Hírek
Listamustra 2018/19. hét
A dalok brit rangsorában visszaesőben van az április 20-án elhunyt Avicii mindhárom, a múlt héten visszatért slágere, a német mezőnyben a hétből négy maradt bent. Az amerikai és a hazai listára csak most jöttek vissza a svéd lemezlovas-producer legnépszerűbb szerzeményei, bár az előbbin csak egy, de az utóbbin nyolc található.
Az Egyesült Királyságban a 2013-as Wake Me Up! a 33. (egy hete 26. volt), a 2011-es Levels a 46. (36. volt), a 2013-as Hey Brother a 68. (43. volt) helyen szerepel. Németországban a Wake Me Up! a 45. (13. volt), a 2017-es Lonely Together (featuring Rita Ora) az 57. (33. volt), a szintén tavalyi Without You (featuring Sandro Cavazza) az 58. (40. volt), a Levels a 72. (26. volt) pozícióban tanyázik. A Hey Brother, a 2015-ös Waiting for Love és a 2014-es The Nights elhagyta a rangsort. Az Amerikai Egyesült Államokban csak a Wake Me Up! tért vissza, a 34. helyre – 54. hete van a mezőnyben, a negyedik a csúcspozíciója. Idehaza a Wake Me Up! (az első helyig jutott) a második, a Lonely Together a harmadik (ez a legjobb eredménye), a Without You a negyedik (ugyancsak ez a legjobb eredménye), a Hey Brother (listavezető is volt) az ötödik, a Waiting for Love (szintén volt első) a 12., a Levels (a hetedik a csúcspozíciója) a 13., a The Nights a 15. (ez a legjobb eredménye), a 2015-ös Broken Arrows (a 21. helyig vitte) a 36. pozícióba jött vissza. Avicii stúdióalbumai közül a brit rangsorban az első, a 2013-as True a 43. (a múlt héten 14. volt), a második, a 2015-ös Stories a 79. (17. volt) helyen található. A német százas mezőnyben az előbbire a 42. (27. volt), az utóbbira a 60. (43. volt) pozícióban lelünk. Az USA-ban a True a 22. (41. hete szerepel a listán, az ötödik helyig jutott), a 2017-es Avīci (01) című EP az 52. (hetedik hete tanyázik a rangsorban, ez a legjobb eredménye), a Stories a 73. (ötödik hete van a kétszázas mezőnyben, a 17. pozícióig vitte) helyre tért vissza. A mi negyvenes listánkra nem jött vissza Avicii egyetlen korongja sem.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Drake: Nice for What
Egyesült Királyság – Calvin Harris & Dua Lipa: One Kiss
Németország – Capital Bra featuring Ufo361: Neymar
Magyarország – Ariana Grande: No Tears Left to Cry
Az amerikai rapzene dömpingje
Az USA-ban harmadik hete a kanadai Drake Nice for Whatja a legnagyobb sláger. A múlt héten a brit és a német rangsorban is az ezüstérmes pozícióban startolt (az előbbiben továbbra is második, az utóbbiban 11.), az amerikaiban a héten a bronzérmesben debütált a floridai születésű Ariana Grande felvétele, a No Tears Left to Cry. J. Cole Németországban született, észak-karolinai hiphopsztár április 20-án megjelent KOD című ötödik stúdiólemezének mind a tizenkét zeneszáma felbukkant a mezőnyben: az ATM a hatodik, a Kevin’s Heart a nyolcadik, a KOD a tizedik, a Photograph a 14., a Motiv8 a 15., az 1985 (Intro to the Fall Off) a 20., a The Cut Off (featuring Kill Edward, aki valójában J. Cole...) a 28., a Brackets a 30., a Window Pain (Outro) a 41., a Friends (featuring Kill Edward) a 46., a Once an Addict (Interlude) a 47., az Intro az 53. helyen található.
A jövő héten Post Malone szerzeményei árasztják el az amerikai listát – a New York-i születésű, texasi hiphopelőadó április 27-én rukkolt elő a Beerbongs & Bentleys című második stúdióalbumával, amely az Egyesült Királyágban az élen landolt. Erről a Psycho (featuring Ty Dolla $ign) (tizedik hete szerepel a brit rangsorban, a negyedik a csúcspozíciója) négy helyet javítva a hatodik, a Better Now a kilencedik, a Paranoid a 11. pozícióba érkezett meg. A brit mezőny csúcsán sincs változás, harmadik hete Calvin Harris és Dua Lipa vezet a One Kiss-szel, amely Németországban viszont egy hét után trónfosztott lett.
A német élmezőnyben két újdonságra lelünk, négy rappertől. Az ukrán és orosz gyökerekkel rendelkező Capital Bra, valamint a török származású Ufo361 dala, a Neymar az első, Gzuz és Bonez MC felvétele, a Was erlebt a harmadik helyen indít. Post Malone-tól a Psycho (featuring Ty Dolla $ign) (tizedik hete tanyázik a listán, a hatodik a csúcspozíciója) tizenhat helyet ugorva a 23., a Rockstar (featuring 21 Savage) (33. hete van a rangsorban, öt hétig volt második) huszonhatot száguldva a 34. pozícióban található. A rapper nagylemezéről a Better Now a 16., a Paranoid az 51., a Spoil My Night (featuring Swae Lee) a 69., a Ball for Me (featuring Nicki Minaj) a 73., a Same Bitches (featuring G-Eazy and YG) a 74., a Rich & Sad a 82., az Over Now a 93. helyen nyitott.
