Hírek
Listamustra 2020/33. hét
A nyár eddigi legnagyobb zenei meglepetése Harry Styles amerikai győzelme. Az angol énekes Watermelon Sugar című slágere hét helyet javítva foglalta el a Hot 100 csúcsát, a rangsorban tartózkodás huszadik hetében.
Lehet, sokan furcsállják, hogy ezt ilyen nagy meglepetésnek tartom, hiszen Harry Styles világszerte hatalmas népszerűségnek örvend. Az USA-ban az első szólólemezéből, a 2017 májusában megjelent Harry Styles címűből eddig 386 ezer példányt értékesítettek, a második, a tavaly decemberben kiadott Fine Line 653 667 eladott példánynál tart. A Watermelon Sugar amerikai győzelme javarészt azért meglepő, mivel ez hivatalosan már a negyedik dal a Fine Line című albumról – a Hot 100 listán az első, a Lights Up a 17., a második, az Adore You a hatodik, a harmadik, a Falling a 62. pozícióig jutott. Az énekes eddig az első nagylemezén található Sign of the Times című zeneszámával tanyázott a legmagasabban a rangsorban, ez a negyedik helyig vitte. Harry Styles a 2010-ben alakult, majd 2016-ban a működését felfüggesztett One Direction angol–ír fiúcsapatban vált ismertté (először öttagú volt, Zayn Malik 2015 márciusában lépett ki), amelynek szintén óriási rajongótábora volt (és tulajdonképpen van a mai napig) az USA-ban. Ott a fiúknak listavezető felvételük ugyan nem volt, a legmagasabban a 2013-as Best Song Ever cíművel szerepeltek, az ezüstérmes pozícióban. További öt szerzeménnyel: a What Makes You Beautiful, a Live While We’re Young, a Story of My Life, a Drag Me Down és a Perfect cíművel járták meg az élmezőnyt.
Listavezető dalok
Amerikai Egyesült Államok – Harry Styles: Watermelon Sugar
Egyesült Királyság – Joel Corry featuring MNEK: Head & Heart
Németország – Jawsh 685 & Jason Derulo: Savage Love (Laxed – Siren Beat)
Magyarország – Majka, Curtis, Nika: A csúcson túl
A nyár vezető slágere a német rangsor élén
Az amerikai Hot 100 második helyén két rapper, az ohiói születésű, Észak-Karolinában élő DaBaby és a kaliforniai Roddy Ricch zeneszáma, a listát hét hétig vezető Rockstar, a harmadikon újabb rapperek, a Kentucky állambeli Jack Harlow, DaBaby, a kanadai Tory Lanez és a New Orleans-i Lil Wayne található Harlow felvétele, a Whats Poppin remixével. A TOP 10-ben egy újdonság van, a tizennyolc éves Billie Eilish Los Angeles-i énekesnő a My Future című szerzeménnyel a hatodik pozícióban debütált. A múlt heti első, a pennsylvaniai születésű, Nashville-ben élő Taylor Swift dala, a Cardigan a nyolcadik helyen kötött ki.
A brit mezőnyt negyedik hete Joel Corry angol producer és fitneszedző, valamint MNEK angol énekes slágere, a Head & Heart uralja. A tízes mezőnyben egy-egy újdonságra és új belépőre lelünk. Két amerikai rapperlány, a trinidadi–dominikai származású, New Yorkban élő Cardi B és a texasi Megan Thee Stallion zeneszáma, a WAP a negyedik pozícióban nyitott. Egy hét megszakítással ötödik hete tanyázik a rangsorban az idén februárban húszévesen meggyilkolt Pop Smoke New York-i születésű rapper és egy másik New York-i rapper, a tizenkilenc éves Lil Tjay a Mood Swings című felvétellel, amely megfelezve helyezését a nyolcadik.
A brit listán három hétig volt első, az amerikain három pozíciót előlépve a hetedik, a németen, a rangsorban tartózkodás kilencedik hetében átvette a vezetést Jawsh 685 új-zélandi producer és Jason Derulo haiti származású floridai énekes slágere, a Savage Love (Laxed – Siren Beat). A KitschKrieg német producertrió és Jamule spanyol–libanoni származású német rapper szerzeménye, az Unterwegs (semmi köze Apache 207 az ötödik helyen lévő Unterwegs című dalához) a harmadik, Samra libanoni származású német rapper zeneszáma, a 24 Stunden a negyedik, két további német rapper, a kurd származású KC Rebell és a török származású Summer Cem felvétele, a QN a kilencedik pozícióban startolt.
