Hírek
Listamustra 2009/44
Alexandra Burke dala, a Flo Rida közreműködésével készült Bad Boys a megjelenés hetében 187 100 példányban kelt el Nagy-Britanniában, 2009 leggyorsabban fogyó slágere lett a szigetországban, és az alkalmi duó a múlt héten értelemszerűen elfoglalta vele a kislemezek brit összesítésének első helyét. Nyilvánvaló volt azonban, hogy az év végén megdöntik a The X Factor tavalyi sorozatában diadalmaskodó londoni énekesnő és a floridai hiphopelőadó rekordját – azt hittük, azt a tehetségkutató tévéműsor idei győztese írja majd át. Meglepetésre nem is kellett addig várni, megtette másvalaki.
A verseny zsűrijének egyik tagja, a 2002-es Popstars: The Rivals című tehetségkutató műsor győztes énekesnőiből megalapított Girls Aloud nevű csapatból ismert Cheryl Cole a Fight for This Love című felvételéből az első héten 292 845 példányt adott el a brit zenei piacon. A sikerhez nagyban hozzájárult, hogy az óriási népszerűségnek örvendő tévéshow-ban mutatta be dalát – egy átlagos szerzeményről van szó. Biztosra vehető, hogy ez a rekord sem jelent nagy falatot a The X Factor leendő idei győztesének.
Listavezető kislemezek
Egyesült Államok – Owl City: Fireflies
Nagy-Britannia – Cheryl Cole: Fight for This Love
Németország – Robbie Williams: Bodies
Magyarország – Holdviola: Bánat utca
Egyszemélyes formáció sikere
Az 1986. július 5-én született minnesotai Adam R. Young 2004 óta zenél, az underground színtérről érkezett, és több lemezt készített már, különböző formációk neve alatt. Az Owl City nevű popzenei projektjét 2007-ben hozta létre. Az Ocean Eyes című albumának Matt Thiessennel, a Relient K nevű zenekar énekesével készült Fireflies című felvétele a héten átvette a vezetést az amerikai Billboard magazin kislemezlistáján, a rangsorban tartózkodás tizedik hetében. A kilencedik helyről a hetedikre jött fel a The Black Eyed Peas újdonsága, a Meet Me Halfway. A Los Angeles-i hiphopkvartett az idén fél évig állt az amerikai összesítés csúcsán: tizenkét hétig a Boom Boom Pow-val, tizennégy hétig az I Gotta Feelinggel uralta a mezőnyt. Cheryl Cole első szólóalbuma 3 Words címmel Nagy-Britanniában múlt hétfőn került a boltokba – ennek beharangozó dala, a Fight for This Love nyitott a kislemezek brit listájának élén. A TOP 10 végén is új belépő szerepel: a tizediken a Young Soul Rebels nevű, napjaink népszerű előadói – többek között Tinchy Stryder és Chipmunk – alkotta alkalmi formáció jótékonysági céllal rögzített I Got Soul című felvétele kezdett. A 14. pozícióból az ötödikre lépett elő Whitney Houston dala, a Million Dollar Bill. A magyar és a német rangsor csúcsán nincs változás – az előbbiben hatodik hete a Holdviola nevű trió Bánat utca című felvétele, az utóbbiban második hete Robbie Williams az első szólópályafutásának harmadik német listavezetőjével, a Bodies című szerzeménnyel.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Soundtrack: The Twilight Saga: New Moon
Nagy-Britannia – Alexandra Burke: Overcome
Németország – Rammstein: Liebe ist für alle da
Magyarország – Tankcsapda: Minden jót
Hat újdonság a brit élmezőnyben
A múlt héten az amerikai albumeladási lista második helyére érkezett meg, a héten átvette a vezetést az Alkonyat: Újhold című film zenei anyaga. A tízes mezőnyben mindössze két új belépőt találunk: a másodikon Tim McGraw Louisiana államból származó countryénekes Southern Voice című stúdiólemeze, a tizediken az új évezred nagy brit felfedezettjének kikiáltott, ám a harmadik, 2007-es Introducing Joss Stone című korongjával alulszerepelt Joss Stone nyitott a negyedik, Colour Me Free! című stúdióalbumával. A hazai és a brit újdonság után a harmadik Németországból származik: a berlini Rammstein a hatodik, Liebe ist für alle da című stúdiólemezével a 13. helyre iratkozott fel – ez eddigi legjobb amerikai debütálása. A The X Factor tavalyi sorozatában diadalmaskodó Alexandra Burke könnyedén megszerezte a brit albumeladási összesítés első helyét. A londoni énekesnő Overcome című első nagylemezéből 132 065 példányt adtak el a szigetországban a megjelenés hetében – ez 2009 negyedik legjobb debütálása Eminem, a U2 és a Muse korongjai után. Közvetlenül Alexandra mögött észak-amerikai előadók szerepelnek. Az ezüstérmes pozícióban Michael Bublé nyitott 78 ezer példányszámmal az amerikai rangsort két hétig vezető Crazy Love című negyedik stúdióalbumával. A világ legtöbb államában augusztus legvégén adták ki, Nagy-Britanniában csak október 19-én került a boltokba a New Jersey-i Whitney Houston lemeze, az I Look to You, amely a bronzérmes pozíciót szerezte meg. A negyedik helyre Seasick Steve kaliforniai bluesénekes Man From Another Time című albuma érkezett meg. A hatodikon az 1967 óta működő londoni Fleetwood Mac gyűjteményes korongja, a The Very Best of Fleetwood Mac, a hetediken az 1979 és 1989 között működött, idén újjáalakult londoni Spandau Ballet stúdiólemeze, a Once More kezdett. Németországban természetesen a Rammstein albuma nyitott az élen. További öt új belépő található a tízes mezőnyben. Az Alkonyat: Újhold című film zenéje a harmadikon, Michael Bublé lemeze az ötödiken, Michelle hazai énekesnő Goodbye Michelle című albuma a hatodikon, a Die Flippers korongja, az Aloha He – Stern der Südsee a hetediken, az amerikai Miley Cyrus hét dalt felvonultató The Time of Our Lives című EP-je a kilencediken kezdett. Magyarországon második hete a Tankcsapda nagylemeze, a Minden jót a legkelendőbb kiadvány. A legmagasabban debütáló újdonság Varnus Xavér albuma, a Classic & Jazz a hetedik pozícióban startol. (Új Szó)
2009. 11. 03.
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..