Hírek
Listamustra 2010/11
Bátran kijelenthetjük, hogy a Boyzone múlt hétfőn kiadott Brother című korongja pályafutásának leggyengébben teljesítő stúdióalbuma lesz. Még annak a ténynek a tükrében is, hogy a korong a brit eladási lista első helyére érkezik meg.
Az ír fiúcsapat az első érájában, 1993 és 2000 között tizenhat kislemezdalt jelentetett meg Nagy-Britanniában, közülük hat listavezető volt – a Words, az A Different Beat, az All That I Need, a No Matter What, a When the Going Gets Tough és a You Needed Me. A leggyengébben szereplő is a negyedik helyig jutott. Az ötös fogat 2007-ben újjáalakult, és 2008 októberében kiadta a három új felvétellel kiegészített Back Again… No Matter What című slágerválogatás-albumát. Az új szerzemények közül a Love You Anyway címűnek az ötödik, a Betternek a 22. hely volt a csúcspozíciója a brit rangsorban. A korábban elsősorban a tinilányokat megcélzó együttesek később – miután a célközönséggel együtt a tagok is felnőnek – képtelenek népesebb rajongótábort verbuválni. Ez alól a Boyzone sem kivétel. (Az 1990 és 1996 között működött, 2005-ben visszatért Take That viszont kivétel, de az már egy másik történet.) A 2009. október 10-én elhunyt Stephen Gately nélkül, négyesben készített Brother első dala, a Mika által írt Gave It All Away a héten a brit összesítés kilencedik helyén debütált.
Listavezető dalok
Egyesült Államok – Taio Cruz feat. Ludacris: Break Your Heart
Nagy-Britannia – Tinie Tempah: Pass Out
Németország – Stromae: Alors on danse
Magyarország – Holdviola: Bánat utca
Londoni előadó amerikai rekordja
A négy rangsor közül egyedül a magyaron őrizte meg vezető helyét a múlt heti első helyezett: a Holdviola a Bánat utca című felvétellel egy hét megszakítással 24. hete vezet. Az 1983. április 23-án született londoni Taio Cruz tavaly ősszel három hétig állt a brit összesítés csúcsán a Break Your Heart című dallal. A szerzemény Ludacris közreműködésével készült amerikai változata a múlt héten a Billboard magazin kislemezlistájának 53. helyére érkezett meg. A héten 273 ezer eladott példánnyal a rangsor élén kötött ki, amellyel rekordot ért el: kezdő előadó az első felvételével ilyen nagyot ugorva még sosem termett az első helyen. Nagy-Britanniában a nigériai gyökerekkel rendelkező, 1988. november 7-én született Tinie Tempah londoni hiphopelőadó bemutatkozó dala, a Pass Out iratkozott fel az első helyre. Ezen és a fent említett, kilencedik helyen kezdő Boyzone-újdonságon kívül még egy új belépő található a brit TOP 10-ben, a nyolcadikon indító Wiley és Emeli Sandé felvétele, a Never Be Your Woman, amely White Town 1997-es Your Woman című slágerének és Al Bowlly (1898 – 1941) dzsesszénekes My Woman című dalának az átdolgozása. A német listán a Los Angeles-i Ke$ha hat hét után átadta az összesítés csúcsát Stromae belga hiphopelőadó Alors on danse című felvételének. A német élmezőnyben három újdonság szerepel. Csak most érkezett meg a listára, annak ötödik helyére Cheryl Cole slágere, a Fight for This Love, amely tavaly ősszel két hétig vezette a brit rangsort. Mögötte a hatodik pozícióban Amy Macdonald skót énekesnő dala, a Don’t Tell Me That It’s Over kezdett, amely második, A Curious Thing című stúdióalbumának elsőként kislemezre kimásolt felvétele. A kilencedik helyre Timbaland dala, a Katy Perry közreműködésével készült If We Ever Meet Again érkezett meg.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Lady Antebellum: Need You Now
Nagy-Britannia – Ellie Goulding: Lights
Németország – Unheilig: Grosse Freiheit
Magyarország – Mága Zoltán: A királyok hegedűse
Tizennégy újdonság az élmezőnyökben
Az amerikai albumeladási lista tízes mezőnyében hat új belépő található. A legmagasabban startoló a harmadik helyen szerepel: Blake Shelton oklahomai countryénekes Hillbilly Bone című EP-je. Az előkelő helyezést elsősorban annak köszönheti, hogy hanghordozóját a megjelenés hetében jelentős árengedménnyel árusították. Mögéje, a negyedik pozícióba az American Idol tavalyi, nyolcadik sorozatának bronzérmese, a szintén countryzenében utazó, Wisconsin államból származó Danny Gokey iratkozott fel a My Best Days című első lemezével. Az ötödik helyen a Tim Burton rendezésében készült Alice in Wonderland című film hanghordozója, a hatodikon a Lifehouse Los Angeles-i rockzenekar Smoke & Mirrors című albuma, a kilencediken Raheem DeVaughn korongja, a The Love & War MasterPeace, a tizediken Easton Corbin floridai countryzenész lemeze debütált. Három hét után trónfosztott lett a Sade albuma, a Soldier of Love, és a Lady Antebellum countryzenei trió lemeze, a Need You Now tért vissza az élre, amely a Sade előtt két hétig már uralta a mezőnyt. A Sade korongjából 79 ezret, a Lady Antebelluméból 126 ezret értékesítettek. Nagy-Britanniában a várakozásnak megfelelően Ellie Goulding kezdett az első helyen a Lights című albumával. A kislemezek brit összesítését a múlt héten az In My Head című felvételével vezető Jason Derülo az első nagylemezével a nyolcadik helyre érkezett meg. A német élmezőnyben öt újdonság található: Johnny Cash albuma, az American VI: Ain’t No Grave a harmadik, az egyszerre két koncertlemezzel jelentkező hamburgi Fettes Brot együttes egyik korongja, a Fettes a negyedik, a másik, a Brot a hatodik helyen kezdett. A kettő között az Atzen Musik Vol. 2 című album debütált. A svájci DJ Bobo lemeze, a Fantasy a tizedik helyen startol. Magyarországon visszatért a listára, egyből annak első helyére Mága Zoltán korongja, A királyok hegedűse című. A negyvenes mezőnyben négy új belépő szerepel: Péterfy Bori és együttese, a Love Band albuma, a 2B a hatodik, Gaál Erzsébet lemeze, a Harpchipelago a 23., Nikola Parov és Herczku Ágnes korongja, a Megéred még a 31., Szalóki Ági albuma, a Gingalló a 38. helyre iratkozott fel.
2010. 03. 17.
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..