Hírek
Sziget 2004
Az idei, augusztus 4-11-ig tartandó Sziget Fesztiválra már megérkeztek az első visszajelzések a meghívott zenekaroktól. A Bloodhound Gang és a Rasmus a Nagyszínpadon, az Amorphis és a Children of Bodom a metál helyszínen már biztosította helyét.
A hazai közönség legújabb kedvence és a Sziget Kívánsággépének egyik legkeresettebb bandája, a Rasmus, a napokban jelezte, hogy eleget tesz a szervezők meghívásának.
A finn Rasmus minden bizonnyal az idei év egyik legnagyobb tinisztár-várományosa a skandináv pop-metál-dark szekcióból - amolyan HIM-utód, címlap-kompatibilis frontemberrel, kellő mértékű ifjúsági depresszióval, kellő mennyiségű fülbemászó dallammal, továbbá az érzékenység és a rockos hevület hatásos arányával. Érdekesség, hogy míg a nemzetközi hallgatóság számára a tavalyi év óta ismert a Rasmus neve, a zenekar valójában 1997-ben adta ki első albumát hazájában és azóta már összesen négy albumot jegyez.
A Nagyszínpadon láthatja a Sziget közönség sokak kedvencét, a Bloodhound Ganget is. Az első lemezével 1995-ben jelentkező Kopófalka zenéje öt amerikai suttyó punk-, funk-, pop-, metál-, diszkó-, kamu-folk-rock-, és grunge-elemekből összehordott, szemérmetlen, ám főleg szemérmetlenül hatásos egyvelege, melynek első igazi gyümölcse a zenekar 1996-os One Fierce Beer Coaster című albuma volt. A zenekar innentől kezdve sorozatban szállítja az albumonkénti egy-két, vicces és provokatív klippekkel megtámogatott slágerét. A hazánkban visszatérő vendégnek számító, koncertzenekarként fokozottan dögös és humoros Bloodhound Gang, melyről az elmúlt egy-két évben nem sokat hallhattunk, idén új albummal jelentkezik.
A skandináv metál két képviselőjét szintén a Sziget Fesztiválon, a metál helyszínen üdvözölheti majd a kemény zenét kedvelő közönség. Az Amorphis és a Children of Bodom zenekar minden bizonnyal nagy élményt jelent majd a műfaj rajongóinak.
A Children of Bodom természetesen skandináv, természetesen finn, - és ahogy a notórius skandináv metalistáktól megszoktuk - természetesen sötét tónusokkal dolgozó metálzenekar; ha nagyon dobozolni támad kedvünk, azt is mondhatjuk: death metal vagy black metal. A zenekar 1993-ban alakult a finnországi Espoo-ben. Az öttagú zenekar debütalbuma 1998-ban jött ki, Something Wild címmel, legutóbbi nagylemeze a 2003-as Hate Crew Deathroll, mely a kritika szerint a zenekar eddigi legjobb munkája.
Az 1990-ben alakult finn Amorphis, jó skandináv hagyományokhoz méltón egyszerű death metal tini-bandaként indult, mely vonalat rohamos fejlődés közepette hagyott maga mögött alig négy év alatt. Az 1994-es Tales From The Thousand Lakes már egy érett, a hetvenes évek progresszív rockja felé visszakacsintó bandát mutat, ez a lemez hozta meg az igazán kedvező kritikai fogadtatást, és az európai népszerűséget. A zenekar szövegvilágát, művészi koncepcióját a Kalevala témái határozzák meg, ennek jegyében készült a ’96-os Elegy albumról kimásolt My Kantele című kislemez is, amely popos felhangjaival és technoremixével a metálközönségen túl szélesebb publikummal ismertette meg a zenekart. Az Amorphis népszerűsége azóta is töretlen, lemezeladásai szárnyalnak, legutóbbi 2003-as Far From The Sun című hatodik lemeze is hamisítatlan Amorphis folk-progresszív-metál elegy a legjavából.
2004. 03. 01.
További Sziget cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..