Hírek
Listamustra 2016/31. hét
Eddig bírta. A kanadai Drake, a nigériai Wizkid és az angol Kyla dala, a One Dance az amerikai és a brit rangsorban is trónfosztott lett. Az előbbit egy hét megszakítással tíz, az utóbbit tizenöt hétig uralta. A brit piacon ezzel a listavezetés alapján bekerült a zenetörténet három legnagyobb slágere közé.
Az amerikai Hot 100 rangsorban Sia és Sean Paul zeneszáma, a Cheap Thrills került az élre. A britben négy felvétel is megelőzte a One Dance-t. A negyedik helyen a The Chainsmokers és Daya (Don’t Let Me Down), a harmadikon Calum Scott (Dancing on My Own), a másodikon Jonas Blue és JP Cooper (Perfect Strangers) szerepel. A csúcson – rajt-cél győzelmet aratva – a Diplo, Jillionaire és Walshy Fire alkotta Major Lazer a kanadai Justin Bieberrel és a dán MØ-val készült Cold Water című újdonsága található. Az amerikai elektrozenei formációnak az ezüstérmes pozíció volt az eddigi legjobb helyezése, amelyet a francia DJ Snake-kel és a MØ-val készített Lean On című szerzeménnyel ért el.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Sia featuring Sean Paul: Cheap Thrills
Egyesült Királyság – Major Lazer featuring Justin Bieber & MØ: Cold Water
Németország – Imany: Don’t Be So Shy (Filatov & Karas Remix)
Magyarország – Ákos: Ugyanúgy
Berobbant a Cold Water
Az ausztrál Sia először tanyázik az amerikai rangsor élén. Flo Rida floridai rapper 2012-es zeneszáma, a Wild Ones közreműködőjeként szerepelt a legmagasabban, az ötödik pozícióban. A jamaicai Sean Paulnak a Cheap Thrills a negyedik listavezetője az USA-ban. A Get Busyvel (2003) három, a Temperature-ral (2006) egy hétig uralta a mezőnyt, és Beyoncé Baby Boy (2003) című felvételének a közreműködőjeként is vezetett, kilenc hétig. A 11. helyen debütált a kaliforniai Katy Perry a pénteken kezdődő nyári olimpiai játékok Rise című himnuszával. A Mississippi államban született Britney Spears a készülő, kilencedik stúdióalbumának előhírnökével, a G-Eazy rapperrel készült Make Me… cíművel a 17. pozícióba érkezett meg.
Németországban negyedik hete Imany francia énekesnő az első a Don’t Be So Shy című szerzemény Filatov & Karas Remixével. Major Lazerék újdonsága a második helyen startol. Négy pozíciót ugorva a kilencedik a kanadai Shawn Mendes dala, a Treat You Better. Két helyet javítva a tizedik Alan Walker angliai születésű norvég producer zeneszáma, a Sing Me to Sleep.
Nálunk 13. hete Ákos uralja a mezőnyt az Ugyanúgy című EP-jével. A Cold Water a negyedik, Deniz az olimpikonok előtt tisztelgő felvétele, a Halhatatlanok a 25., Alvaro Soler spanyol énekes szerzeménye, a Sofia a 37., a Disturbed chicagói metálzenekar dala, a The Sound of Silence, a Simon & Garfunkel duó 1964-es slágerének az átdolgozása a 39. pozícióba iratkozott fel. A rádióállomásaink harmadik hete a memphisi Justin Timberlake Can’t Stop the Feeling! című zeneszámát, a november 4-én bemutatásra kerülő Trollok (Trolls) című animációs film betétdalát játsszák a leggyakrabban. A magyarok közül Rúzsa Magdi felvétele, az Érj hozzám a legnépszerűbb, a rádiós lista 15. helyén található.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Drake: Views
Egyesült Királyság – Electric Light Orchestra: All Over the World – The Very Best of
Németország – Amigos: Wie ein Feuerwerk
Magyarország – Tankcsapda: Három rohadék rockcsempész – A huszonötödik év
Első szólóalbum, hatvannyolc évesen
Az USA-ban egy hét megszakítással 11. hete Drake nagylemeze, a Views a legkelendőbb hanghordozó. Az élmezőnyben két újdonság szerepel: az ezüstérmes pozíciót ötvenezer példánnyal (46 ezer az eladás) a keresztény rockot játszó Needtobreathe dél-karolinai együttes hatodik stúdióalbuma, a Hard Love, a kilencediket 29 ezerrel (28 ezer az eladás) a Kidz Bop című sorozat 32. része szerezte meg. Az utóbbin napjaink slágerei gyerekek előadásában hallhatók. A Dirty Heads kaliforniai hiphop-ska zenekar ötödik stúdiólemeze, a Dirty Heads a 14., a Szellemirtók (Ghostbusters) című film második részének albuma a 18. (az első részt 1984-ben mutatták be), az Aerosmith-frontember, az 1948. március 26-án született Steven Tyler első szólólemeze, a We’re All Somebody from Somewhere a 19. helyen nyitott.
A brit piacon a kisebb-nagyobb megszakításokkal 1970 óta működő Electric Light Orchestra (jelenleg Jeff Lynne’s ELO néven játszik) 2005-ös válogatásalbumából, az All Over the World – The Very Best of címűből fogyott el a legtöbb, még mindig a Glastonbury Festivalon való nagy sikerű fellépés hozadékaként. A birminghami együttes legutóbb harmincöt éve, 1981 szeptemberében tanyázott a csúcson a Time című nagylemezével. A TOP 10 egyetlen új belépője, az Andrew Davie és Kevin Jones alkotta Bear’s Den londoni rockduó (a harmadik zenész, Joey Haynes idén vált ki) második stúdióalbuma, a Red Earth & Pouring Rain a hatodik pozíciót foglalta el. A következő újdonság egy másik angol duó, az elektronikus zenét soullal keverő HONNE a 37. helyen rajtoló Warm on a Cold Night című első stúdiólemeze. A múlt heti listavezető, Michael Kiwanuka albuma, a Love & Hate a nyolcadik pozícióba hátrált.
A német tízes mezőnyben is csak egy új belépő található, de az az élen debütált: az Amigos német duó Wie ein Feuerwerk című nagylemeze. Az egy héttel ezelőtti első helyezett, Laith Al-Deen albuma, a Bleib unterwegs a 13. pozícióba zuhant.
Idehaza megszakítással hatodik hete a Tankcsapda DVD-je, a Három rohadék rockcsempész – A huszonötödik év a legnépszerűbb kiadvány. A Balázs Elemér Group nagylemeze, a 15 – Endless Love – Örök szerelem a 19., Zorán válogatása, a tíz világsláger magyar és eredeti nyelven előadott átdolgozását tartalmazó Elszeretett dalok a 22. helyre érkezett meg. A július 19-én elhunyt Somló Tamás 2004-ben kiadott gyűjteménye, a Best of a 24. pozícióba tért vissza.
2016. 08. 02. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..