Hírek
Listamustra 2017/13. hét
Vera Lynn egymás után állítja fel a rekordokat. Ezek nagy erőfeszítést nem igényelnek, csak egyet kell tennie: élnie. Ő a zenetörténet legidősebb előadója, aki stúdiólemezzel jelentkezett, pontosabban stúdiólemezt jelentettek meg tőle. A három nappal a századik születésnapja előtt, március 17-én kiadott Vera Lynn 100 című albuma a brit lista harmadik helyén debütált, s ezzel az énekesnő a TOP 10 történetének legkorosabb szereplője.
Dame Vera Lynn 1917. március 20-án született Londonban. A második világháború alatt a legnépszerűbb angol előadó volt, egyben sok ember támasza is a harcok szörnyűségeiről és a katonák magányáról szóló dalaival. Gyakran lépett fel a brit és a szövetséges katonáknak. Élete során számtalan díjjal jutalmazták, megkapta a Dame címet, a lovagi cím női megfelelőjét is. Az énekesnő a brit nagylemez-eladási rangsor legidősebb vezetője. Kilencvenkét évesen, 2009 szeptemberében, pályafutása során először foglalta el a csúcsot a második világháború kitörésének hetvenedik évfordulójára megjelent, húsz háborús zeneszámot felvonultató We’ll Meet Again – The Very Best of Vera Lynn című válogatásával. A normandiai partraszállás hetvenedik évfordulójára, 2014 júniusában kiadott, ötven korabeli felvételt tartalmazó National Treasure – The Ultimate Collection című gyűjteménye a 13. pozícióig jutott, s ezzel az előadó a lista húszas mezőnye történetének legkorosabb szereplője lett. A Vera Lynn 100 című albumán tizenkét szerzemény található, új zenei köntösben, a díva hangja viszont a régi, nem énekelte fel újra ezeket. Több dalból duett lett, többek között Alfie Boe-val vagy Cynthia Erivóval is énekel.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Ed Sheeran: Shape of You
Egyesült Királyság – Ed Sheeran: Shape of You
Németország – Ed Sheeran: Shape of You
Magyarország – Ed Sheeran: Shape of You
Drake-daldömping
Az USA-ban megszakítással nyolcadik hete az angol Ed Sheeran Shape of You-ja a legnagyobb sláger. Az élmezőnyben egy új belépőre lelünk: négy helyet javítva a tizedik két fiatal hiphopelőadó: az 1993-as születésű kaliforniai Kyle és az 1997-es születésű georgiai Lil Yachty szerzeménye, az iSpy. Két visszatérőt is találunk itt. The Weeknd kanadai énekes és a Daft Punk francia duó közös, I Feel It Coming című zeneszámának eddig a kilencedik volt a csúcspozíciója, most hét helyet javítva az ötödik. Érdekes pályát fut be a két New York-i lemezlovas alkotta The Chainsmokers az angol Coldplay együttessel készített felvétele, a Something Just Like This. Három hete az 56. pozícióban rajtolt, onnan az ötödik helyre ugrott, a múlt héten a 11. pozícióban szerepelt, most a nyolcadik. A The Chainsmokers további két dallal hódít: a rangsorban 33. hete tartózkodó, tizenkét hétig vezető Closer (featuring Halsey) a héten szorult ki a tízes mezőnyből, a 13. helyre hátrált, a listán kilencedik hete található Paris két pozíciót rontva a kilencedik.
Az amerikai rangsorban a 14. helyre érkezett meg Nicki Minaj Trinidad és Tobagó-i születésű rapperlány két rapperrel, a kanadai Drake-kel és a New Orleans-i születésű Lil Wayne-nel készült újdonsága, a No Frauds. A brit listán ez a múlt héten a 49. pozícióban nyitott, a héten nem szerepel a százas mezőnyben, az egyik közreműködő, Drake viszont huszonkét szerzeménnyel tanyázik ott, a More Life című új albumának az összes zeneszáma megtalálható benne. A beharangozóként még októberben megjelent, a tizedik helyig jutó Fake Love a 71. pozícióból a 43. helyre jött fel. A Passionfruit a negyedik, a KMT (featuring Giggs) a kilencedik, a Blem a 14., a No Long Talk (featuring Giggs) a 17., a Get It Together (featuring Black Coffee and Jorja Smith) a 24., a Portland (featuring Quavo and Travis Scott) a 27., a Madiba Riddim a 31., a Gyalchester a 32., a Skepta Interlude a 35., a Free Smoke a 36., a Teenage Fever a 37., a 4422 (featuring Sampha) a 39., a Jorja Interlude a 42., a Sacrifices (featuring 2 Chainz and Young Thug) az 51., a Lose You az 54., a Glow (featuring Kanye West) az 55., a Can’t Have Everything az 58., a Do Not Disturb a 61., a Nothings Into Somethings a 62., a Since Way Back (featuring PartyNextDoor) a 63., az Ice Melts (featuring Young Thug) a 65. pozícióban startol. A TOP 10-ben még egy új belépő szerepel: a Clean Bandit cambridge-i trió Zara Larsson svéd énekesnővel készített felvétele, a Symphony a hatodik helyen kezdett. Négy pozíciót javítva a nyolcadik Martin Jensen dán lemezlovas-producer a Solo Dance-szel, tíz helyet ugorva a tizedik Anne-Marie essexi énekesnő a Ciao Adiosszal.
