 11. helyen nyitó címadó felvétel két változatban szerepel rajta. A szerzemény a jövő héten minden bizonnyal listavezető lesz az Egyesült Királyságban.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Gotye featuring Kimbra: Somebody That I Used to Know
Egyesült Királyság – Rudimental featuring John Newman: Feel the Love
Németország – Die Toten Hosen: Tage wie diese
Magyarország – Ákos: Előkelő idegen
A briteknek bejön Loreen száma
Változatlan az amerikai Billboard magazin Hot 100 listájának csúcsa: hetedik hete Gotye és Kimbra világslágere, a Somebody That I Used to Know uralja a mezőnyt. A hetek óta számottevő mozgolódás nélküli TOP 10 tizedik helyén kezdett a május 23-án véget ért American Idol tehetségkutató tévéműsor 11. sorozatának győztese, az 1990-es georgiai születésű Phillip Phillips a Home című szerzeménnyel – a jövő héten bizonyára máris nagyot zuhan. A brit élmezőnyben két új belépőt találunk: a négytagú, Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor és DJ Locksmith alkotta londoni Rudimental felvétele, a John Newmannel készült Feel the Love az első, a szintén négytagú Lawson angol pop-rock együttes bemutatkozó, When She Was Mine című zeneszáma a negyedik helyre érkezett meg. A 85. helyről a harmadikra lépett az idei Eurovíziós Dalfesztiválon diadalmaskodó Euphoria című szerzemény, amelynek Loreen svéd énekesnő az előadója. A versenyben a maximális, tizenkét pontot kapta a britektől. Németországban második hete a Die Toten Hosen felvétele, a Tage wie diese vezet. A magyar Single listát hetedik hete Ákos kiadványa, az Előkelő idegen uralja. A hazai rádióállomások a kanadai Carly Rae Jepsen slágerét, a Call Me Maybe címűt sugározzák a legtöbbet.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – John Mayer: Born and Raised
Egyesült Királyság – Gary Barlow & The Commonwealth Band: Sing
Németország – Die Toten Hosen: Ballast der Republik
Magyarország – Benkő László: Másik világ
Újdonságdömping a brit rangsorban
John Mayer ötödik, Born and Raised című stúdióalbuma – a várakozásnak megfelelően – elfoglalta az amerikai eladási lista élét, a megjelenés hetében 219 ezer fogyott belőle az amerikai piacon. Ez az 1977-es connecticuti születésű pop-rock énekes harmadik listavezetője. Korábban a 2003-as Heavier Things és a 2009-es Battle Studies című CD-kkel járta meg a legmagasabb pozíciót. Érdekesség, hogy a 2006-os Continuum című koronggal csak a második helyen debütált, pedig 300 186 példány kelt el belőle az első héten. Az amerikai tízes mezőnyben további három újdonság szerepel. A negyedik helyre Slash második szólólemeze, az Apocalyptic Love iratkozott fel, amelyet Myles Kennedy énekes-gitárossal és a The Conspirators zenekarral készített. A hetedik pozícióban a MercyMe keresztény rockot játszó texasi együttes hetedik stúdióalbuma, a The Hurt & The Healer, a nyolcadikban Sara Bareilles kaliforniai énekesnő öt dalt tartalmazó Once Upon Another Time című EP-je nyitott. Az Egyesült Királyság rangsorának első öt helyén új belépők találhatók. Gary Barlow nagylemeze mögé Paloma Faith londoni énekes-színésznő második stúdióalbuma, a Fall to Grace, a harmadik helyre a pakisztáni, islamabadi születésű Rumer énekesnő második stúdiólemeze, a Boys Don’t Cry, a negyedikre a New York-i Scissor Sisters negyedik stúdióalbuma, a Magic Hour, az ötödikre Russell Watson angol tenor korongja, az Anthems – Music to Inspire a Nation érkezett meg. A TOP 10-ben még egy újdonság szerepel, a Sigur Rós izlandi zenekar Valtari című hatodik stúdiólemeze a nyolcadik helyen. Németországban harmadik hete a Die Toten Hosen albumából, a Ballast der Republik címűből értékesítik a legtöbbet. A Deutschland sucht den Superstar kilencedik sorozatában diadalmaskodó Luca Hänni nagylemeze, a My Name Is Luca a második helyen kezdett. Idehaza az omegás Benkő László albuma, a Másik világ a legnépszerűbb nagylemez.
2012. 06. 09. 10:48
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..