Hírek
Listamustra 2018/41. hét
Az USA-ban nemcsak az albumlistán, hanem a dalok rangsorában is a hiphop komoly fölénye figyelhető meg. A TOP 10-ben lévő szerzeményekből kilenc ebbe a kategóriába sorolható. A listavezetőnél ugyan rezeg a léc, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy azután lett sláger, miután új változat készült belőle napjaink vezető amerikai rappernőjével.
A Hot 100 rangsort második hete a Girls Like You (Maroon 5 featuring Cardi B) uralja. A következő öt helyen önálló rapperek zeneszámai tanyáznak. A másodikon – kettőt javítva – a Lucid Dreams (az előadó Juice Wrld), a harmadikon – szintén kettőt előlépve – a Better Now (Post Malone), a negyediken – kettőt rontva – a Girls Like You előtt tíz hétig trónoló In My Feelings (Drake), az ötödiken az egy hete a harmadikon kezdő Killshot (Eminem), a hatodikon – hármat ugorva – a Sicko Mode (Travis Scott) található. A következő három pozícióban is hiphopsztárok felvételei szerepelnek, de ezeket már közreműködőkkel készítették. A hetedikben – egyet hátrálva – a tizenhárom héttel ezelőtt egy hétig vezető I Like It (Cardi B, Bad Bunny, J Balvin), a nyolcadikban – őrizve helyét – a Fefe (6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz), a kilencedikben – kettőt rontva – az I Love It (Kanye West, Lil Pump, Adele Givens) van. Az egyetlen nem hiphopdal a Youngblood, a 5 Seconds of Summer ausztrál popkvartett slágere, amely második hete a tizedik.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Maroon 5 featuring Cardi B: Girls Like You
Egyesült Királyság – Calvin Harris & Sam Smith: Promises
Németország – Dynoro & Gigi D’Agostino: In My Mind
Magyarország – Dynoro & Gigi D’Agostino: In My Mind
Nálunk is első lett a német listavezető
A brit mezőnyt ötödik hete Calvin Harris skót producer és Sam Smith angol énekes szerzeménye, a Promises uralja, amelyben szerzőként és vokalistaként Jessie Reyez kanadai énekesnő is közreműködik. Az ezüstérmes pozícióba – kettőt javítva – Marshmello philadelphiai producer a Bastille angol popkvartettel készült Happier című zeneszáma jött fel. Az élmezőnyben két új belépőre és egy visszatérőre lelünk, angol előadóktól. A koszovói albán származású Rita Ora november 23-án forgalomba kerülő Phoenix című második stúdiólemezéről a Let You Love Me nyolc helyet előlépve a hatodik, Freya Ridings még tavaly novemberben megjelent felvétele, a Lost Without You tizenegyet ugorva a kilencedik, George Ezra négy hétig trónoló dala, a Shotgun hatot javítva a tizedik. A moziban október 5-től látható A Star Is Born (Csillag születik) című amerikai filmből a Shallow – amelyet a két főszereplő, Lady Gaga New York-i énekesnő és Bradley Cooper philadelphiai születésű színész-rendező énekel – a 13. pozícióban indít.
A német rangsort megszakításokkal tizedik hete a litván Dynoro és az olasz Gigi D’Agostino vezeti az In My Minddal. A sláger eredetije 2012-es, az előadói ausztrálok: Ivan Gough house-producer, az Aden Forte és Josh Soon alkotta Feenixpawl house-duó, Georgi Kay énekesnő, valamint egy svéd zenész is kivette a részét belőle, Axwell, aki remixelte. A Promises (Calvin Harris & Sam Smith) öt helyet előlépve a második. A tízes mezőnyben két újdonság tanyázik, három német rappertől. Bushido (az apja tunéziai, az anyja német) és az orosz–ukrán gyökerű Capital Bra szerzeménye, az Inshallah a bronzérmes, a mozambiki származású Luciano zeneszáma, a MoneyGram a hetedik pozícióba iratkozott fel.
Idehaza hét hét után trónfosztott lett Majka, Curtis és Király Viktor felvétele, a Füttyös. Az In My Mind (Dynoro & Gigi D’Agostino) foglalta el a csúcsot. A negyvenes mezőnyben nyolc új jelzésű dal található. Funktasztikus (Csató Adorján) mezőkövesdi születésű rapper szerzeménye, a Pénz a második, Andrea Bocelli olasz tenor és fia, Matteo duettje, a Fall On Me a 12., az Imagine Dragons Las Vegas-i popegyüttes zeneszáma, a Zero a 18., Don Diablo holland producer, Emeli Sandé skót énekesnő és Gucci Mane amerikai rapper felvétele, a Survive a 20., Rita Ora dala (Let You Love Me) a 21., Alesso svéd producer szerzeménye, a Remedy a 30., Becky Hill angol énekesnő zeneszáma, a Sunrise in the East a 33., a Shahmen holland–amerikai hiphopduó felvétele, a Mark a 40. helyet szerezte meg. A rádióállomásaink második hete az angol Clean Bandit és az amerikai Demi Lovato slágerét, a Solót játsszák a leggyakrabban.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Brockhampton: Iridescence
Egyesült Királyság – Rod Stewart: Blood Red Roses
Németország – Bushido: Mythos
Magyarország – Ákos: Hazatalál
Veterán sztárok harca a brit piacon
Az USA-ban a Brockhampton negyedik stúdióalbuma, az Iridescence rajt-cél győzelmet aratott 101 ezer példánnyal, amelyből 79 ezer az eladás. A soktagú texasi hiphopcsapat az előző három stúdiólemezét tavaly adta ki: a Saturationt júniusban (ezt nem jegyezték a kétszázas rangsorban), a Saturation II címűt augusztusban (az 57. pozícióig jutott), a Saturation III címűt decemberben (a 15. helyig vitte). A TOP 10-ben még egy újdonság szerepel. Josh Groban Los Angeles-i énekes nyolcadik stúdióalbuma, a Bridges 96 ezerrel (94 ezer az eladás) az ezüstérmes pozícióban landolt. A 2016. április 21-én elhunyt Prince amerikai énekes főleg 1983-ban rögzített, kilenc dalt tartalmazó (hét egyvelegben, kettő az eredeti verziójában hallható) Piano & a Microphone 1983 című posztumuszlemeze a 11. helyen nyitott.
