Hírek
Listamustra 2010/21
Az amerikai zeneipar rendkívül rossz, a román csodás hetet zárt. Az amerikai eladási listákat 1991 óta összeállító Nielsen SoundScan történetében május tizedike és tizenhatodika között adták el a legkevesebb nagylemezt az Egyesült Államokban, 5,32 milliót, amely az előző heti rossz eredménynél is tizenkét százalékkal kevesebb.
A cég arra számított, hogy történetének legkisebb példányszámú listavezetője lesz az albumeladási rangsorban. Itt negatív rekord végül nem született. A „rekordtartó”, a Dreamgirls című film zenei anyaga 2007 januárjában 60 ezer példánnyal állt a csúcson, a mostani első helyezett, Justin Bieber 60 300 példányt értékesített a My World 2.0 című nagylemezéből. A román zenészszakma viszont újabb sikert ért el: pár héttel Inna után egy duó is bejutott a brit kislemezlista tízes mezőnyébe, a páros a negyedik helyen debütált.
Listavezető dalok
Egyesült Államok – Usher featuring will.i.am: OMG
Nagy-Britannia – Roll Deep: Good Times
Németország – Mehrzad Marashi: Don’t Believe
Magyarország – Ákos: Szindbád dala
Románok a brit élmezőnyben
Eminem pályafutása harmadik amerikai listavezetőjével csak egy hétig uralta a mezőnyt: a Not Afraid a múlt héten az élen kezdett, s onnan a hatodik helyre hátrált. A két héttel ezelőtti első helyezett foglalta vissza a trónt, Usher az OMG című dalával, amelyben will.i.am működik közre. A texasi előadónak ez a kilencedik listavezetője az USA-ban. Leghosszabb ideig, tizenkét hétig a Lil Jon és Ludacris közreműködésével készült Yeah! cíművel vezetett 2004-ben. Az ezüstérmes pozícióban új belépő található, Katy Perry a California Gurls című szerzeménnyel, amelyben Snoop Dogg rapper is hallható. A kaliforniai énekesnő az észak-amerikai kontinensen augusztus 24-én megjelenő harmadik, Teenage Dream című stúdióalbumát harangozza be vele. Katy szerint a felvétel válasz az Empire State of Mind című slágerre, amely 2009 végén öt hétig uralta az amerikai összesítést. Abban Jay-Z és Alicia Keys a szülővárosukat, New Yorkot dicsőítik, ő ugyanezt teszi Kaliforniával. Lady GaGa ismét a tízes mezőnyben szerepel, az Alejandro című dallal a 11. helyről a nyolcadikra lépett. Nagy-Britanniában harmadik hete a Roll Deep az első a Good Times című felvétellel. A 12. helyről a másodikra ugrott Jason Derülo a Ridin’ Solo című dallal. A 21. életévében járó floridai popelőadó idén már a csúcsot is meghódította, az In My Head című szerzeménnyel február végén és március elején egy hétig vezetett. Inna után – a Hot című dalával a hatodik helyig jutott – a román tánczene újabb előadója került be a brit élmezőnybe. Edward Maya lemezlovas, producer a negyedik helyen nyitott a Stereo Love című felvétellel, amelyben a Romániában élő, moszkvai születésű Vika Jigulina működik közre.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Justin Bieber: My World 2.0
Nagy-Britannia – Keane: Night Train
Németország – Lena: My Cassette Player
Magyarország – Tabáni István: Ments meg!
A koncert jótékony hatása
Az 1994. március 1-jén született kanadai Justin Bieber a My World 2.0 című albumával a legfiatalabb listavezető az amerikai Billboard magazin eladási rangsorában 1963 augusztusa óta. Akkor a nagy reménységnek kikiáltott, és a reményeket be is váltó, mindössze tizenhárom éves Stevie Wonder vezette a listát a Recorded Live: The 12 Year Old Genius című nagylemezével, amelyet – ahogy a cím is jelez – tizenkét évesen rögzített. Justin korongja április 10-én az összesítés élére iratkozott fel, majd április 24-én két hétre visszatért a legmagasabb pozícióba, és most összességében negyedik hete uralja a mezőnyt. A TOP 10-ben négy új jelzésű album található. A bronzérmes pozícióban a The National rockegyüttes ötödik, High Violet című stúdiólemeze, az ötödik helyen a The Dead Weather szupergrupp második, Sea of Cowards című stúdióalbuma kezdett. A nyolcadikon a május 10-én a 18. életévét betöltött Charice énekesnő lemeze debütált, amelyet 2008 után újra kiadtak. A tizedik helyre az As I Lay Dying kaliforniai metálzenekar The Powerless Rise című stúdióalbuma érkezett meg. A Keane három nagylemeze, a Hopes and Fears, az Under the Iron Sea és a Perfect Symmetry után most egy nyolcdalos EP-vel rukkolt elő Night Train címmel, amely a várakozásnak megfelelően a brit eladási lista csúcsára iratkozott fel, akárcsak korábbi korongjai. Az albumon közreműködik a japán Tigarah és a szomáliai születésű, Kanadában élő K’naan. Az utóbbi a múlt héten a német kislemezlista legmagasabban kezdő újdonságát könyvelhette el, a negyedik helyen indított a Wavin’ Flag című felvétellel. A brit rangsor harmadik helyén Lady GaGa albuma, a The Remix nyitott, amely egy hellyel előzi meg az énekesnő The Fame című lemezét, a The Fame és a The Fame Monster korongok kombinációját. További két újdonság szerepel a brit tízes mezőnyben: a The National albuma az ötödik, a Foals együttes Total Life Forever című lemeze a nyolcadik helyen kezdett. A magyar TOP 40 legmagasabban startoló újdonsága a Kiskalász zenekar és Bartos Erika korongja, a Százlábú a tizedik helyen. A Metallica nagy sikerű budapesti fellépésének köszönhetően a listát elárasztották a rockegyüttes albumai – a negyvenes mezőnyben öt található belőlük. Németországban az Eurovíziós Dalfesztiválon a német színeket képviselő Lena Meyer-Landrut hannoveri énekesnő első, My Cassette Player című nagylemeze debütált az összesítés élén.
2010. 05. 25.
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..