Hírek
Listamustra 2017/24. hét
2017. május 22. fekete betűkkel íródik be a zene történelemkönyvébe. Este fél tizenegy körül öngyilkos merénylő robbantotta fel magát Ariana Grande floridai születésű énekesnő telt házas manchesteri koncertjén, a Manchester Arena egyik kijáratánál. A robbantásban a merénylővel együtt huszonhárman haltak meg, többségében tinédzserek. A merényletet az Iszlám Állam terrorszervezet követte el.
A tragédia Ariana Grandet a híradások élére repítette, a zenében otthonosan nem mozgók is be tudják azonosítani már. Az énekesnő a One Last Time című dalának mostani bevételeit az áldozatok családjainak megsegítésére és a sérültek gyógykezelésére létrehozott alapítványnak ajánlotta fel. A szerzemény a 2014 augusztusában kiadott My Everything című második stúdiólemezének ötödik slágere, különálló felvételként 2015 februárjában jelent meg. 2015-ben huszonkilenc hetet töltött a brit listán, a 24. hely volt a csúcspozíciója. A One Last Time a brit piacon 61 145 példánnyal az elmúlt napok legkelendőbb zeneszáma volt, a dalok rangsorában azonban nem tudta átvenni a vezetést, tízet ugorva a második helyre jött fel. Arianának két brit listavezető slágere van már: 2014 júliusában az Iggy Azalea ausztrál rapperlánnyal készült Problem egy hétig, ugyanebben az évben, októberben a Jessie J londoni énekesnővel, valamint Nicki Minaj Trinidad és Tobagó-i születésű, New Yorkban élő rapperlánnyal készített Bang Bang című szerzemény szintén egy hétig uralta a mezőnyt.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber: Despacito (Remix)
Egyesült Királyság – Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber: Despacito (Remix)
Németország – Luis Fonsi & Daddy Yankee featuring Justin Bieber: Despacito (Remix)
Magyarország – Ákos: Szabadon
Két újdonság a Wellhellótól
Az általunk figyelt rangsorok csúcsán nincs változás, a két Puerto Ricó-i sztár, Luis Fonsi és Daddy Yankee Despacito című világslágerének a kanadai Justin Bieberrel készült remixe az amerikai listán negyedik, a briten ötödik, a németen hetedik hete első, nálunk ötödik hete az ezüstérmes pozícióban tanyázik. Idehaza az első hely megszerzésére egyelőre nem sok esélye van, a vezető pozíciót stabilan, kilencedik hete őrzi Ákos a Szabadon című EP-vel. A rádióállomásaink játszási rangsorában viszont biztosan átveszi a vezetést, most a második az angol Ed Sheeran világslágere, a Shape of You mögött, amely 13. hete a leggyakrabban sugárzott felvétel a hazai rádiók műsoraiban.
Az USA-ban a listán tartózkodás 23. hetében három helyet előlépve a tizedik Post Malone New York-i születésű, Texasban élő rapper a Congratulations című zeneszámmal, amelyet a Migos georgiai hiphoptrió frontemberével, Quavóval készített.
A brit rangsorban tizennégy pozíciót ugorva a hetedik a One Direction angol–ír fiúcsapat ír tagja, Niall Horan a Slow Hands című szerzeménnyel. Ezzel túlszárnyalta előző, első szólódala, a This Town sikerét, amely a kilencedik helyig jutott. A 47. pozícióban debütált a Camila Cabello tavaly decemberi kiválása óta kvartettként működő Fifth Harmony floridai lánycsapat a Gucci Mane atlantai rapperrel készült Down című felvétellel. Mögöttük a 48. helyen a Major Lazer amerikai elektrozenei trió Know No Better című zeneszáma nyitott, amelyben két rapper, a texasi Travis Scott és Quavo mellett Camila Cabello is közreműködik.
A német élmezőnyben egy új belépő szerepel: nyolc pozíciót javítva az ötödik az Imagine Dragons Las Vegas-i zenekar a Thunder című szerzeménnyel.
