Hírek
Listamustra 2014/28
Egy éve 2013 egyik vezető világslágere, Robin Thicke T.I.-jal és Pharrell Williamsszel készített dala, a Blurred Lines folyt még a vízcsapból is. 2014 nyarán már alig kíváncsi valaki a fő előadó új nagylemezére.
A Los Angeles-i Robin Thicke tavalyi, hatodik stúdióalbuma, a Blurred Lines az USA-ban 177 ezer példányban fogyott el a megjelenés hetében. A hetedikből, a Paula címűből már csak 24 ezret értékesítettek az első héten, s az eladási lista kilencedik helyére érkezett meg, az amerikai piacon kívül pedig csúfosan megbukott. A brit rangsorban a kétszázadik helyen debütált 530 darabbal, Kanadában 550, Ausztráliában 158 példányt adtak el belőle a kiadás hetében. Robin a nagylemezét a külön élő feleségéről, Paula Patton színésznőről nevezte el. Az albummal szeretné visszahódítani. A klipesített Get Her Back című szerzeményben arról énekel, mi mindent rontott el, és hogyan szeretné rendbe hozni a dolgokat. Thicke és Patton a színésznő tizenhat éves kora óta alkot párt, 2005-ben házasodtak össze. Egy fiuk született. A feleség nemrég azt nyilatkozta, hogy ez egy mély szerelem, amely sosem múlik el, arról azonban nem beszélt, akkor miért hagyta el a férjét, és miért nem akar válni.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Iggy Azalea featuring Charli XCX: Fancy
Egyesült Királyság – will.i.am featuring Cody Wise: It’s My Birthday
Németország – Lilly Wood & the Prick and Robin Schulz: Prayer in C (Robin Schulz Remix)
Magyarország – HoneyBeast: A legnagyobb hős
will.i.am tizedik brit listavezetője
Nincs változás az amerikai Billboard magazin Hot 100 listájának első hat pozíciójában. A mezőnyt hetedik hete az ausztrál Iggy Azalea az angol Charli XCX-szel készült Fancy című slágere uralja. A nyolcadik helyről a hetedikre lépett a skót Calvin Harris zeneszáma, a Summer. Az észak-amerikai piacon a tervek szerint szeptember 2-án jelenik meg a Los Angeles-i Maroon 5 ötödik stúdióalbuma V címmel. Ennek beharangozója, a Maps című felvétel a 13. pozícióból a kilencedikbe jött fel.
Az Egyesült Királyságban tizedik listavezetőjét ünnepelheti will.i.am az It’s My Birthday című szerzeménnyel, amelyben a tizenhét éves philadelphiai Cody Wise énekel. A Los Angeles-i zenész a The Black Eyed Peasszel a Justin Timberlake-kel készült Where Is the Love? (2003 – hat hétig), a Boom Boom Pow (2009 – két hétig), az I Gotta Feeling (2009 – két hétig), a Meet Me Halfway (2009 – egy hétig) és a The Time (Dirty Bit) (2010 – egy hétig) című dallal, szólóban az Eva Simonasszal készült This Is Love (2012 – egy hétig) és a Britney Spearsszel készült Scream & Shout (2013 – két hétig) című slágerrel, valamint közreműködőként Usher OMG (2010 – egy hétig) és a The Script Hall of Fame (2012 – két hétig) című zeneszámával vezetett. A The Vamps angol pop-rock kvartett a 39. helyről a negyedikre ugrott a Somebody to You című felvétellel, amelyben az amerikai Demi Lovato működik közre. A Clean Bandit a brit listát januárban és februárban négy hétig vezető szerzeménye, a Rather Be közreműködőjeként ismertük meg Jess Glynne-t. Az énekesnő a Right Here című dallal a kétszázadik pozícióból a hatodikba száguldott.
A német piacon negyedik hete a Lilly Wood & the Prick francia duó Prayer in C című slágerének a német Robin Schulz által készített remixváltozata áll az élen.
A mi Single (track) Top 40 rangsorunkban összességében harmadik hete a HoneyBeast zeneszáma, A legnagyobb hős vezet. A német listavezető a hetedik helyen kezdett. A rádióállomásaink Calvin Harris felvételét, a Summert játsszák a leggyakrabban.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Trey Songz: Trigga
Egyesült Királyság – Ed Sheeran: X
Németország – Xavier Naidoo: Sing Meinen Song – Das Tauschkonzert
Magyarország – Coldplay: Ghost Stories
Klasszikus hegedűművész brit sikere
Az Amerikai Egyesült Államok albumeladási listájának élmezőnyében öt új belépő található. Trey Songz virginiai r&b-énekes hatodik stúdiólemeze, a Trigga (105 ezer példánnyal) az első, a Seether dél-afrikai köztársasági zenekar hatodik stúdióalbuma, az Isolate and Medicate (37 ezer) a negyedik, a Magic! kanadai együttes első nagylemeze, a Don’t Kill the Magic (36 ezer) a hatodik, Robin Thicke fent említett korongja a kilencedik, Colt Ford georgiai countryzenész ötödik stúdióalbuma, a Thanks for Listening (23 ezer) a tizedik helyre iratkozott fel.
A brit piacon harmadik hete Ed Sheeran második nagylemeze, az X a legkelendőbb. Eddig 327 849 példányt vásároltak belőle a szigetországban. A walesi Manic Street Preachers 12. stúdióalbuma, a Futurology az ezüstérmes pozícióban rajtol. Example londoni zenész ötödik stúdiólemeze, a Live Life Living a nyolcadik, Sia ausztrál énekesnő hatodik stúdióalbuma, a 1000 Forms of Fear a 11. helyen nyitott. A skót Nicola Benedetti hegedűművész a Homecoming: A Scottish Fantasy című nagylemezzel a 19. pozícióba érkezett meg. Legutóbb klasszikus hegedűművész 1995-ben szerepelt a húszas mezőnyben, Vanessa Mae a The Violin Player című albummal, amelynek a 11. hely volt a csúcspozíciója.
Németországban Xavier Naidoo korongjából, a Sing Meinen Song – Das Tauschkonzert címűből fogyott el a legtöbb, amely öt hete már vezette a rangsort. A 5 Seconds of Summer ausztrál pop-rock fiúcsapat első nagylemeze, a 5 Seconds of Summer a hatodik, az angol George Ezra első albuma, a Wanted on Voyage a nyolcadik helyen debütált.
Magyarországon az angol Coldplay hatodik stúdiólemeze, a Ghost Stories tért vissza a lista élére, amely három hétig már uralta a mezőnyt. Újdonság ezúttal nincs a rangsorban, csak hét visszatérő korong. A legmagasabb helyre, a hatodikra az angol Pink Floyd 1994-ben kiadott, a húszéves évfordulóra újból piacra került The Division Bell című albuma jött vissza.
2014. 07. 15. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..