Az Egyesült Királyságban két veterán előadó, két élő legenda versengett egymással. Az angol énekes legyőzte az amerikai énekesnőt. A 74. életévében járó Rod Stewart 30. stúdióalbuma, a Blood Red Roses az aranyérmes, a 73. életévében járó Cher tíz ABBA-sláger átdolgozását tartalmazó nagylemeze, a Dancing Queen az ezüstérmes pozícióban debütált. Lil Wayne New Orleans-i rapper 12. stúdióalbuma, a Tha Carter V az ötödik, a Chas & Dave londoni popduó korongja, a Gold a nyolcadik, a Nile Rodgers gitáros vezette Chic kilencedik stúdiólemeze, az It’s About Time a tizedik (a New York-i zenekar előző stúdióalbuma, a Chic-ism 1992-ben került a boltokba), Sigala angol producer első stúdiólemeze, a Brighter Days a 14., a Kodaline ír popegyüttes harmadik stúdióalbuma, a Politics of Living a 15., Logic marylandi születésű, Beverly Hillsben élő rapper negyedik stúdiólemeze, a YSIV (Young Sinatra IV) a 19. helyre érkezett meg.
A német lista élmezőnyében nyolc új jelzésű korongra lelünk. Bushido albuma, a Mythos az aranyérmes, az 1991 és 2012 között működött Rosenstolz berlini popduó válogatáslemeze, a Lass es Liebe sein – Die schönsten Lieder az ezüstérmes, a Kastelruther Spatzen dél-tiroli zenekar albuma, az Älter werden wir später a bronzérmes, Cher korongja (Dancing Queen) az ötödik, az Erste Allgemeine Verunsicherung (EAV) osztrák pop-rock együttes nagylemeze, az Alles ist erlaubt a hetedik, Fynn Kliemann német zenész albuma, a Nie a nyolcadik, az egy éve, október 2-án meghalt Tom Petty amerikai zenész különböző változatokban (dupla CD-n, négy CD-n vagy hat bakeliten) beszerezhető gyűjteménye, az An American Treasure a kilencedik, The Dark Tenor német előadó nagylemeze, a Symphony of Ghosts a tizedik pozícióban startol. Rod Stewart albuma (Blood Red Roses) a 12. helyen kezdett. Egy másik veterán angol zenész, a 68. életévében járó Phil Collins négy CD-s gyűjteménye, a Plays Well with Others a 17. pozícióban indít.
A hazai rangsor csúcsára Ákos EP-je, a Hazatalál iratkozott fel, amely az énekes készülő, jövőre megjelenő stúdiólemezének az előhírnöke. Négy szerzemény (Hazatalál, Nem kell más vigasz, Ellenség a kapuknál, Holnaptól) hallható rajta. A negyvenes mezőnyben további nyolc újdonság tanyázik. Slash-nek, a londoni születésű, Los Angelesben élő zenésznek és Myles Kennedynek, az orlandói Alter Bridge rockzenekar énekes-gitárosának a harmadik közös stúdióalbuma (Slash featuring Myles Kennedy and the Conspirators), a Living the Dream a második, Prince nagylemeze (Piano & a Microphone 1983) a tizedik, Josh Grobané (Bridges) a 18., Joe Bonamassa New York-i blues-rock gitáros-énekes 13. stúdióalbuma, a Redemption a 19., Kid Rock michigani zenész válogatáslemeze, a Greatest Hits: You Never Saw Coming a 26., a Voivod kanadai metálegyüttes 14. stúdióalbuma, a The Wake a 32., a budapesti MOM Kulturális Központban 2016. december 3-án fellépett „elhallgatott zenekarok” (Atlas, Új Taurus, Balázs Fecó, Liversing, Syrius, Kex Remake) koncertjének felvétele (dupla CD + DVD, az utóbbin dokumentumfilm látható) a 33., a Suede londoni rockegyüttes nyolcadik stúdiólemeze, a The Blue Hour a 37. helyet foglalta el.
2018. 10. 08. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..