Hírek
Listamustra 2013/48
A One Direction átírta az idei zenei statisztikákat. A világ jelenlegi legnépszerűbb fiúcsapata, a brit The X Factor hetedik, 2010-es sorozatában a szólóban kiesett énekesekből megalapított, négy angol és egy ír előadó alkotta ötös fogat a harmadik, Midnight Memories című stúdiólemezéből 237 338 példányt értékesített az Egyesült Királyságban a megjelenés hetében, s ezzel 2013 legjobb debütálását könyvelheti el.
Eddig a Daft Punké volt ez a cím – a francia duó Random Access Memories című albumából májusban a kiadás hetében 165 091 példányt vásároltak. A dalok brit listáját elárasztották a One Direction zeneszámai. Hét szerzeménnyel: a Story of My Life (harmadik), a You and I (19.), a Don’t Forget Where You Belong (21.), a Best Song Ever (42.), a Strong (48.), a Midnight Memories (49.) és a Diana (58.) címűekkel szerepel a százas mezőnyben. Nemcsak a brit rangsorban, hanem világszerte, a miénkben is felbukkantak a fiúcsapat felvételei. A Single (track) Top 20 lista harmadik helyén a Diana, az ötödiken a Midnight Memories, a hetediken a Strong kezdett, a Story of My Life pedig a 19. pozícióban található.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Lorde: Royals
Egyesült Királyság – Calvin Harris & Alesso featuring Hurts: Under Control
Németország – Klingande: Jubel
Magyarország – Quimby: Állatok a legelőn
Passenger világsikere
Nincs változás az amerikai Billboard magazin Hot 100 listája csúcsán: kilencedik hete az új-zélandi Lorde slágere, a Royals vezet. Belépett a TOP 10-be, a tizedik helyre Passenger (Michael Rosenberg) angol énekes a Let Her Go című zeneszámmal, amely odahaza a második helyig jutott, a német rangsort öt hétig uralta.
Az Egyesült Királyságban Calvin Harris skót dalszerző-producer, Alesso svéd lemezlovas-producer és a Hurts angol duó érkezett meg az élre az Under Control című szerzeménnyel. Az utóbbi kettőnek ez az első listavezetője a szigetországban. Calvinnek az ötödik – korábban a Dizzee Rascallal és Chrome-mal készült Dance wiv Me (2008), az I’m Not Alone (2009), a Rihannával sikerre vitt We Found Love (2011) és a Florence Welchcsel készült Sweet Nothing (2012) című felvételekkel járta meg a legmagasabb pozíciót. Az élmezőnyben további két újdonságra lelünk. A McFly angol fiúkvartett zeneszáma, a Love Is on the Radio a hatodik, Breach (Ben Westbeech) angol producer Andreya Triana angol énekesnővel készült felvétele, az Everything You Never Had (We Had It All) a kilencedik helyre iratkozott fel.
Németországban ötödik hete a Klingande francia duó trónol a Jubel című slágerrel.
Magyarországon a Single (track) Top 20 lista csúcsán a Quimby új, Kaktuszliget című stúdióalbumáról az Állatok a legelőn című dal nyitott, megelőzve Ákos második helyen startoló Girl in the Café (Karcolatok 20 Mix) című kislemezét. A rádióállomásaink negyedik hete Newik (Uj Viktor) lemezlovas-producer My Love című szerzeményét játsszák a legtöbbet.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Eminem: The Marshall Mathers LP 2
Egyesült Királyság – One Direction: Midnight Memories
Németország – Robbie Williams: Swings Both Ways
Magyarország – Tankcsapda: Igazi hiénák
Gary Barlow elfuserált győzelme
Az Amerikai Egyesült Államokban Lady Gaga albuma, az Artpop – ahogy megtippeltük – az első helyről a nyolcadikra zuhant, nyolcvankét százalékkal csökkent iránta a kereslet. Az élre a két héttel ezelőtti listavezető, Eminem nyolcadik, The Marshall Mathers LP 2 című stúdiólemeze tért vissza, pedig ebből is negyvenhárom százalékkal kevesebb fogyott el, mint az előző héten. A tízes mezőnyben öt új belépő szerepel. Az ezüstérmes pozíciót a Five Finger Death Punch kaliforniai metálzenekar ötödik stúdióalbuma, a The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 2 foglalta el. A korong július végén megjelent első része, a The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1 szintén a második helyet szerezte meg – eddig 210 ezer példányt értékesítettek belőle az USA-ban. Az éhezők viadala: Futótűz (The Hunger Games: Catching Fire) című film zenei anyaga az ötödik, az American Idol 2006-os sorozatában ismertté vált észak-karolinai Chris Daughtry együttese, a Daughtry negyedik stúdiólemeze, a Baptized a hatodik, Yo Gotti memphisi rapper albuma, az I Am a hetedik, a Cities 97 Sampler Vol. 25 25th Anniversary című gyűjtemény a tizedik helyen debütált.
Az Egyesült Királyságban a One Direction korongja mellett további három újdonság található a TOP 10-ben. Az ezüstérmes pozícióban – a várakozásnak megfelelően – Gary Barlow negyedik stúdiólemeze, a Since I Saw You Last kezdett, 116 ezer példánnyal. Ha egy héttel korábban kerül forgalomba, Gary legyőzi a Take That-es társát, Robbie Williamst, akinek Swings Both Ways című albuma a múlt héten 108 622 példánnyal rajtolt a csúcson. Az ír Boyzone ötödik stúdiólemeze, a BZ20 a hatodik (az előzőek listavezetők voltak), Susan Boyle karácsonyi korongja, a Home for Christmas a kilencedik helyre érkezett meg.
Németországban Robbie Williams szvingalbuma, a Swings Both Ways iratkozott fel az első helyre.
Nálunk továbbra is a Tankcsapda CD-i szerepelnek a lista első tizennégy pozíciójában. Révész Sándor nagylemeze, a Révész 60 – Koncertélmény az Élménybirtokon a huszadik, a Bódi László Cipő tiszteletére rendezett emlékkoncert korongja, az „…Őrizz engem ezen a világon” a 24., az Eagles gyűjteménye, a The Studio Albums 1972–1979 a 27., az Inside Llewyn Davis című film zenei anyaga a 28., Halász Judit válogatáskorongjának első része a 31., második része a 34., az Eric Clapton Guitar Festival – Crossroads című nagylemez a 32., a Gyerekkarácsony – Ünnep című CD a 39. helyen nyitott.
2013. 12. 07. 21:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..