Hírek
Listamustra 2010/15
A múlt héten Justin Bieber foglalta el az amerikai albumeladási lista csúcsát. Az 1994. március 1-jén született kanadai énekes első, My World 2.0 című stúdiólemezéből 283 ezer példányt értékesítettek az amerikai piacon a megjelenés hetében. A második héten még ennél is többet, 291 ezret vásároltak meg belőle az amerikaiak, a tinisztár a rangsorban mégsem tudta megőrizni vezető helyét.
A várakozásnak megfelelően Usher hatodik stúdióalbuma, a Raymond v. Raymond került az első helyre 329 ezer példánnyal. Ez az idei harmadik legjobban debütáló korong az Egyesült Államokban: a Sade nagylemezéből, a Soldier of Love címűből 502 ezer, a Lady Antebellum albumából, a Need You Now címűből 481 ezer kelt el az első héten. Usher egyebek mellett az American Idolban és a The Ellen DeGeneres Show-ban is népszerűsítette a nagylemezét – mindkét tévéműsorban az OMG című dalt adta elő, amelyet will.i.ammel, a The Black Eyed Peas frontemberével készített. A várakozások szerint Justin Bieber visszavág Ushernek, a jövő héten ismét ő áll majd az összesítés élén.
Listavezető dalok
Egyesült Államok – Rihanna: Rude Boy
Nagy-Britannia – Scouting for Girls: This Ain’t a Love Song
Németország – Lena Meyer-Landrut: Satellite
Magyarország – Holdviola: Bánat utca
A Scouting for Girls sikere
Az amerikai Billboard magazin kislemezlistájának csúcsán negyedik hete Rihanna tanyázik a Rude Boy című felvétellel. A barbadosi énekesnőnek ez a hatodik listavezető slágere az USA-ban – T.I. dalát, a Live Your Life címűt is beleszámítva, amelyben közreműködőként szerepel –, és összességében a 23. hetét tölti az élen. A legmagasabban kezdő újdonság, Usher fent említett, will.i.ammel készített és előadott szerzeménye, az OMG a 14. helyre iratkozott fel. A felvétel Nagy-Britanniában a múlt héten volt a legjobban debütáló újdonság, a 13. helyen kezdett, ezúttal a nyolcadikon található. A szigetországban két hét után trónfosztott lett Lady GaGa és Beyoncé slágere, a Telephone. A Scouting for Girls dala, a This Ain’t a Love Song debütált a rangsor csúcsán, amellyel a londoni trió a hétfőn megjelent második, Everybody Wants to Be on TV című stúdiólemezét harangozta be. A korong minden bizonnyal az albumlista első helyére érkezik meg. A formáció 2007 szeptemberében kiadott első nagylemeze is listavezető volt, és hat felvétel jelent meg róla maxi CD-n (az It’s Not About You című kétszer is), a legmagasabban a She’s So Lovely címűt jegyezték, a hetedik hely volt a csúcspozíciója. A brit TOP 10-ben további két új belépő szerepel: a harmadik helyen Plan B dala, a She Said, a negyediken a Delirious? rockzenekar felvétele, a History Maker kezdett. Németországban harmadik hete az idei Eurovíziós Dalfesztiválon a német színeket képviselő, 19. életévében járó Lena Meyer-Landrut vezet a Satellite című szerzeménnyel – a versenyben is ezt adja elő. A német tízes mezőnyben két újdonság található: Nena felvétele, az In meinem Leben a negyedik, Shakira dala, a Gypsy a nyolcadik helyre iratkozott fel. Magyarországon a Holdviola felvétele, a Bánat utca szerepel az élen. A jövő héten már Ákos fogja uralni a mezőnyt a Szindbád dala című kislemezével.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Usher: Raymond v. Raymond
Nagy-Britannia – Boyzone: Brother
Németország – Amy Macdonald: A Curious Thing
Magyarország – Tabáni István: Ments meg!
A Boyzone sikerszériája
Az amerikai TOP 10-ben Usher újdonsága mellett további három új belépő található: a harmadikon a Now That’s What I Call Music! című, napjaink slágereit összegyűjtő válogatás 33. része, a negyediken Erykah Badu albuma, a New Amerykah Part Two (Return of the Ankh) debütált. A texasi énekesnő a Window Seat című felvételének videoklipjében meztelenre vetkőzik azon a dallasi helyszínen, ahol John Fitzgerald Kennedy amerikai elnököt 1963-ban lelőtték. Alan Jackson countryénekes Freight Train című nagylemeze a hetedik helyen kezdett. Az ír Boyzone tizenkét év után kiadott stúdióalbuma, a Brother három hete a brit eladási összesítés csúcsára érkezett meg, két hete a harmadik helyre esett vissza, és az elmúlt két hétben ismét ez volt a legkelendőbb hanghordozó a szigetországban. A nem várt siker a sok promóciós fellépésnek, valamint a jó kritikáknak köszönhető. A tavaly októberben elhunyt Stephen Gately éneke két dalban hallható: az elsőként maxi CD-re kimásolt, Mika által írt Gave It All Away és a Stronger címűben. A legmagasabban, a tizedik helyen a megszakítással 1968-tól 1972-ig működő Free és a tavaly újjáalakult Bad Company együttesek közös válogatása nyitott. Mindkét formáció élén az a Paul Rodgers szerepel(t), aki a közelmúltban az egykori Queen két zenészével, Brian May-jel és Roger Taylorral turnézott és készített nagylemezt a Queen + Paul Rodgers név alatt. Németországban harmadik hete a skót Amy Macdonald korongja, az A Curious Thing a legvásároltabb hanghordozó. A német tízes mezőnyben egy újdonság szerepel: Nena albuma, a Made in Germany a hatodik helyen kezdett. Magyarországon a Csillag születik második sorozatát megnyert Tabáni István a múlt héten a hetedik helyen debütáló Ments meg! című nagylemezéből adták el a legtöbbet.
2010. 04. 13.
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..