Hírek
Az egyszerű Esernyő hatalmas bravúrja
Rihanna és Jay-Z közös dala, az Umbrella (Esernyő) tíz hétig, május huszonegyedikétől július huszonkilencedikéig vezette a kislemezek brit összesítését, s ezzel – a listavezetés alapján – az utóbbi tizenhárom év legnépszerűbb felvétele lett a szigetországban. A brit zenetörténetben eddig tizenhat sláger uralta legalább kilenc hétig a listát – összeállításunkból kiderül, melyek, 1952-től kezdődően.
Umbrella
Al Martino: Here In My Heart
Az 1927. október 7-én született philadelphiai Al Martino a Here In My Heart című dallal 1952 végén és 1953 elején kilenc hétig állt az élen.
Frankie Laine with Paul Weston & His Orchestra: I Believe
Idén februárban a 94. életévében elhunyt olasz származású amerikai Frankie Laine slágere, a Paul Weston és a His Orchestra közreműködésével készült I Believe 1953-ban tizennyolc hétig vezetett, de nem egyhuzamban, hanem két megszakítással, így nem Laine a legtovább trónoló sztár, viszont az ő felvétele töltötte eddig a legtöbb hetet a csúcson.
Eddie Calvert: Oh Mein Papa
Az összesítés történetének első instrumentális listavezetője, az Oh Mein Papa a német Eddie Calvert (1922–1978) átdolgozásában 1954 elején kilenc hétig szerepelt az első helyen.
Doris Day: Secret Love
A zene hőskorának első számú énekesnője, a 84. életévében járó Doris Day dala, a Secret Love 1954-ben kilenc hétig uralta a mezőnyt. A szerzemény Oscar-díjat is kapott, a Doris főszereplésével játszott Calamity Jane című film betétdalaként, „A legjobb filmdal” kategóriában.
David Whitfield: Cara Mia
Az angol David Whitfield (1925–1980) 1954-ben tíz hétig vezetett a Cara Mia című felvétellel, amely ismerős lehet José Carreras vagy Richard Clayderman repertoárjából is, mindketten átdolgozták.
Slim Whitman: Rose Marie
Az 1924. január 20-án született floridai countryénekes, Slim Whitman a Rose Marie című dalával 1955-ben egyhuzamban tizenegy hétig uralta a rangsort, s ezzel 1991-ig csúcstartó volt.
Paul Anka: Diana
A hatvanhat éves libanoni származású, kanadai születésű Paul Anka tizenhat éves korában írta a Diana című szerzeményét, és 1957-ben kilenc hétig vezetett vele.
Queen: Bohemian Rhapsody
A Queen pályafutásának legnagyobb slágere, a Bohemian Rhapsody 1975 végén és 1976 elején kilenc hétig, majd Freddie Mercury 1991. november 24-én bekövetkezett halálát követően öt hétig volt listavezető – az 1991-es kiadás kiegészült a These Are The Days Of Our Lives című felvétellel. A Bohemian Rhapsody a második legtöbbet játszott dal a brit rádiók történetében, a Procol Harum slágere, az A Whiter Shade Of Pale című után.
Wings: Mull Of Kintyre / Girls’ School
Sir Paul McCartney 1971-től 1981-ig működött zenekara, a Wings 1977 decemberében került az összesítés élére a két szerzeményt: a Mull Of Kintyre és a Girls’ School címűeket felvonultató kislemezével. Az együttes kilenc hétig vezetett. A Band Aid 1984-es jótékonysági felvételéig, a Do They Know It’s Christmas? címűig ez volt a legnagyobb példányszámban eladott kislemez Nagy-Britanniában, az első, amelynek példányszáma elérte a kétmilliót.
John Travolta & Olivia Newton-John: You’re The One That I Want
John Travolta és Olivia Newton-John duettje, a You’re The One That I Want, a Grease című film betétdala a hatodik legnagyobb példányszámban elkelt kislemez a szigetországban. 1978 nyarán kilenc hétig trónolt.
Frankie Goes To Hollywood: Two Tribes
A Frankie Goes To Hollywood legismertebb felvétele a Relax. Az öttagú liverpooli együttes karrierjét azonban a Two Tribes című dal indította el, és a listán is jóval sikeresebben szerepelt. 1984 nyarán kilenc hétig volt listavezető.
Bryan Adams: (Everything I Do) I Do It For You
Az (Everything I Do) I Do It For You a Kevin Costner főszereplésével játszott Robin Hood – A tolvajok fejedelme című film betétdala. Eredetileg Lisa Stansfieldnek szánták, de az énekesnő menedzsmentje visszautasította, mondván: nem slágergyanús… A kanadai Bryan Adams 1991-ben tizenhat hétig állt vele a csúcson, s ez a brit zenetörténet leghosszabb ideig egyhuzamban trónoló kislemeze. A sláger Kanadában harminckilenc hétig (!) vezetett.
Whitney Houston: I Will Always Love You
A Whitney Houston és Kevin Costner főszereplésével készült Bodyguard című film betétdala, az I Will Always Love You, Whitney előadásában 1992 decemberében került az élre, és tíz hétig trónolt. A felvétel Dolly Parton countryénekesnő szerzeménye. Korábbi partneréhez, a szintén countrysztár Porter Wagonerhez írta, amikor kettőjük útjai 1973-ban elváltak.
Wet Wet Wet: Love Is All Around
A The Troggs által 1967-ben sikerre vitt Love Is All Around a skót Wet Wet Wet átiratában, a Négy esküvő és egy temetés című film betétdalaként 1994-ben tizenöt hétig volt listavezető.
Gnarls Barkley: Crazy
A Danger Mouse és Cee-Lo alkotta amerikai Gnarls Barkley felvétele, a Crazy a brit összesítés történetének első olyan listavezetője, amely már az internetes letöltéseknek köszönhetően megszerezte az első helyet, maxi CD-n csak később került a boltokba. A szerzemény 2006 legnagyobb világslágere, kilenc hétig vezetett.
Rihanna Featuring Jay-Z: Umbrella
A barbadosi Rihanna és a brooklyni Jay-Z dalából a csúcson töltött tíz hét alatt 354 400 példányt értékesítettek, miközben tavaly a Gnarls Barkley által sikerre vitt Crazy című slágerből a listavezetés kilenc hetében jóval több, 660 725 példány kelt el. Ebből eredően tényleg csak a listavezetés alapján tekinthető az Umbrella az utóbbi tizenhárom év legsikeresebb kislemezének Nagy-Britanniában. Az egyszerű felvétel nem igazán emelkedik ki az átlagból, tízhetes trónolását nagyrészt a kiadás időpontjának, az uborkaszezonnak köszönheti. (Új Szó)
2007. 08. 07.
További Rihanna cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..