Hírek
Listamustra 2013/15
Duke Dumont angol lemezlovas és producer megőrizte vezető helyét a dalok brit listáján az A*M*E énekesnővel készült Need U (100%) című szerzeménnyel. Egy szomorú esemény azonban kis híján trónfosztottá tette a párost, Margaret Thatcher április 8-án bekövetkezett halála. Sőt ennek kapcsán rekord is született!
A Vaslady 1979 és 1990 között volt az Egyesült Királyság miniszterelnöke. Ebben az időszakban számtalan, a politikáját bíráló és dicsérő zeneszám készült. Halála után az ellentábora egy internetes kampány keretében elkezdte vásárolni a Ding-Dong! The Witch Is Dead (Ding-dong! A boszorkány halott) című dalt az 1939-es The Wizard of Oz (Óz, a csodák csodája) című filmből. A brit rangsor ezüstérmes pozíciójában debütáló felvétel mindössze ötvenegy másodperces – a zenetörténet legrövidebb olyan szerzeménye lett, amely bekerült a lista tízes mezőnyébe. Természetesen a másik oldal is hallatott magáról. Margaret Thatcher tisztelői a Notsensibles punk-rock zenekar 1979-es I’m in Love with Margaret Thatcher című zeneszámát kezdték el vásárolni, ez azonban csak a 35. helyen nyitott.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Bruno Mars: When I Was Your Man
Egyesült Királyság – Duke Dumon featuring A*M*E: Need U (100%)
Németország – Passenger: Let Her Go
Magyarország – GRB: Névtelen dal
Bruno Mars újabb mérföldköve
Macklemore seattle-i rapper Ryan Lewis producerrel és Wanz énekessel rögzített Thrift Shop című slágere négy hétig tanyázott az amerikai Billboard magazin Hot 100 listájának élén, majd öt hétig Baauer uralta a mezőnyt a Harlem Shake című szerzeménnyel. Az elmúlt két hétben ismét a trió vezetett, most a második helyre csúszott vissza. Macklemore és Ryan Lewis egy másik felvétellel is bekerült a TOP 10-be, a Can’t Hold Us cíművel, amely a 15. helyről a hetedikre jött fel. Ebben Ray Dalton énekel. Bruno Mars vette át a vezetést a When I Was Your Man című zeneszámmal. A hawaii énekesnek ez az ötödik listavezetője az USA-ban – olyan előadók nyomdokaiba lépett, mint Diddy, Ludacris, Prince vagy Lionel Richie. Először 2010 májusában szerepelt a csúcson két hétig B.o.B rapper Nothin’ on You című dalának közreműködőjeként. 2010 októberében a Just the Way You Are című slágerével négy, 2011 elején a Grenade-del megszakításokkal szintén négy hétig trónolt. A Locked Out of Heavennel 2012 végén és 2013 elején hat hétig tanyázott az élen. Az amerikai élmezőnyben még egy új belépőt találunk, a Florida Georgia Line nashville-i countryduó a nyolcadik pozícióban szereplő Cruise című szerzeményét. Németországban negyedik hete a Passenger néven hódító angol Mike Rosenberg vezet a Let Her Go című felvétellel. A magyar Single (track) listán visszatért a csúcsra a két héttel ezelőtti első helyezett, a GRB Névtelen dala. Jövő héten már Ákos lesz a listavezető a Veled utazom című maxi CD-vel. Rádióállomásaink ismét magyar előadó zeneszámát sugározzák a legtöbbet, Kállay-Saunders András My Baby című slágerét (angol és magyar változatban), amely mögött az ezüstérmes pozícióban ByeAlex eurovíziós dala, a Kedvesem található. Legutóbb magyar énekes, Radics Gigi vezette a rádiós rangsort a Vadonatúj érzés című felvételével és annak Daydream című angol verziójával kilenc hétig.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Justin Timberlake: The 20/20 Experience
Egyesült Királyság – Paramore: Paramore
Németország – Depeche Mode: Delta Machine
Magyarország – Tankcsapda: Rockmafia Debrecen
A Paramore brit sikere
Az Amerikai Egyesült Államokban harmadik hete Justin Timberlake harmadik stúdióalbuma, a The 20/20 Experience a legnépszerűbb nagylemez. Április 1. és április 7. között 139 ezer példányt értékesítettek belőle, eddig 1,43 millió példányban fogyott el. A tízes mezőnyben négy újdonságra lelünk. Az ezüstérmes pozícióba a The Band Perry greeneville-i (Tennessee állam) countrytrió Pioneer című második stúdióalbuma érkezett meg. A harmadik helyen Tyler, the Creator harmadik stúdiólemeze, a Wolf kezdett. A kaliforniai rapper az Odd Future nevű hiphopformáció tagjaként vált ismertté, akárcsak Frank Ocean. A hatodik helyre a nyolcvanas évek legvégének és a kilencvenes évek elejének vezető fiúcsapata, a New Kids on the Block iratkozott fel a 10 című hatodik stúdióalbumával. Mögötte a hetediken a Killswitch Engage massachusettsi metalcore együttes startol a szintén hatodik, Disarm the Descent című stúdiólemezével. Az Egyesült Királyságban három hét után trónfosztott lett Justin Timberlake a The 20/20 Experience-szel. A Paramore Tennessee állambeli rockzenekar debütált az élen a Paramore című negyedik stúdióalbumával – 39 234 példány kelt el belőle a megjelenés hetében. A Hayley Williams énekesnő vezette triónak ez a második listavezetője a szigetországban, a harmadik stúdiólemezével, a 2009-es Brand New Eyes cíművel is megjárta a legmagasabb pozíciót. A Paramore a jövő héten az amerikai rangsorban is első helyezett lesz. A brit TOP 10-ben még egy új belépő szerepel, a nyolcadik helyen nyitott az 1988-as londoni születésű James Blake az Overgrown című második stúdióalbumával. Németországban második hete a Depeche Mode nagylemeze, a Delta Machine a legkelendőbb. Az élmezőnyben két újdonság található. A második helyre az Avantasia német metálegyüttes hatodik, The Mystery of Time című stúdióalbuma, a harmadikra Udo Lindenberg 1946-os születésű német rockénekes és a Das Panikorchester koncertlemeze, az Ich mach mein Ding – Die Show érkezett meg. Nálunk a Depeche Mode a múlt héten az első helyen kezdő albuma a másodikra hátrált, és ismét a Tankcsapda nagylemeze, a Rockmafia Debrecen tért vissza a csúcsra. A negyedik helyre a Žagar albuma, a Light Leaks iratkozott fel. Az Avantasia nagylemeze a 15., Oláh Gergő EP-je, az Új dalok a 32., a Kolompos zenekar a Kolompos …és barátaik 1995. című CD-je a negyvenedik pozícióban rajtol.
2013. 04. 15. 18:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..