Hírek
Urban Noises a Millenráisban
Az Urban Noises zenekar „Gray Days” lemezbemutató koncertje 2004. június 12-én a Millenáris Fogadóban, Orszáczky Jackie közreműködésével, kerül megrendezésre. Érdemes lesz ellátogatni az eseményre.
Halper László 2002-ben hozta létre az URBAN NOISES zenekart elsősorban azzal a céllal, hogy lehetővé tegye „Urban Noises” című lemezének koncertszerű előadását. Az albumon a zenei gyökereket jelentő roma és magyar népzene ötvöződik a jazz és blues stílussal, illetve a modern műfajok alapját jelentő groove-okkal. Az egyes dalok ritmusalapját javarészt a természetes/mesterséges környezetünkből vett zajok adják. A vasvágógép monoton csattogásától kezdve a kapu vagy az ágyrugó nyikorgásán át az orvosi-műszer kattogásáig ezerféle zaj és zörej megtalálható közöttük.
A lemez mottóját az adta, hogy amikor László megmutatta demófelvételeit John Scofieldnak, a neves kollégának, John elismerően nyilatkozott róla, „Man, I enjoyed your music!” Amikor László megkérdezte, hogy milyen módon tehetné a zenéjét még erőteljesebbé, John csak annyit mondott: „More feeling, more groove”.
Halper László családjában a roma zenei hagyományok 300 évre nyúlnak vissza. Ősei között olyan híres prímások voltak, mint az 1800-as években élt Patikárius Ferkó, aki onnan kapta a nevét, hogy egy gazdag földbirtokos Ferkó csodálatos hegedűjátékának tulajdonította a gyógyulását. Halper László nagyapja, Mágó Károly prímás, 1932-ben Görögországban a Columbia kiadónál jelentetett meg lemezt.
A családi tradíciókat folytatva öt évesen László is először hegedülni kezdett el tanulni. Később a jazz és a blues zene hatására elektromos gitárra váltott át. 1991-ben diplomázott a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola jazz-gitár tanszakán. 1991 őszén a Bécsben működő AIM (American Institute of Music) iskolában folytatta tanulmányait. Itt bekerült a basszusgitár tanár, Angus Thomas zenekarába, aki olyan világsztárokkal játszott együtt, mint Miles Davis, Buddy Miles, John Mayall. Ezzel párhuzamosan rendszeresen játszott Starting Points nevű jazz zenekarával. 1995-ben zeneszerzőként és szólistaként részt vett a Blueseum kiadó első, Blueseum című kiadványában. 1996-ban Sydneyben Orszáczky Jackie zenekarának volt vendégszólistája. Még ebben az évben megalapította Ric Toldon amerikai énekessel a „Ric-Lasz and the Starting Points” nevű zenekart. 1998-ban a „Times Square” nevű zenekarával koncertezett, amelyben gitározott és énekelt. 2000 szeptemberétől két évig Deák Bill Gyula zenekarában játszott. 2002-ben elkészítette első szólólemezét az „Urban Noises” címmel. Ugyancsak 2002-ben három önálló zenei műsorsorozatot indított a „Rádió C”-ben, a magyar romarádióban, amelynek jelenleg is a munkatársa („Zenészlegendák”, „Az élő romazene”, „Soul to soul”).
Az URBAN NOISES zenekarral készített „Gray Days” lemezen visszatalált a roma gyökerekhez. A gitáron mellett hegedűn is játszik, így a roma zenei hagyományokat ötvözte a modern jazzes bluesos gitárjátékával. Ezen a lemezen közreműködött az Ausztráliában is legendás zenész Orszáczky Jackie.
Az URBAN NOISES zenekar további tagjai:
Kosztyu Zsolt, Sampler, groove box. Először country zenekarban mandolinozott és basszusgitározott. 1983-85 között párhuzamosan punk és folk zenekarokban gitározott. 1989-től 2001-ig Magyarország egyik legismertebb progresszív rock zenekarának a „You and I”-nak a gitárosa és zeneszerzője. A „You and I” zenekarral összesen 4 CD adott ki és számtalan sikeres koncertet adott.
Paczkó János, Percussion. 1982-83 között a „Crown” nevű zenekarában saját és Karftwerk feldolgozásokat játszott. 1983-85 között egy iskolai zenekarban már játszott Halper Lászlóval. 1988-89 között a „Green Peace” nevű jazzrock zenekar tagja.
Vendégszólistaként közreműködik a kiváló szaxofonos Lőrincz György, aki elektromos szaxofonjának különleges hangszíneivel színesíti az együttes zenéjét.
Szájharmonikán közreműködik Lengyel Attila, aki a lemez egyik felvételének elkészítésében is részt vett.
2004. 05. 26.
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..