Hírek
Listamustra 2013/9
Továbbra is a két februári díjkiosztó nyomja rá bélyegét a slágerlistákra. Az USA-ban második hete ismét a Grammyn az év albumának kikiáltott hanghordozó, a Mumford & Sons második, Babel című nagylemeze a legkelendőbb, igaz, február 18. és február 24. között mindössze 63 ezer példány fogyott el belőle.
A dalok brit rangsorában Justin Timberlake zeneszáma, a BRIT Awardson előadott Mirrors a múlt héten a 28. helyről a negyedikre lépett, s a héten elfoglalta a csúcsot. Az 1981. január 31-én Memphisben született énekesnek ez a negyedik listavezetője a szigetországban. 2006 szeptemberében a SexyBackkel egy hétig vezetett. 2007 áprilisában Timbaland és Nelly Furtado társaságában szerepelt az élen egy hétig a rapper-producer Give It to Me című felvételével, 2008 áprilisában és májusában pedig szintén közreműködőként uralta a mezőnyt négy hétig Madonna 4 Minutes című slágerével. A Mirrors Justin visszatérő, The 20/20 Experience című stúdióalbumának második beharangozója a Jay-Z-vel készült Suit & Tie után – a nagylemez a német nyelvterületen és mifelénk már március 15-én megjelenik.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Baauer: Harlem Shake
Egyesült Királyság – Justin Timberlake: Mirrors
Németország – will.i.am featuring Britney Spears: Scream & Shout
Magyarország – Depeche Mode: Heaven
Tarol a táncőrület
Az amerikai Billboard magazin Hot 100 listáját második hete a rangsor történetének 21. rajt-cél győzelmet arató zeneszáma, a pennsylvaniai születésű Baauer lemezlovas és producer táncőrületet kiváltó Harlem Shake című slágere vezeti. Az első helyezését leginkább annak köszönheti, hogy a listába már a YouTube-os videoklipek amerikai nézettsége is beleszámítódik. A nyolcadik pozícióból a bronzérmesbe lépett Bruno Mars listavezető-esélyes felvétele, a When I Was Your Man. A hawaii énekes a kilencedik helyre csúszó Locked Out of Heaven című dalával 2012 végén és 2013 elején hat hétig tanyázott a legmagasabb pozícióban. Először található a tízes mezőnyben három rapper, a New Orleans-i Lil Wayne, a kanadai Drake és az atlantai Future a tizedikre előlépő Love Me című szerzeménye. A brit TOP 10-ben két új belépőre lelünk. A második helyen debütált a Bastille a Pompeii című zeneszámával – a londoni rockzenekar ezt megelőzően az előző felvételével, a Flaws cíművel szerepelt a legmagasabban, a 21. helyen. A kilencedik helyre érkezett meg három londoni előadó, Wiley rapper, Chip rapper és Ms D énekesnő Reload című szerzeménye. Hat helyet javítva a tizedikre jött fel P!nk az iowai születésű Nate Ruess énekessel készült Just Give Me a Reason című dala, amely már a harmadik sláger a pennsylvaniai énekesnő tavaly szeptemberben kiadott The Truth About Love című hatodik stúdióalbumáról a Blow Me (One Last Kiss) és a Try után. Németországban hetedik hete will.i.am és Britney Spears közös zeneszáma, a Scream & Shout vezet. Az ötödik helyen nyitott Arash iráni-svéd énekes a jamaikai Sean Paullal készült She Makes Me Go című felvétele. Nálunk harmadik hete a Depeche Mode visszatérő dala, a Heaven uralja a Single (track) listát. A rádióállomásaink Bruno Mars slágerét, a Locked Out of Heavent sugározzák a legtöbbet.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Mumford & Sons: Babel
Egyesült Királyság – Emeli Sandé: Our Version of Events
Németország – Heino: Mit freundlichen Grüssen
Magyarország – Pál Dénes: Dalok a The Voice-ból
Emeli, a sztár
A londoni Mumford & Sons összességében ötödik hete vezeti az amerikai albumeladási listát. Legutóbb együttes, a floridai Creed rockzenekar tanyázott a csúcson több mint négy hétig egy nagylemezzel, 2001 végén és 2002 elején nyolc hétig uralta a mezőnyt a Weathered című albumával. Az elmúlt tizenegy évben egy hanghordozóval négy hétnél tovább csak szólóelőadók és duók vezettek, valamint különböző válogatáslemezek álltak az élen. A legmagasabban rajtoló újdonság, a Buckcherry Los Angeles-i rockegyüttes huszadik helyen kezdő Confessions című hatodik stúdióalbuma. Az Egyesült Királyságban továbbra is Emeli Sandé skót énekesnő tavaly februárban megjelent első, Our Version of Events című stúdiólemezéből értékesítik a legtöbbet – a korong összességében tizedik hete uralja a mezőnyt. Az élmezőnyben négy újdonság található. Az ötödik helyre iratkozott fel a Thom Yorke, Flea, Nigel Godrich, Joey Waronker és Mauro Refosco alkotta Atoms for Peace szupergrupp első, Amok című stúdióalbuma. A nyolcadik helyen az 1962-es születésű Michael Ball angol színész-énekes nagylemeze, a Both Sides Now, a kilencediken a Los Angeles-i Josh Groban az amerikai listát két hete vezető albuma, az All That Echoes, a tizediken az egykori The Smith dalszerző-gitárosának, az 1963-as születésű Johnny Marrnak az első, The Messenger című stúdiólemeze startol. Németországban két hete az 1938-as születésű Heino düsseldorfi énekes Mit freundlichen Grüssen című albuma debütált a csúcson, amely a múlt héten a második helyen szerepelt, s most ismét vezet. Az élmezőnyben három új belépő található. A második helyre az ausztrál Nick Cave & the Bad Seeds zenekar nagylemeze, a Push the Sky Away, a negyedikre a Blutengel német együttes albuma, a Monument, a hetedikre DJ Ötzi osztrák énekes nagylemeze, az Es ist Zeit érkezett meg. Nálunk a múlt héten a 31. helyen nyitott az első magyar The Voice-győztes Pál Dénes gyűjteménye, a Dalok a The Voice-ból – most ebből adták el a legtöbbet. A negyvenes mezőnyben mindössze egy újdonságra lelünk, a Cool Head Klan frontemberének, Molics Zsoltinak a Molicsrock név alatt kiadott, a 28. helyen kezdő Ötvözet című albumára. Ezen kívül van tizenhét visszatérő nagylemez a rangsorban.
2013. 03. 11. 9:40
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..