Hírek
Listamustra 2015/43. hét
Csúcsra jár a zeneipar, rengeteg az új nagylemez mostanában. A karácsony előtti piac húzókorongjait viszont még nem adták ki, ezért aztán a héten Janet Jacksonnak elegendő volt 116 ezer példány is (ebből 109 ezer az eladás, a többi a streamelés) az amerikai albumeladási lista élének megszerzésére.
Az Unbreakable Janet Jackson első stúdiólemeze bátyja, Michael Jackson 2009-es halála óta. A legutóbbi, a Discipline 2008 februárjában jelent meg. Az ötvenedik életévében járó énekesnő a zenetörténet harmadik szereplője, aki a nyolcvanas, a kilencvenes, a nullás és a tízes évekből is amerikai listavezető albummal rendelkezik. Ez eddig csak Barbra Streisandnak és Bruce Springsteennek jött össze. Az énekesnők örökranglistáján Janet Jackson szintén a harmadik. Az Unbreakable a hetedik amerikai listavezetője. Barbra Streisand tíz, Madonna nyolc nagylemezzel járta meg a rangsor csúcsát. Janet korábban az 1986-os Control, az 1989-es Janet Jackson’s Rhythm Nation 1814, az 1993-as janet., az 1997-es The Velvet Rope, a 2001-es All for You és a 2008-as Discipline című albumokkal vezetett.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – The Weeknd: The Hills
Egyesült Királyság – Justin Bieber: What Do You Mean?
Németország – Sido featuring Andreas Bourani: Astronaut
Magyarország – Lost Frequencies featuring Janieck Devy: Reality
Justin Bieber a slágerlistákon bizonyít
Az amerikai Billboard magazin Hot 100 rangsorát negyedik hete a kanadai The Weeknd uralja a The Hills című slágerével. Az előzővel, a Can’t Feel My Face cíművel három hétig állt az élen.
The Weeknd a brit listán a The Hillsszel a 23. helyről az ötödikre lépett. A Can’t Feel My Face-szel a 13. pozícióban található, a bronzérmesig jutott vele. A brit rangsor csúcsán megszakításokkal ötödik hete Justin Bieber tanyázik. A bulvársajtó vezető szereplője végre zeneileg is bizonyít, a What Do You Mean? az eddigi legsikeresebb felvétele, az amerikai listán is első volt vele, egy hétig. Az Egyesült Királyságban legutóbb Mark Ronson és Bruno Mars vezetett hosszabb ideig, 2014 végén és 2015 elején hét hétig az Uptown Funk!-kal. A negyvenedik helyről a hatodikra ugrott az angol Jamie Lawson a 2011-es Wasn’t Expecting That című zeneszámának újra kiadott verziójával. Az első újdonságra a 16. pozícióban lelünk, a brit The X Factor hatodik, 2009-es sorozatának ezüstérmese, Olly Murs debütált itt a Kiss Me című szerzeménnyel, a tavalyi, Never Been Better című negyedik stúdióalbuma november 20-án megjelenő Special Edition változatának beharangozójával.
Németországban megszakítással hatodik hete két német előadó, Sido rapper és Andreas Bourani énekes Astronaut című dala a legnépszerűbb. Megfelezte helyezéseinek számát Louane francia énekes-színésznő a hatodik pozícióba előlépő Avenir című felvétellel.
A magyar Single (track) Top 40 rangsort negyedik hete Lost Frequencies belga producer Janieck Devyvel készült Reality című slágere uralja. David Guetta francia producer a Showtek holland elektrozenei testvérpárossal, a Magic! kanadai reggae zenekarral és Sonny Wilson holland énekessel készült zeneszáma, a Sun Goes Down a 24., David Zowie angol lemezlovas a brit listát júliusban egy hétig vezető szerzeménye, a House Every Weekend a 36., Sam Feldt és Kimberly Anne dala, a Show Me Love, Robin S. amerikai énekesnő 1993-ban hódító slágerének átdolgozása a 39. helyen kezdett. A rádióink megszakításokkal tizedik hete a Major Lazer amerikai elektrozenei formáció DJ Snake francia producerrel, rapperrel és MØ dán énekesnővel készült Lean On című slágerét játsszák a leggyakrabban.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Janet Jackson: Unbreakable
Egyesült Királyság – Faithless: Faithless 2.0
Németország – Various Artists: Chronik III
Magyarország – Ákos: Még egyszer
Negatív csúcs a brit piacon
Az amerikai tízes mezőnyben Janet Jackson albuma mellett már csak egy új belépő található. Az ötödik helyre iratkozott fel az elsősorban az Un-Break My Heart című slágerrel ismert Toni Braxton tíz évvel fiatalabb húga, Tamar Braxton a Calling All Lovers című negyedik stúdiólemezével, 43 ezer példánnyal.
Az Egyesült Királyságban a Faithless londoni elektrozenei trió Faithless 2.0 című dupla remixalbuma érkezett meg a rangsor élére 12 341 példánnyal – ez az idei legkisebb példányszámú listavezető. A negyedik pozícióban The Game kaliforniai rapper 2005 januárjában kiadott The Documentary című első stúdiólemezének folytatása, a The Documentary 2, az ötödikben az 1994 és 2004 között működött The Czars amerikai együttes énekese, John Grant harmadik stúdióalbuma, a Grey Tickles, Black Pressure nyitott. Selena Gomez amerikai énekesnő második szólólemeze, a Revival a 11., a Hurts manchesteri elektrozenei duó harmadik stúdióalbuma, a Surrender a 12. helyen indít.
A német élmezőnyben hat újdonság tanyázik. A Selfmade Records hiphopkiadó előadóinak válogatáslemeze, a Chronik III az első, Gzuz hamburgi rapper albuma, az Ebbe & Flut a második, a Revolverheld német rockzenekar koncertlemeze, az MTV Unplugged in drei Akten a harmadik, David Garrett német születésű amerikai hegedűművész albuma, az Explosive a negyedik, Fard iráni születésű német rapper nagylemeze, az Ego az ötödik, a Hurts albuma a nyolcadik pozíciót foglalta el.
Nálunk második hete Ákos nagylemeze, a Még egyszer a legkelendőbb. A Prosectura magyar punkegyüttes új albuma, a Földi nyalandók a második, a 2002-es The Greatest Shits I. című válogatása a 34., az 1993-as Aki…, azt… című korongja a 37. helyen debütált. A 2Cellos budapesti koncertjének hatására a horvát duó januárban megjelent Celloverse című nagylemeze a nyolcadik, a 2011-es 2Cellos a 11., a 2012-es In2ition a 17. pozícióban kezdett. Curtis albuma, a Rap biblia a 14., St Germain francia dzsesszzenész negyedik stúdiólemeze, a St Germain a 15. helyre iratkozott fel.
2015. 10. 20. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..