A magyar negyvenes mezőnyben rajt-cél győzelmet aratott Ariana Grande slágere, a No Tears Left to Cry. Rúzsa Magdolna újdonsága, a Légzés a hatodik, a Follow the Flow raptrió zeneszáma, a Nem tudja senki a 14., két legendás zenész egy-egy szerzeménye, David Bowie-tól az 1983-as Let’s Dance a 16., Miles Davistől az idei Lemezboltok napján (Record Store Day), április 21-én kiadott Rubberband (Davis a nyolcvanas évek közepén tervezett egy soulos, funkys albumot, amelyet végül nem fejezett be, ennek címadó dala lett volna, most az eredeti társproducerek öntötték végső formába, az amerikai Ledisi énekli) a 17., Gary Clark Jr. texasi és Junkie XL holland zenésztől a The Beatles-örökzöld, a Come Together átdolgozása Az Igazság Ligája (Justice League) című filmből a 20., az angol Liam Payne és a kolumbiai J Balvin felvétele, a Familiar a 30., az ausztrál származású Kylie Minogue zeneszáma, a Golden című nagylemezén szereplő Stop Me from Falling új, a kubai Gente de Zona reggaeton-duóval készített változata a 34. pozícióba iratkozott fel. A rádióállomásaink adásában negyedik hete Lost Frequencies a holland Zonderling duóval készült slágere, a Crazy csendül fel a leggyakrabban. A belga house-producer időközben egy újabb szerzeménnyel jelentkezett, a Melody címűben az angol James Blunt énekel.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – J. Cole: KOD
Egyesült Királyság – Post Malone: Beerbongs & Bentleys
Németország – Helene Fischer: Helene Fischer
Magyarország – Road: _Tkltssg_hbj (A tökéletesség hibája)
Régebbi és régi albumok újbóli sikere
J. Cole nagylemeze, a KOD 2018 eddigi legjobb eredményével, 397 ezer példánnyal (ebből 174 ezer az eladás) szerezte meg az amerikai rangsor csúcsát. A rapper előző négy stúdióalbuma: a 2016-os 4 Your Eyez Only, a 2014-es 2014 Forest Hills Drive, a 2013-as Born Sinner és a 2011-es Cole World: The Sideline Story is első volt az USA-ban. A TOP 10-ben további két új jelzésű korongra lelünk: az A Perfect Circle Los Angeles-i rockszupergrupp negyedik stúdiólemeze, az Eat the Elephant 68 ezerrel (63 ezer az eladás) a harmadik, a Lord Huron michigani folk-rock együttes harmadik stúdióalbuma, a Vide Noir 32 ezerrel (29 ezer az eladás) a kilencedik helyet foglalta el.
A brit tízes mezőnyben négy újdonság tanyázik. Post Malone fent említett, az élen kezdő nagylemeze (Beerbongs & Bentleys) mellett Anne-Marie essexi énekesnő első stúdióalbuma, a Speak Your Mind a harmadik, a Blossoms manchesteri pop-rock zenekar második stúdiólemeze, a Cool Like You a negyedik, Janelle Monáe harmadik stúdióalbuma, a Dirty Computer a nyolcadik pozícióban startol. Az utóbbi, a kansasi születésű, atlantai énekesnő eddigi legnagyobb sikerét a Fun. New York-i poptrió We Are Young című dalának a közreműködőjeként érte el, 2012-ben.
Helene Fischer április 27-én dupla koncertlemezzel és DVD-vel rukkolt elő Helene Fischer Live – Die Arena-Tournee címmel. A krasznojarszki születésű, német énekesnő Helene Fischer című stúdióalbuma visszatért a német csúcsra, 51. hete van a listán, megszakításokkal harmadik hete vezet. A Die Fantastischen Vier stuttgarti hiphopcsapat 10. stúdiólemeze, a Captain Fantastic a második, Marsimoto (Marteria néven is ismert) német rapper albuma, a Verde a harmadik, Post Malone korongja (Beerbongs & Bentleys) a negyedik, a BlutEngel német szintipop csapat koncertkiadványa, a Live im Wasserschloss Klaffenbach (dupla CD + DVD) a hetedik, a Foreigner angol–amerikai rockegyüttes ötvennyolc tagú nagyzenekarral és hatvantagú kórussal előadott szimfonikus koncertjének CD-je és DVD-je, a Foreigner with the 21st Century Symphony Orchestra & Chorus a kilencedik, Van Morrison északír zenész és Joey DeFrancesco pennsylvaniai Hammond orgonás, trombitás közös nagylemeze, a You’re Driving Me Crazy a tizedik helyen debütált.
A magyar rangsorban újra a Road rockegyüttes albuma, a _Tkltssg_hbj (A tökéletesség hibája) az első, amely két hete az élre érkezett meg. Kovács Kati az MTVA által CD-n megjelentetett nagylemezei közül a Csendszóró (1977) a 31., az Intarzia (1975) a 33., a Tíz (1980) a 38. pozícióban landolt. A Punnany Massif válogatásalbuma, a tizenöt slágerét új verzióban tartalmazó PMXV a kilencedik, az Illés eddig kiadatlan, Goodbye London című nagylemezének a rekonstrukciója (a zenekar 1970-es letiltása miatt nem jelenhetett meg) a tizedik, Madonna az idei Lemezboltok napja alkalmából bakeliten ismét kiadott The First Albuma a 18., Sting és Shaggy nagylemeze, a 44/876 a 27., Pál Dénes karácsonyi albuma (!), a Régi mese a 32., a szintén a Record Store Dayre bakeliten megjelent The Doors-lemez, a Live at the Matrix Part II a 40. helyen indít.
2018. 05. 07. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..