Hírek
Listamustra 2010/47
Az eredeti felállásban visszatért manchesteri Take That november 14-én a brit The X Factorban lépett újra a nagyközönség elé – a fellépést 17,7 millió ember követte figyelemmel. Ha az együttes egy héttel korábban szerepel a tehetségkutató tévéműsorban, az előadott The Flood című dalával biztosan elfoglalta volna a brit kislemezlista első helyét.
A műsor után ugyanis jelentősen megugrott a felvétel forgalma, de azok a példányok már a következő rangsorba számítódnak be. A The Flood – akárcsak Robbie Williams és Gary Barlow duettje, a Shame öt héttel ezelőtt – a második helyre iratkozott fel. Az albumlistán való csúcsszerzés viszont minimális veszélyben sem forog. A fiúk a brit piacon már a megjelenés napján eladtak 235 ezer példányt a Progress című stúdiólemezükből. Ez a legjobb első napi eredmény 1997 augusztusa óta, amikor az Oasis a Be Here Now című albumából az első napon 424 ezer példányt értékesített. A szakemberek szerint ha a Take That az Oasis példáját követi, akkor megelőzhette volna a Gallagher fivérek zenekarát. A Be Here Now ugyanis nem hétfőn, hanem csütörtökön került forgalomba, amikor a statisztikák szerint a szigetországban a legtöbb hanghordozó fogy. Felkészülhetünk arra, hogy a Take That a következő napokban több rekordot is felállít. Rekord erre a hétre is jutott: Susan Boyle a második, The Gift című nagylemezével Nagy-Britanniában és az Amerikai Egyesült Államokban is az eladási összesítés élén debütált, egy éven belül immár a második CD-jével. Ő a zenetörténet első énekesnője, akinek ez sikerült. Korábban csak a The Beatles (1969 októbere és 1970 májusa), valamint a The Monkees (1966 szeptembere és 1967 januárja) tudta egy éven belül két koronggal is bevenni a világ két legfontosabb albumeladási listájának csúcsát.
Listavezető dalok
Egyesült Államok – Far*East Movement featuring The Cataracs & Dev: Like a G6
Nagy-Britannia – Rihanna: Only Girl (In the World)
Németország – Israel ”IZ” Kamakawiwo’ole: Over the Rainbow
Magyarország – Ákos: Szindbád dala
Tiszavirág-életű listavezetések
Ke$ha felvétele, az egymagában kizárólag digitális formátumban kapható We R Who We R két hete az amerikai Billboard magazin kislemezlistájának élén kezdett, a múlt héten az ötödik helyre esett vissza. Várható volt, hogy a múlt heti listavezető, Rihanna és a kanadai Drake dala, a What’s My Name? sem tudja sokáig megőrizni a vezető helyét, mivel ez is csak letölthető formátumban szerezhető be. A felvétel a héten a hetedik helyre hátrált. Elképzelhető, hogy a barbadosi énekesnő Loud című stúdióalbumát elsőként beharangozó, maxi CD-n is megvásárolható, és a brit rangsort második hete vezető Only Girl (In the World) című dala a csúcsot már megjárt második szerzemény után foglalja el az amerikai összesítés legmagasabb pozícióját – a héten, a listán tartózkodás tizedik hetében a negyedik helyről a másodikra jött fel. Az élre a három és négy héttel ezelőtti első helyezett, a hiphopot elektrozenével keverő, Los Angeles-i Far*East Movement kvartett tért vissza a Like a G6 című felvétellel, amelyet a The Cataracs duóval és Dev énekesnővel készített. A hetedik helyről a negyedikre lépett P!nk a Raise Your Glass című dallal. A Take That felvétele mellett a brit tízes mezőny másik új belépője, a McFly újdonsága, a Taio Cruz közreműködésével készült Shine a Light a negyedik helyre érkezett meg. A négytagú fiúcsapat ezzel vezette fel – és a szeptemberben kiadott Party Girl című dallal – a múlt hétfőn megjelent Above the Noise című ötödik stúdiólemezét. Németországban hetedik hete az 1997-ben elhunyt Israel ”IZ” Kamakawiwo’ole vezet az Over the Rainbow című sláger átdolgozásával. A TOP 10 két újdonsága: P!nk felvétele az ötödik, valamint Shakira és Dizzee Rascal dala, a Loca a hatodik helyen.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Susan Boyle: The Gift
Nagy-Britannia – Susan Boyle: The Gift
Németország – Depeche Mode: Tour of the Universe : Barcelona 20/21.11.09
Magyarország – Ákos: A katona imája
Novemberi újdonságdömping
A skót Susan Boyle második, The Gift című stúdióalbumából Nagy-Britanniában 102 ezer, az USA-ban 318 ezer kelt el az első héten. Az amerikai élmezőnyben további öt új belépőt találunk. Kid Cudi második, Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager című stúdiólemeze a harmadik, a Now That’s What I Call Music! című slágerválogatás 36. része a negyedik, a Bon Jovi gyűjteménye, a Greatest Hits az ötödik, Reba countryénekesnő 26. stúdióalbuma, az All the Women I Am a hetedik, Cee Lo Green harmadik szólólemeze, a The Lady Killer a kilencedik helyre iratkozott fel. A mifelénk leginkább a Gnarls Barkley duó tagjaként ismert Cee Lo Green korongja Nagy-Britanniában a tizedik helyen nyitott. Az atlantai hiphopelőadó és Susan Boyle albuma mellett még egy újdonság szerepel a tízes mezőnyben: James Blunt harmadik stúdiólemeze, a Some Kind of Trouble a negyedik helyen debütált. Blunt albuma Németországban az ezüstérmes pozícióban startol. A csúcsra a Depeche Mode kiadványa, a Tour of the Universe : Barcelona 20/21.11.09 érkezett meg. A magyar negyvenes mezőnyben tíz új belépő található – a legmagasabban, a harmadik helyen Vásáry André lemeze, az Ünnep kezdett. A magyar piac legvásároltabb hanghordozója negyedik hete Ákos albuma, A katona imája című. (Új Szó)
2010. 11. 23. 14:20
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..