Hírek
Listamustra 2013/51
Borítékolható volt, hogy a The X Factor idei sorozatának győztese uralja a dalok brit listáját karácsonykor, mivel egyrészt a tehetségkutató – akárcsak a miénk – december 15-én ért véget, másrészt az ellenkampánya, amely az elmúlt években sok embert lázba hozott, mára szinte teljesen kifulladt.
A The X Factor tizedik sorozatát az 1977-es születésű Sam Bailey nyerte meg, s el is foglalta brit rangsor csúcsát Demi Lovato a műsorban előadott 2011-es Skyscraper című slágerének átdolgozásával. Ehhez elég volt 148 853 példány! Csak összehasonlításképp: James Arthur tavaly december 16-án 489 560 példánnyal iratkozott fel a lista élére. Az idei ellenkampányban a legtöbb ember által támogatott zeneszám, az ausztrál AC/DC 1979-es Highway to Hell című klasszikusa a negyedik pozícióba érkezett meg. A győztes eladási mutatója és az AC/DC slágerének a vártnál rosszabb teljesítménye azt jelzi, hogy a britek egy jelentős csoportját nemcsak a The X Factor, hanem már annak ellenkampánya sem érdekli…
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Eminem featuring Rihanna: The Monster
Egyesült Királyság – Sam Bailey: Skyscraper
Németország – Faul & Wad Ad vs. Pnau: Changes
Magyarország – Ocho Macho: 2013
Franciák sikere Németországban
Az Amerikai Egyesült Államokban második hete Eminem és Rihanna vezet a The Monster című felvétellel. A detroiti rappernek ez az ötödik listavezetője odahaza: a Lose Yourself 2002-ben és 2003-ban tizenkét, a Dr. Drevel és 50 Centtel készített Crack a Bottle 2009-ben egy, a Not Afraid 2010-ben egy és a Rihannával készült Love the Way You Lie szintén 2010-ben hét hétig uralta a mezőnyt. Partnerének a The Monster a 13. amerikai listavezetője. A barbadosi énekesnő 2006 májusában szerepelt először a Hot 100 csúcsán, három hétig az SOS című szerzeménnyel. 2007-ben a Jay-Z-vel készített Umbrella cíművel hét hétig tanyázott a legmagasabb pozícióban. 2008-ban triplázott: a Take a Bow-val egy, a Disturbiával két, a T.I.-jal készült Live Your Life-fal (ebben közreműködőként hallható) hat hétig vezetett. 2010 az eddigi legsikeresebb éve. Tavasszal a Rude Boy című zeneszámmal bérelte ki az első helyet, öt hétig állt vele az élen. Aztán – ahogy már írtuk – Eminemmel vezetett hét hétig a Love the Way You Lie közreműködőjeként. Még ugyanebben az évben a Drake-kel készített What’s My Name? és az Only Girl (In the World) című slágerei egy-egy hétig szerepeltek a csúcson. 2011 tavaszán az S&M című dalának Britney Spearsszel készült változatával uralta a mezőnyt egy hétig, majd a Calvin Harrisszel készített We Found Love-val vezetett tíz hétig, 2011-ben nyolc, tavaly két hétig. Legutóbb a Diamondsszal tanyázott az élen, tavaly az év végén három hétig.
Az Egyesült Királyságban a 21. helyen debütált a Wizzard angol zenekar 1973-as I Wish It Could Be Christmas Everyday című felvételének átirata a The Big Reunion előadásában, amely hét egykori sztárcsapat, a Five, a 911, az Atomic Kitten, a B*Witched, a Blue, a Honeyz és a Liberty X tagjaiból alakult.
Németországban a Klingande hét hétig trónolt a Jubel című szerzeménnyel. A francia elektrozenei duótól egy másik francia elektrozenei duó, a Faul & Wad Ad vette át a vezetést a Pnau ausztrál duó 2007-es Baby című zeneszámának Changes című átdolgozásával, amelyben az eredeti előadók is közreműködnek.
Nálunk a Single (track) Top 20 listán az Ocho Macho háromdalos (a Pannonia Allstars Ska Orchestra zenészével, Krsával készült Maskaray, a Ki vagyok én?! és a Kowalskyval készített Képzeld el másképp címűeket tartalmazó) 2013 című maxi CD-je került fel a legmagasabb pozícióba. A rangsor múlt heti vezetője, Avicii Hey Brother című slágere második hete a rádióállomásaink legtöbbet játszott felvétele.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Beyoncé: Beyoncé
Egyesült Királyság – Robbie Williams: Swings Both Ways
Németország – Robbie Williams: Swings Both Ways
Magyarország – Quimby: Kaktuszliget
Komoly küzdelem a brit csúcsért
Az Amerikai Egyesült Államokban Beyoncé váratlanul kiadott Beyoncé című ötödik stúdióalbuma szerezte meg az első helyet – három nap alatt 617 ezer példányt értékesítettek belőle. Ahogy egy hete megjósoltuk, Britney Spears nyolcadik, Britney Jean című stúdiólemeze mélyrepülést vett, a negyedik helyről a 22. pozícióba zuhant. A tízes mezőnyben két új belépő található: a negyedik helyen R. Kelly chicagói r&b-énekes 12. stúdióalbuma, a Black Panties, a hetediken Childish Gambino (Donald Glover) színész-rapper második stúdiólemeze, a Because the Internet kezdett.
Az Egyesült Királyságban megőrizte vezető helyét Robbie Williams albuma, a Swings Both Ways, amelyből kevesebb mint kétszáz példánnyal fogyott el több, mint a One Direction ezüstérmes pozícióban szereplő Midnight Memories című nagylemezéből. Az angol–ír fiúcsapat november 25-én megjelent harmadik stúdióalbuma 2013 legvásároltabb idei hanghordozója a szigetországban, de Emeli Sandé 2012-es Our Version of Events című nagylemezéből többet vásároltak az idén. A százas mezőnyben egyetlenegy újdonság található: a 88. helyen nyitott a We the Kings floridai rockegyüttes negyedik, Somewhere Somehow című stúdióalbuma.
Németországban is Robbie Williams nagylemezéből adták el a legtöbbet – a Swings Both Ways három hete az első helyre iratkozott fel.
Nálunk második hete a Quimby DVD-vel kiegészített Kaktuszliget című CD-je a legkelendőbb hanghordozó. A negyvenes mezőnyben négy új belépőre lelünk: a 21. helyre a Romantikus Erőszak karrierösszegző albuma, a Jubileum, a 34. helyre a kanadai Michael Bublé két legutóbbi, To Be Loved és Christmas című nagylemezeinek közös csomagolása, a 35. helyre a Vad Fruttik korongja, a Darabok, a 37. helyre Mészáros János Elek Ki nem volt szomorú?! című CD-je érkezett meg. A Csillag születik legutóbbi győztese az albumon Szenes Andor és Szenes Iván dalait énekli.
2013. 12. 29. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..