A múlt héten a hazai Single Top 40 13. helyén indított Majka, Curtis és Nika slágere, A csúcson túl, a héten a rangsor élére ugrott. A mezőnyben tizenegy új belépő szerepel. A TikTok videómegosztó közösségi hálózaton taroló új zenei őrület, a Mi Pan Su Su Sum a nyolcadik, 6ix9ine New York-i rapper szerzeménye, a Punani a 10., Ava Max albán származású wisconsini énekesnő dala, a Who’s Laughing Now (a szeptember 18-án megjelenő Heaven & Hell című első stúdióalbumának újabb beharangozója) a 13., a (G)I-dle hattagú dél-koreai lánycsapat zeneszáma, a Dumdi Dumdi a 15., Taemin dél-koreai énekes felvétele, a 2 Kids a 17., a Dir En Grey japán metálzenekar szerzeménye, az Ochita Koto no Aru Sora a 20., a My Future (Billie Eilish) a 27., a brit listavezető Head & Heart (Joel Corry featuring MNEK) a 29., The Weeknd kanadai énekes slágere, az In Your Eyes a 35., ByeAlex és a Slepp újdonsága, az Emlékszem (vagy…) a 38., a Cairo poptrió 2005-ös dala, az Angyal a 39. pozíciót szerezte meg. A rádióállomásaink műsoraiban nyolcadik hete Topic német producer és A7S (Alexander Tidebrink) svéd énekes zeneszáma, a Breaking Me csendül fel a legtöbbször.
Listavezető nagylemezek
Amerikai Egyesült Államok – Taylor Swift: Folklore
Egyesült Királyság – Taylor Swift: Folklore
Németország – Deep Purple: Whoosh!
Magyarország – Attila: Best of 2010–2015
Új stúdióalbum öreg rockerektől
Az USA-ban Taylor Swift nyolcadik stúdiólemeze, a Folklore iránt a második héten nyolcvannégy százalékkal csökkent a kereslet, mégis megőrizte vezető helyét, 135 ezer példánnyal uralja a mezőnyt. Ha csak az eladást vesszük alapul, akkor a visszaesés még nagyobb, kilencvenöt százalékos, ezúttal 30 ezer példány fogyott el belőle. Az oroszlánkirály tavaly júliusban bemutatott fotorealisztikus CGI-változatának The Lion King: The Gift című albuma az ezüstérmes pozícióban kezdett, és hét hétig tartózkodott a rangsorban. Most a tizedik helyre jött vissza, annak köszönhetően, hogy kiadták Deluxe-verzióban, három új felvétellel kiegészítve. Két, szebb időket is megélt, leginkább a kilencvenes évek második felében és közvetlenül az ezredforduló után hódító énekesnő is megérkezett a listára: az amerikai Brandy a hetedik, B7 című stúdiólemezével a 12., a kanadai Alanis Morissette (magyar gyökerekkel is rendelkezik) a kilencedik, Such Pretty Forks in the Road című stúdióalbumával a 16. pozícióban landolt.
Az Egyesült Királyságban harmadik hete a Folklore (Taylor Swift) vezet. A pszichedelikus popzenét játszó Glass Animals oxfordi együttes harmadik stúdiólemeze, a Dreamland a második, az 1968-ban alakult és 1976-ig működött, majd 1984-ben újjáalakult Deep Purple angol rockzenekar 21. stúdióalbuma, a Whoosh! a negyedik helyre iratkozott fel.
Németországban a Whoosh! (Deep Purple) a csúcson rajtolt. Az élmezőnyben még hat új jelzésű korongot találunk. A Frei.Wild dél-tiroli német rockegyüttes mellékprojektje, a Brüder4Brothers első stúdiólemeze, a Brotherhood a második, a KitschKrieg producertrió a német rapzene népszerű előadóival készített első stúdióalbuma, a KitschKrieg a harmadik, a BTS héttagú dél-koreai fiúcsapat elsősorban a japán piacra készült stúdiólemeze, a Map of the Soul: 7 – The Journey a hatodik, a Zugezogen Maskulin német hiphopduó negyedik stúdióalbuma, a 10 Jahre Abfuck a hetedik, a MusikApostel német poptrió nagylemeze, a Das Beste a nyolcadik, Oonagh (Senta-Sofia Delliponti) német énekesnő gyűjteménye, a Best of a tizedik pozíciót foglalta el.
Nálunk továbbra is, megszakításokkal nyolcadik hete Tilinger Attila válogatásalbuma, a Best of 2010–2015 a legnépszerűbb hanghordozó, megelőzve a második helyen álló Nagy Házibuli Lemez harmadik részét és a Karthago a harmadikon lévő Együtt 40 éve!!! – Jubileumi nagykoncert – 2019. április 13. Budapest, Sportaréna című koncertkiadványát. A TXT (Tomorrow X Together) öttagú dél-koreai fiúcsapat hatdalos EP-je, a The Dream Chapter: Eternity a 31. pozícióban debütált, a negyvenes mezőny egyetlen újdonságaként.
2020. 08. 17. 20:00
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..