Hírek
Listamustra 2018/51. hét
A listákat elárasztották a karácsonyi slágerek és nagylemezek. Az előbbiek közül ezúttal is a New York-i Mariah Carey 1994-es dala, az All I Want for Christmas Is You szereppel a legelőkelőbb helyeken, az albumok közül pedig világviszonylatban a kanadai Michael Bublé elsőként 2011-ben megjelent korongja, a Christmas a legkelendőbb.
Az USA-ban az All I Want for Christmas Is You megfelezve pozícióját a hetedik. A brit élmezőnyben három karácsonyi szerzemény tanyázik: az All I Want for Christmas Is You egy helyet előlépve az ötödik, az 1984-es Last Christmas (Wham!) hetet javítva a hetedik, az 1987-es Fairytale of New York (The Pogues featuring Kirsty MacColl) nyolcat ugorva a tizedik. Németországban az All I Want for Christmas Is You egyet előlépve a negyedik, a Last Christmas ötöt javítva az ötödik. Idehaza az All I Want for Christmas Is You tizenkilenc pozíciót száguldva átvette a vezetést. A Last Christmas a kilencedik, a Driving Home for Christmas (Chris Rea – 1988) a 20., a Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (Frank Sinatra – 1957) a 26., a Rockin’ Around the Christmas Tree (Brenda Lee – 1958) a 38. helyre jött vissza, az Add tovább – Hóban ébred… (Csondor Kata – 2009) a 32. pozícióját a 19. helyre cserélte, a Jingle Bell Rock (Bobby Helms – 1957) a 23. pozícióban kezdett. A karácsonyi nagylemezek közül az amerikai rangsorban a Christmas megőrizve helyezését az ötödik, a Christmas Is Here! (Pentatonix – 2018) hármat rontva a tizedik, az A Pentatonix Christmas (Pentatonix – 2016) egyet előlépve a 13., a Merry Christmas (Mariah Carey – 1994) négyet javítva a 15., a The Christmas Song (Nat King Cole – 1962) kilencet ugorva a huszadik. Az Egyesült Királyságban is a Christmas található a legmagasabban – második hete a hetedik. Németországban Helene Fischer krasznojarszki születésű német énekesnő 2015-ös albuma, a londoni The Royal Philharmonic Orchestrával készült Weihnachten a legnépszerűbb – két pozíciót rontva a 16. helyen van. A hazai negyvenes mezőnyben az ausztrál Sia tavalyi nagylemeze, az Everyday Is Christmas a nyolcadik pozícióba tért vissza, a Christmas tizennyolc helyet száguldva a 11. pozícióba jött fel.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Ariana Grande: Thank U, Next
Egyesült Királyság – Ariana Grande: Thank U, Next
Németország – Ava Max: Sweet but Psycho
Magyarország – Mariah Carey: All I Want for Christmas Is You
Ariana Grande visszaverte az újonc támadását
Arra számítottunk, hogy a floridai Ariana Grande zeneszáma, a Thank U, Next a brit rangsorban trónfosztott lesz, de a Sweet but Psycho című felvételnek – egyelőre – nem sikerült legyőznie. Az utóbbi előadója az ősszel ismertté vált albán származású, wisconsini Ava Max. Sőt, a Thank U, Next az amerikai Hot 100 csúcsát is visszaszerezte, megszakítással negyedik hete első. Meek Mill philadelphiai rapper az albumlista élére megérkező Championships című negyedik stúdióalbumáról a legmagasabban a Drake kanadai rapperrel készített Going Bad startol, a hatodik helyen. A korongról további tizennégy szerzemény szerepel a rangsorban, közülük tizenhárom új jelzéssel.
A Thank U, Next a brit mezőnyt hatodik hete uralja. Visszatért a TOP 10-be, hét pozíciót előlépve a kilencedik a hazai mozikban december 13-tól látható Spider-Man: Into the Spider-Verse (Pókember: Irány a Pókverzum) című amerikai animációs kalandfilm betétdala, a Sunflower (Post Malone & Swae Lee), amely hét héttel ezelőtt a hetedik helyen debütált. Az első újdonság, a június 18-án húszévesen lelőtt XXXTentacion zeneszáma, a Whoa (Mind in Awe) a floridai rapper december 7-én kiadott Skins című posztumusz lemezéről a 37. pozícióban tanyázik. Az album a 29. helyen nyitott.
A német piacon megszakítással harmadik hete a Sweet but Psycho vezet. Loredana Zefi svájci rapperlány felvétele, a Milliondollar$mile a 11. pozícióban indít.
