Hírek
Desperado és Amerika
Talán csak a tunéziai tévéfelvétel idejére kötött barátságot a nappal Betti, Zsolti és Zoy!, egyébként az idei nyár inkább a négy fal között zajlott a DESPERADO zenészeinek. Számukra ugyanis minden páros év nyara-ősze az új album elkészítésével telik.
Most sem volt ez másként. A nyár közepén megjelent "Csak egy perc..." c. slágerük az új lemezanyag előhírnöke volt, amely hosszas munkálatok után október közepére készült el. Ez volt az a pont, amikor a fáradt gőzt le kellett engedni és újra feltöltődni, hiszen az erőltetett menet, vagyis az új album promóciója, valamint a fellépések csak ezután indulnak meg igazán. Épp ezért olyan helyen szerették volna kipihenni magukat a Desperado tagjai, ahol tudták mesés helyek, kitűnő ételek, valamint régi barátok várnak rájuk. Így esett a választás az Egyesült Államokra, hisz a csapat tavaly már járt ott és a felejthetetlen élményeket nemcsak újra átélni, de fokozni szerették volna. Hát sikerült. Az első állomás New York volt. Betti, Zsolti és Zoy! szívesen tért vissza régi élményeinek helyszínére, a Time Square-re, a Merriott Hotel tetején lévő forgó étterembe vagy épp a magyar kolónia kis zugába, ahol mindig varázslatos ízekkel várják az oda látogatót. Ám természetesen mivel e hatalmas metropolisz megismeréséhez kevés volt a múlt évben az az egy hét, így bőven volt a mostani túra során is új látnivaló: az Intrepid repülőgép anyahajó lélegzetállító hadimúzeuma, rajta egy fantasztikus Concorde szuperszónikus utasszállító repülőgéppel, Madame Tusseaud világhírű panoptikuma többek közt Ozzy Osbourne vagy George W. Bush élethű viaszmásával, a huszonhatszoros világkupagyőztes New York Yankees baseballcsapat stadionja Bronxban vagy például a Central Park tövében elhelyezkedő Természettudományi Múzeum egyedülálló őslénytani kiállítása, valamint planetáriuma, ahol, többek közt Harrison Ford vagy Tom Hanks hangja kalauzolja az oda látogató vendégsereget.
Mivel a DESPERADO tagjainak feltett szándéka volt, hogy a lehető legtartalmasabban, töltse el ezt a tíz napot, a New York-i hét egyik napján villámlátogatást tettek a kanadai határ mentén elterülő Niagara vízesésnél. Lehet, hogy a lelkesedés nagyobb volt a tudatosságnál, de szó szerint majdnem befürödtek ezzel az úttal zenészeink. Az út ugyanis több mint kilencszáz kilométer volt csak oda, de mivel a távolságot Amerikában, mérföldben mérik, többször elvesztette realitás érzékét az út során a kis csapat. Tény, hogy autóval nem egynapos kirándulásra kellett volna tervezni ezt az utat New Yorkból.
A helyszínen aztán jött az újabb hidegzuhany. Szerencsére ezért már borsos árat kellett fizetni Bettinek, Zsoltinak és Zoy!-nak. Aki esetleg ellentmondást vél felfedezni a fenti mondatokban, annak elárulhatjuk, hogy az egyébként nem olcsó kalandtúra része volt a megázás, hiszen az idegenvezető egészen a vízesés alá bevezette az oda látogató gyanútlan turistákat. A rájuk aggatott sárga esőkabát pedig annyit ért, mint halottnak a csók: három lépés után már csurom vizes volt mindenki. Sőt! Zsolti és Zoy! már azon poénkodott, hogy egyszerűbb lett volna otthon, ruhástól beállni a zuhany alá: és ahhoz nem kellett volna ennyit utazni… Szerencsére nem volt annyira hideg, hogy megfázás legyen a dologból, a vízesés szomszédságában elhelyezkedő jellegzetesen amerikai Hard Rock Caféban még éhségüket is tudták csillapítani a hamisítatlan texasi steak, illetve a helyi specialitású cheeseburger társaságában. A naplementét pedig fent a levegőben nézhették végig egy óriási hőlégballon kosarából, ahonnan nemcsak mindkét vízesés, de a kanadai oldalon elterülő városka fényei is kitűnően látszottak.
Aki azt mondja Zsoltinak és Zoy-nak, hogy egy hét leforgása alatt két egymástól több ezer kilométerre lévő Hard Rock Caféban is vacsorázni fog, valószínűleg jót nevetnek rajta a fiúk. Pedig így történt, Zsolti nem kis örömére! Gyerekkori álma volt eljutni arra a híres helyre, amiről olyan sokat olvasott, filmekben, klipekben látott, ahol híres énekesek, zenészek ereklyéinek tömkelege van kiállítva egy igazi Hard Rock Caféban.
A New York-i kirándulás után még várt egy mesés repülőút a fiúkra: a hűvös metropoliszból a napfényes, pálmafákkal szegélyezett Floridába vezetett repülőútjuk. Nosza több se kellett nekik. Reggel még nagykabátban fázósan indultak a repülőtérre, délután már 30 fok melegben sétáltak Miami utcáin. Tegyük hozzá csendesen: nem sokon múlott hogy ne így legyen. A három évvel ezelőtti terrortámadás miatt hihetetlenül szigorú biztonsági intézkedéseket foganatosítanak minden repülőtéren, még a belföldi járatokon is. Így történhetett, hogy az átvizsgálás során még a cipőjüktől és nadrágjuktól is megszabadított zenészeink majdnem lekésték a New York--Miami járatot. A hatóságokat ugyanis abszolút hidegen hagyta a gép indulása, és nyugodtan elbíbelődtek turistáinkkal. Már a gép ajtaját is bezárták, és a rámpát kezdték elhúzni, amikor feltűnt a sarkon a lélekszakadva rohanó két zenész és kézzel-lábbal mutogatva jelezték (beszélni nem tudtak a lihegéstől), hogy mégis igényt tartanának az üresen maradt két helyre ezen a járaton. A hamisítatlan amerikai reggelik, a mennyei trópusokat idéző fagylaltozások mellett, természetesen időt szakítottak a híres Miami Seaquarium megtekintésére is, ahol cápa- és delfinshow és jellegzetes óceáni halak kápráztatták el a fiúkat, a Miami mellett elterülő krokodilfarmon, pedig a klasszikus amerikai lápjáró, az airboat segítségével betekintést nyerhettek a helyi mocsárvilág ragadozójának életébe. Természetesen a már fent említett Hard Rock Caféba is betértek ott tartózkodásuk utolsó napján, ahol ugyanúgy, mint több ezer kilométerre onnan, a Niagaránál, a zenészvilág klasszikusainak ereklyéi között fogyaszthatták el búcsúvacsorájukat.
Ám még mielőtt túlságosan is belefeledkeztek volna a helyi nevezetességek megszámlálhatatlan tengerébe, már indulniuk kellett haza. Az éjféli járat várta őket, ez a búcsú egyáltalán nem volt könnyes. Hisz tudták nem utoljára jártak itt. Otthon viszont, több ezer kilométerre innen, az óceán túlpartján már várta őket egy újabb felfedezés. A harmadik nagylemezé... és a kérdéssel vegyes szorongás: vajon hogy fogadja majd ezt a nagyérdemű? Ezek után csak azt az egyet kívánhatták: ha úgy, mint ők az Újvilágot, akkor az égvilágon nem lesz semmi probléma.
2004. 11. 08.
További Desperado cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..