Hírek
Listamustra 2015/20
A sokak által az első számú létező angol zenekarnak tartott Blurt még odahaza is könnyedén legyőzte a Mumford & Sons. A 2007-ben alakult londoni kvartett világviszonylatban már eddig is többet elért, mint Damon Albarnék egész pályafutásuk alatt. Igaz, mostanság egyszerűbb az érvényesülés. A Blur legsikeresebb éveiben az angol zenészek alig-alig tudták megvetni a lábukat a számukra legfontosabb nemzetközi piacon, az amerikain.
A Blur tizenkét év után rukkolt elő új stúdiólemezzel, a The Magic Whip két hete 43 746 példánnyal debütált a brit albumeladási lista élén. A Mumford & Sons harmadik, Wilder Mind című stúdiólemeze a múlt héten a Blur-korong teljesítményének közel duplájával, 81 351 példánnyal kezdett a csúcson. A héten is vezet, 29 922 példánnyal. A Wilder Mind a várakozásnak megfelelően az Amerikai Egyesült Államokban is az első helyre érkezett meg, 249 ezer példánnyal. A Blur albuma csak a 24. helyet tudta megszerezni. Az együttesnek ez az eddigi legmagasabb amerikai pozíciója, odaát nincs számottevő rajongótábora. Grammy-díja sincs, mindössze egyszer jelölték. A Mumford & Sons viszont már két aranygramofonnal büszkélkedhet. Az előző nagylemeze, a 2012-es Babel (amelyből eddig csak az USA-ban 2,7 millió példányt értékesítettek) 2013-ban az egyik legfontosabb kategóriában győzött, az év albuma lett, a Big Easy Express című zenés dokumentumfilmje pedig a Legjobb hosszú zenei videó kategóriában diadalmaskodott.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Wiz Khalifa featuring Charlie Puth: See You Again
Egyesült Királyság – OMI: Cheerleader (Felix Jaehn Remix)
Németország – Felix Jaehn featuring Jasmine Thompson: Ain’t Nobody (Loves Me Better)
Magyarország – Wellhello: Apuveddmeg
Britney Spears és Iggy Azalea duettje
Az amerikai Billboard magazin Hot 100 listáját ötödik hete a Halálos iramban című mozifilm hetedik részének (Furious 7) fő betétdala, Wiz Khalifa rapper és Charlie Puth énekes slágere, a See You Again vezeti. Kiesett az első háromból, a negyedik helyen szerepel az Uptown Funk!, Mark Ronson és Bruno Mars slágere, amely rekordideig, huszonegy hétig tanyázott a rangsor közvetlen élmezőnyében. A 29. pozícióba iratkozott fel Britney Spears és az ausztrál Iggy Azalea Pretty Girls című duettje.
Az Egyesült Királyságban harmadik hete OMI jamaicai énekes Cheerleader című 2012-es zeneszámának Felix Jaehn német lemezlovas-producer által készített remixe a listavezető. A hét közepén még úgy tűnt, LunchMoney Lewis miami rapper foglalja el a rangsor élét a Bills című szerzeménnyel, amely a második helyen nyitott. A tízes mezőny másik új belépője a Galantis svéd elektrozenei duó a negyedik pozícióban startoló Runaway (U & I) című felvétele. Iggy Azalea a brit piacon a Jennifer Hudsonnal készült Trouble című dallal hódít, amely két helyet rontva a 11. pozícióban található.
Németországban négy hét után trónfosztott lett a See You Again. Az OMI-sláger remixelőjeként megismert Felix Jaehn vette át a vezetést az Ain’t Nobody (Loves Me Better) Jasmine Thompson által készített változatának remixével. A zeneszámot – amelynek eredetijét a Chaka Khannal felálló Rufus zenekar vitte sikerre – a 15. életévében járó, félig kínai származású angol énekesnő még 2013-ban rögzítette.
A mi Single (track) Top 40 listánk csúcsára a Diaz és Fluor alkotta Wellhello került fel az Apuveddmeg című második slágerével. OMI és Felix Jaehn a Cheerleaderrel a harmadik helyre tért vissza. A mezőnyben három újdonságra lelünk: a Pretty Girls (Britney Spears & Iggy Azalea) a 11., a Moments (Freddy Verano featuring Sam Smith) a harmincadik, a Csillagtalan (a Margaret Island felvétele Lotfi Begi remixében) a negyvenedik pozícióban rajtol. A rádióállomásaink 14. hete az Uptown Funk!-ot sugározzák a leggyakrabban.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Mumford & Sons: Wilder Mind
Egyesült Királyság – Mumford & Sons: Wilder Mind
Németország – Xatar: Baba aller Babas
Magyarország – Republic: Rajzoljunk álmokat!
Cipő nélkül is első a Republic
Az USA-ban Josh Groban Los Angeles-i énekes hetedik, Stages című stúdióalbuma iránt negyvennégy százalékkal csökkent a kereslet, mégis megőrizte a második helyét. A TOP 10-ben a Mumford & Sons korongja mellett még két új belépő szerepel: a napjaink slágereit csokorba kötő Now That’s What I Call Music! 54. része 71 ezer példánnyal a harmadik, Tech N9ne amerikai rapper 15. stúdiólemeze, a Special Effects 66 ezerrel a negyedik pozícióban debütált.
A brit piacon a hetvenéves angol Eric Clapton tripla válogatásalbuma, a Forever Man a nyolcadik helyen kezdett. A következő újdonság a 17. pozícióban található: Tove Lo svéd énekesnő Queen of the Clouds című első stúdiólemeze, amely hazájában még tavaly szeptemberben került forgalomba. A kanadai Leonard Cohen koncertalbuma, a Can’t Forget: A Souvenir of the Grand Tour a 18., az egykori Moloko ír énekesnője, Róisín Murphy harmadik szólólemeze, a Hairless Toys a 19. helyre érkezett meg.
Németországban ismét, immár harmadik hete rapper albuma vezet. (A múlt héten Weekend nagylemeze, a Für immer Wochenende, két hete SpongeBOZZ korongja, a Planktonweed Tape indított az élen.) Ezúttal a kurd származású, iráni születésű, bonni Xatar albuma, a Baba aller Babas iratkozott fel az eladási rangsor csúcsára. A Mumford & Sons nagylemeze az ezüstérmes pozícióban nyitott.
A magyar negyvenes mezőnyben hét új belépő tanyázik: a Bódi László Cipő nélküli Republic CD-je, a Rajzoljunk álmokat! az első, a Ganxsta Zolee és a Kartel dalainak mások általi átdolgozásait tartalmazó 20 év gengszter rap – Tribute album a második, Siska Finuccsi (Losonczi Szilveszter) tatabányai rapper nagylemeze, a Veteran a negyedik, a Mumford & Sons albuma a 12., Parov Stelar osztrák lemezlovas-producer korongja, a The Demon Diaries a 19., az angol Jethro Tull 1975-ös albumának, a Minstrel in the Gallery címűnek a negyvenéves jubileum kapcsán újra kiadott Minstrel in the Gallery – 40th Anniversary: La Grande Édition című változata a 27., Kövi Szabolcs válogatáslemeze, a Körforgás a 36. helyen startol.
2015. 05. 19. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..