A magyar Single (track) Top 40 listán Bobby Helms fent említett karácsonyi slágere mellett további hat új jelzésű szerzemény található. Mark Ronson angol zenész-producer és Miley Cyrus Tennessee államban született, Los Angelesben élő énekesnő dala, a Nothing Breaks Like a Heart a harmadik, Don Diablo holland producer, Emeli Sandé angol énekesnő és Gucci Mane alabamai születésű rapper zeneszáma, a Survive az ötödik, a Kimnowak 1995-ös klasszikusa, a Gyémánt a 29., az idei, nyolcadik magyar X-Faktorban diadalmaskodó, Filep Kund és Laskay Nimród alkotta kolozsvári USNK felvétele, a Fogyaszd el a 31. (a rapduó egy másik dala, a Posztolj a hetedik), a Sweet but Psycho (Ava Max) a 36., Caramel szerzeménye, az Átutazók a 40. helyet foglalta el. A rádióállomásaink hatodik hete Calvin Harris skót producer és Sam Smith angol énekes slágerét, a Promisest játsszák a legsűrűbben.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Meek Mill: Championships
Egyesült Királyság – Soundtrack: The Greatest Showman
Németország – Kollegah: Monument
Magyarország – Tankcsapda: 1989-1999
Újra a csúcson A legnagyobb showman albuma
Az USA-ban Meek Mill nagylemeze, a Championships 229 ezer példánnyal (42 ezer az eladás) rajtol az élen. Lil Baby atlantai rapper mixtape-albuma, a Street Gossip 88 ezerrel (5 ezer az értékesítés) az ezüstérmes, a The 1975 manchesteri pop-rock zenekar harmadik stúdiólemeze, az A Brief Inquiry into Online Relationships 66 ezerrel (48 ezer az eladás) a negyedik, $ki Mask “The Slump God” jamaikai származású floridai rapper első stúdióalbuma, a Stokeley 51 ezerrel (5 ezer az értékesítés) a hatodik pozícióba iratkozott fel.
Az Egyesült Királyságban egy egyéves nagylemez, a The Greatest Showman (A legnagyobb showman) 2017. december 8-án megjelent albuma jött vissza a csúcsra, megszakításokkal 22. hete első. Az amerikai film zeneszámait – amelyeket színészek adnak elő – népszerű énekesek és együttesek tolmácsolásában felvonultató, november 16-án kiadott The Greatest Showman: Reimagined című nagylemez nem ebben a rangsorban kap helyet, hanem a válogatásalbumok listáján, ahol harmadik hete a második a napjaink slágereit összegyűjtő Now That’s What I Call Music! című sorozat 101. része mögött, előtte egy hétig uralta a mezőnyt. Az 1969 és 1983 között működött, Karen Carpenter (1983-ban hunyt el) és Richard Carpenter alkotta The Carpenters kaliforniai duó felvételeit a The Royal Philharmonic Orchestra kíséretében felvonultató nagylemez, a Carpenters with the Royal Philharmonic Orchestra a nyolcadik pozícióban landolt, a tízes mezőny egyetlen újdonságaként.
Németországban Kollegah (az édesanyja német, az édesapja kanadai) rapper hetedik stúdióalbuma, a Monument az első, az AnnenMayKantereit kölni rockzenekar harmadik stúdiólemeze, a Schlagschatten a második, Sido szintó (német cigány) származású rapper válogatásalbuma, a Kronjuwelen a negyedik, a Coldplay angol pop-rock együttes koncertkiadványa, a Live in Buenos Aires (dupla CD mellett tripla bakeliton és dupla DVD-n is kapható) az ötödik (a brit rangsorban a 15.) helyen kezdett.
Nálunk a Tankcsapda három pendrive-on megjelent életműve, az 1989–1999 az aranyérmes, a 2012–2018 a bronzérmes, a 2000–2011 a negyedik pozícióban szerepel. Az ezüstérmesben Ákos négyszámos EP-je, a Hazatalál tanyázik. A negyvenes mezőnyben négy új jelzésű korong található. A magyar népdalokat rockkal ötvöző vagy lágyabb, akusztikus hangszerelésben megszólaltató Palmetta zenekar stúdiólemeze, a Kavalkád a hetedik, a külső előadókkal dolgozó Clean Bandit cambridge-i poptrió második stúdióalbuma, a What Is Love? a kilencedik, David Bowie angol legenda dupla koncertlemeze, a Glastonbury 2000 a 28., egy másik koncertalbum, a kanadai Neil Youngé, az 1976 novemberében rögzített Songs for Judy a 39. helyet szerezte meg.
2018. 12. 17. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..