Hírek
Listamustra 2016/21. hét
Ki lesz a győztese Drake és Justin Timberlake párharcának? Ez volt a hét legfontosabb zenei kérdése az USA-ban. Nos, a kanadai hiphopsztár Wizkid és Kyla közreműködésével készített One Dance című slágere egy hét után trónfosztott lett, legalábbis átmenetileg. A memphisi születésű Timberlake rajt-cél győzelmet aratott a Can’t Stop the Feeling! című újdonságával.
A Can’t Stop the Feeling! az amerikai Hot 100 rangsor 26. olyan zeneszáma, amely a csúcson rajtol. A november 4-én bemutatásra kerülő Trollok (Trolls) című animációs film betétdala Justin Timberlake ötödik amerikai listavezetője. A SexyBack (2006) hét, a My Love (2006 – Justin Timberlake featuring T.I.) három, a What Goes Around… Comes Around (2007) egy, a Give It to Me (2007 – Timbaland featuring Nelly Furtado & Justin Timberlake) két hétig uralta a mezőnyt. A Can’t Stop the Feeling! a brit rangsorban egyelőre nem tudta elfoglalni az első helyet, a múlt héten a bronzérmes pozícióba érkezett meg, a héten ezüstérmes. Németországban a hetedik helyről lépett az elsőre. Ott Timberlake-nek ez a harmadik listavezetője. A SexyBack (2006) három, a 4 Minutes (2008 – Madonna featuring Justin Timberlake) szintén három hétig tanyázott az élen. A mi Single (track) Top 40 rangsorunkban a Can’t Stop the Feeling! a múlt heti kezdő, ötödik pozícióját a hatodikra cserélte.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Justin Timberlake: Can’t Stop the Feeling!
Egyesült Királyság – Drake featuring Wizkid & Kyla: One Dance
Németország – Justin Timberlake: Can’t Stop the Feeling!
Magyarország – Ákos: Ugyanúgy
Világsláger a Cake by the Ocean
Az amerikai élmezőnyben egy új belépő található: Rihanna felvétele, a Needed Me három helyet javítva a tizedik. A barbadosi énekesnő előző slágere, a Drake-kel készült Work (a héten a nyolcadik) kilenc hétig vezetett.
Az Egyesült Királyságban hatodik hete a One Dance (Drake featuring Wizkid & Kyla) a legnépszerűbb zeneszám. Legutóbb a szintén kanadai Justin Bieber uralta ilyen hosszú ideig a mezőnyt a Love Yourself című szerzeménnyel, tavaly az év végén és 2016 elején, egy hét megszakítással. A TOP 10-ben két új belépőre lelünk: Desiigner New York-i rapper az amerikai rangsort két hétig vezető dala, a Panda öt pozíciót előlépve a hetedik, Drake és Rihanna újabb közös felvétele, a Too Good tizenöt helyet ugorva a nyolcadik.
Németországban a múlt heti listavezető, a Deutschland sucht den SuperStar idei, 13. sorozatának győztese, Prince Damien zeneszáma, a Glücksmoment a hatodik pozícióba esett. Joe Jonas együttese, a DNCE a Cake by the Ocean című szerzeménnyel öt helyet javítva a hetedik – az amerikai rangsorban a kilencedik, a britben a negyedik, a magyarban a 11. pozícióig jutott.
Nálunk harmadik hete Ákos slágere, az Ugyanúgy a legsikeresebb. Az Eurovíziós Dalfesztivál svéd versenyszáma, az If I Were Sorry (Frans az előadója) a huszadik, a labdarúgó Európa-bajnokság himnusza, a This One’s for You (David Guetta featuring Zara Larsson) a 24., az Ezek a lányok (Majka, Curtis, BLR) a 27., a Duele el corazón (Enrique Iglesias featuring Wisin) a 31., a Wherever I Go (OneRepublic) a 34., A város szemei (Wellhello) a 35., az Eurovíziós Dalfesztivál orosz versenyszáma, a You Are the Only One (Sergey Lazarev) a 36., a This Girl (Kungs vs. Cookin’ on 3 Burners) a 37., a Vendéglátós (Punnany Massif) a 38., a Nem szerelem (Punnany Massif featuring Herrer Sári) a 39. helyen debütált. A rádióink ötödik hete az angliai születésű norvég producer, Alan Walker Faded című slágerét sugározzák a leggyakrabban.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Drake: Views
Egyesült Királyság – Drake: Views
Németország – Udo Lindenberg: Stärker als die Zeit
Magyarország – Tankcsapda: Három rohadék rockcsempész – A huszonötödik év
A Három rohadék rockcsempész sikere
Drake negyedik stúdióalbuma, a Views a múlt héten 1,04 millió példánnyal iratkozott fel az amerikai eladási rangsor csúcsára – a héten 313 ezer példánnyal vezet. A tízes mezőnyben három újdonság szerepel: a Radiohead angol rockzenekar kilencedik stúdiólemeze, az A Moon Shaped Pool 173 ezerrel a harmadik, Keith Urban új-zélandi születésű countryzenész kilencedik stúdióalbuma, a Ripcord 106 ezerrel a negyedik, egy másik countryzenész, a georgiai Cole Swindell második stúdiólemeze, a You Should Be Here 76 ezerrel a hatodik pozíciót szerezte meg.
A brit listán helyet cserélt egymással a Radiohead és Drake. Thom Yorke-ék albuma a múlt héten 50 543 példánnyal startolt az élen, a héten a negyedik. Drake korongja két hete a csúcson nyitott 78 397 példánnyal, a múlt héten negyedik volt, most ismét első, 23 846 példánnyal. Kygo norvég lemezlovas-producer első stúdióalbuma, a Cloud Nine a harmadik, Meghan Trainor massachusettsi születésű énekesnő második stúdiólemeze, a Thank You az ötödik pozícióban rajtol.
A német piacon harmadik hete az 1946-os gronaui születésű Udo Lindenberg értékesíti a legtöbb hanghordozót a Stärker als die Zeit című albumából. Karate Andi német rapper második stúdiólemeze, a Turbo a második, Kygo korongja a hatodik, Nazar teheráni születésű osztrák rapper hetedik stúdióalbuma, az Irreversibel a hetedik, Milow belga énekes hatodik stúdiólemeze, a Modern Heart a kilencedik helyen kezdett.
A mi eladási rangsorunkat öt hétig uralta a Kowalsky meg a Vega a Varázsszavak című albummal. A héten a Tankcsapda DVD-je, a Három rohadék rockcsempész – A huszonötödik év aratott rajt-cél győzelmet. A Dalriada soproni folk-metál együttes nagylemeze, a Forrás az ötödik, a Punnany Massif albuma, a Fel #2 a hatodik, Martina Stoessel argentin színész-énekesnő első stúdiólemeze, a Tini a 11., Prince 1993-as slágerválogatása, a The Hits/The B-Sides a 16., a Radiohead albuma a 22., Kygo korongja a 31., a francia Jean-Michel Jarre nagylemeze, az Electronica 2: The Heart of Noise a 32. pozícióban debütált.
2016. 05. 24. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..