A magyar Single (track) Top 40 listán kilenc újdonságra lelünk. A Scooter hamburgi elektrozenei formáció dala, a Bora! Bora! Bora! a hetedik, a Diaz és Fluor alkotta Wellhellótól az Odaút a kilencedik, a Senki nem véd meg a 11., Martin Garrix holland producer és Troye Sivan johannesburgi születésű, Ausztráliában élő énekes felvétele, a There for You a 25., Anne-Marie essexi énekesnő slágere, a Ciao Adios a 33., Liam Gallagher zeneszáma, a Wall of Glass (az október 6-án érkező As You Were című szólóalbumának előhírnöke) a 35., Pitbull miami rapper J Balvin kolumbiai reggaeton-énekessel és Camila Cabellóval készített szerzeménye, a Hey Ma (a Halálos iramban című mozifilm nyolcadik részéből) a 36., Robin Schulz német producer az angol James Blunttal készült, a német rangsorban második hete ezüstérmes dala, az OK a 37., Zedd orosz–német producer és Alessia Cara kanadai énekesnő slágere, a Stay a 40. helyen rajtol.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Bryson Tiller: True to Self
Egyesült Királyság – Ed Sheeran: ÷
Németország – Kraftklub: Keine Nacht für Niemand
Magyarország – Republic: Kimondom a neved
Az új Republic harmadik listavezetője
Az amerikai rangsor csúcsára Bryson Tiller második stúdióalbuma, a True to Self iratkozott fel, 107 ezer példánnyal, amelyből 47 ezer az eladás. A Kentucky állambeli énekes első stúdiólemeze, a Trapsoul 2015 októberében került forgalomba, a nyolcadik pozícióig jutott, eddig 441 ezret értékesítettek belőle az amerikai piacon. Egy hete a brit lista élére ugrott a liverpooli The Beatles albuma, a Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, amely kiadásának ötvenedik évfordulója alkalmából újra megjelent, különböző változatokban. A korong 1967-ben tizenöt hétig uralta az amerikai mezőnyt, most 75 ezer példánnyal (71 ezer az eladás) a harmadik helyen landolt. Az 1997-es születésű Lil Yachty georgiai rapper első stúdiólemeze, a Teenage Emotions 46 ezer példánnyal (20 ezer az eladás) az ötödik, a Summer Latin Hits 2017 című válogatás – rajta a Despacito című slágerrel – 37 ezerrel a kilencedik pozícióban kezdett.
Az Egyesült Királyságban a The Beatles Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band című albumából fogyott el a legtöbb, 21 519 példány, de mindent egybevetve az angol Ed Sheeran az első a ÷ (Divide) című harmadik stúdiólemezével, 26 860 példánnyal. A TOP 10 felét új belépők adják. A Pink Floyd-vezér, a 74. életévében járó Roger Waters angol zenész ötödik szólóalbuma, az Is This the Life We Really Want? a harmadik, Dua Lipa koszovói albán származású angol énekesnő első nagylemeze, a Dua Lipa az ötödik, az alt-J leedsi trió harmadik stúdióalbuma, a Relaxer a hatodik, az All Time Low baltimore-i együttes hetedik stúdiólemeze, a Last Young Renegade a hetedik, az egykori The Shadows zenésze, a 76. életévében járó Hank Marvin albuma, a Without a Word a kilencedik helyre érkezett meg. A jövő heti amerikai listavezető-várományos, Halsey washingtoni énekesnő Hopeless Fountain Kingdom című második stúdiólemeze a 12. pozícióban indít. Az ír U2 1987-es stúdióalbuma, a jubileum alkalmából különböző verziókban ismét kiadott The Joshua Tree a tizedik helyre tért vissza, 192. hete tanyázik a rangsorban.
Németországban a Kraftklub német zenekar harmadik stúdiólemeze, a Keine Nacht für Niemand az első, Roger Waters korongja (Is This the Life We Really Want?) a bronzérmes, a lányok alkotta SXTN berlini hiphopduó első albuma, a Leben am Limit a nyolcadik, az alt-J nagylemeze (Relaxer) a 13., Dua Lipa albuma (Dua Lipa) a 22., Halsey korongja (Hopeless Fountain Kingdom) a 27. pozícióban startol. A U2 nagylemeze, a The Joshua Tree a hetedik helyre jött vissza, 75. hete szerepel a listán.
Nálunk a rangsorban tartózkodás ötödik hetében felért a csúcsra a Republic albuma, a Kimondom a neved. A Bódi László Cipő nélküli formáció előző két korongja, a 2015-ös Rajzoljunk álmokat! című stúdiólemeze és a tavalyi, Koncert – Budapest Park 2015.09.19. című albuma is listavezető volt. A negyvenes mezőnyben két újdonságra lelünk: a Kraftwerk német elektrozenei együttes gyűjteménye, a 3-D – Der Katalog a tizedik, Shakira kolumbiai énekesnő 11. stúdiólemeze, az El Dorado a 21. helyet foglalta el.
2017. 06. 13. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..