A német rangsorban – akárcsak a britben – 11. hete a Shape of You az első. Egy pozíciót javítva az ezüstérmes Burak Yeter török lemezlovas-producer Danelle Sandovallal készült Tuesday című slágere. A 74. helyről a hetedikre ugrott Zuna libanoni születésű német rapper Azettel és Noizyval készített Nummer 1 című dala.
A hazai rádióállomások második hete a Shape of You-t játsszák a leggyakrabban, a szerzemény a Single (track) Top 40 listánkat megszakítással kilencedik hete uralja. Nálunk is a Tuesday (Burak Yeter featuring Danelle Sandoval) a második. A mezőnyben két újdonságra lelünk: a Stargate norvég producerduó az amerikai P!nkkel és az ausztrál Siával készült zeneszáma, a Waterfall a 26., Laura Marling angol énekesnő 2010-es felvétele, a What He Wrote a 37. pozíciót szerezte meg.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Ed Sheeran: ÷
Egyesült Királyság – Ed Sheeran: ÷
Németország – Depeche Mode: Spirit
Magyarország – Ed Sheeran: ÷
Depresszió-albumdömping
Az amerikai piacon második hete Ed Sheeran harmadik stúdiólemeze, a ÷ (Divide) a legkelendőbb, ezúttal 180 ezer példánnyal áll az élen, ebből 87 ezer az eladás. Az élmezőnyben egy újdonság található: A szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast) című film zenéje 57 ezer példánnyal (48 ezer az eladás) a harmadik helyre iratkozott fel. A következő új belépő, Josh Turner dél-karolinai születésű, Nashville-ben élő countryzenész hatodik stúdióalbuma, a Deep South a 18. pozícióban debütált.
Az Egyesült Királyságban a ÷ harmadik hete vezet, most 206 411 példánnyal, amelyből 165 246 az eladás. A tízes mezőnyben Drake említett nagylemeze, a második helyet elfoglaló More Life és Vera Lynn szintén említett, a harmadikon rajtoló korongja, a Vera Lynn 100 mellett még két újdonság szerepel. Az 1980-ban alakult Depeche Mode angol szintipopzenekar 14. stúdióalbuma, a Spirit az ötödik, Zara Larsson második stúdiólemeze, a So Good a hetedik pozícióba érkezett meg.
Németországban – ahogy várható volt – a Depeche Mode trónfosztottá tette Ed Sheeran albumát. A TOP 10-ben további három új belépő tanyázik. Roger Cicero német zenész válogatáslemeze, a Glück ist leicht – Das Beste von 2006–2016 a negyedik, a Milky Chance német folkegyüttes második stúdióalbuma, a Blossom az ötödik, Drake korongja (More Life) a hetedik helyen nyitott.
Nálunk a Depeche Mode lemezét egyelőre nem jegyzik, második hete a ÷ az első. A Kossuth-díjas Lovasi András vezette Kiscsillag albuma, a Semmi konferencia a 28. pozícióból az ezüstérmesbe ugrott. A Mindflowers magyar dzsesszzenekar harmadik nagylemeze, a 3rd a 16. helyen startol. A Depresszió rockegyüttes kilenc albummal van jelen a negyvenes mezőnyben: az Amíg tart (2002) a 19., a Nincs jobb kor (2010) a 26., a Tiszta erőből (2000) a 32. pozícióban kezdett, A folyamat zajlik… (2014) a 18., az Egy életen át (2004) a 20., a Csak a zene (2013) a 25., Az ébredés útján (2006) a 29., a Vízválasztó (2011) a 30., az Egyensúly (2008) a 33. helyre jött vissza.
2017. 03. 28. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..