Hírek
Listamustra 2010/48
Rihanna ötödik, Loud című stúdióalbumáról először a másodikként csatasorba küldött dal ért fel az amerikai Billboard magazin kislemezlistájának csúcsára. A barbadosi énekesnő a kanadai Drake-kel készült What’s My Name? című felvétele két hete, a rangsorban tartózkodás harmadik hetében volt listavezető. A korong első, Only Girl (In the World) című szerzeménye a héten, az összesítésben tartózkodás 11. hetében foglalta el a legmagasabb pozíciót.
Rihannának ez a kilencedik listavezető slágere az Amerikai Egyesült Államokban. 2006-ban vezetett először az SOS című dallal három hétig. 2007-ben a Jay-Z-vel készült Umbrella cíművel hét hétig szerepelt az élen. 2008-ban triplázott: a Take a Bow-val egy, a Disturbiával két, a T.I.-jal rögzített Live Your Life-fal (ebben közreműködőként hallható) hat hétig uralta a mezőnyt. 2010 az eddigi legsikeresebb éve. Tavasszal a Rude Boy cíművel bérelte ki az első helyet, öt hétig tanyázott vele a csúcson. Július végétől Eminemmel vezetett hét hétig a rapper Love the Way You Lie című slágerének közreműködőjeként. Két hete pedig – ahogy írtuk – a Drake-kel készült What’s My Name? című felvétellel volt listavezető.
Listavezető dalok
Egyesült Államok – Rihanna: Only Girl (In the World)
Nagy-Britannia – JLS: Love You More
Németország – Israel ”IZ” Kamakawiwo’ole: Over the Rainbow
Magyarország – Ákos: Szindbád dala
Fiúcsapatok hete a brit zenepiacon
Az Amerikai Egyesült Államokban egyre magasabban jár P!nk a Raise Your Glass című felvételével – a héten a negyedik helyről a másodikra lépett. A Pennsylvania államban született harmincegy éves énekesnőnek két hazai listavezetője van: a So What cíművel 2008-ban egy hétig, a Christina Aguilera, Lil’ Kim és Mya társaságában előadott Lady Marmalade cíművel 2001-ben öt hétig vezetett. A brit rangsorban Rihanna slágere, az Only Girl (In the World) két hét után trónfosztott lett. Az öttagú Take That dala, a The Flood maradt az ezüstérmes pozícióban. A 2008-as brit The X Factor második helyezettje, a JLS debütált az összesítés élén a Love You More című szerzeménnyel, amelyet a fiúkvartett második, múlt hétfőn kiadott Outta This World című stúdiólemezén találunk. A JLS-nek eddig öt felvétele jelent meg, közülük négy listavezető volt, csak a One Shot címűnek kellett beérnie a hatodik hellyel. A 39. pozícióból a harmadikra jött fel Ellie Goulding a Your Song című dallal, Elton John 1970-es slágerének átdolgozásával – sikerét annak köszönheti, hogy felhasználták egy reklámban. Meglepetésre csak a tizedik helyre érkezett meg a Westlife felvétele, a Safe, az ír kvartett múlt hétfőn boltokba került tizedik, Gravity című stúdióalbumának beharangozója. A fiúknak ez a legrosszabbul kezdő dala, és a 25. felvétele a tízes mezőnyben, közülük tizennégy listavezető volt. Németországban nyolcadik hete az 1997-ben elhunyt Israel ”IZ” Kamakawiwo’ole az első az Over the Rainbow című sláger átdolgozásával – ez 2010 leghosszabban vezető dala. A Yolanda Be Cool és DCUP slágere, a We No Speak Americano hét hétig uralta a mezőnyt.
Listavezető nagylemezek
Egyesült Államok – Susan Boyle: The Gift
Nagy-Britannia – Take That: Progress
Németország – Bruce Springsteen: The Promise
Magyarország – Ákos: A katona imája
Az első 21. századi az élmezőnyben
Az amerikai albumeladási listán Susan Boyle megőrizte a vezető helyét a második, The Gift című nagylemezével. A korongból a második héten 335 ezer példányt adtak el, többet, mint a megjelenés hetében – akkor 318 ezer példányban fogyott. A tavalyi, I Dreamed a Dream című albumából viszont már az első héten elkelt 701 ezer példány az USA-ban. A skót asszonyság mögött a második helyen a közel negyven évvel fiatalabb, 2000. április 9-én született Jackie Evancho kezdett a négy felvételt tartalmazó O Holy Night című EP-jével. Susan a Britain’s Got Talent, Jackie az America’s Got Talent felfedezettje. A kislány az amerikai rangsor tízes mezőnyének első olyan szereplője, aki már a 21. században született. A harmadik helyre Rihanna nagylemeze, a Loud iratkozott fel, amelyből 207 ezer példány kelt el az amerikai piacon a megjelenés hétében – ezzel máskor listavezető lett volna, most, a karácsony előtti időszakban azonban ennyi nem elég a csúcsszerzéshez. A negyedik helyen Josh Groban albuma, az Illuminations, az ötödiken Kid Rock nagylemeze, a Born Free, a hatodikon a Rascal Flatts korongja, a Nothing Like This, a hetediken Keith Urban hanghordozója, a Get Closer, a nyolcadikon a Glee tévéfilmsorozat karácsonyi albuma debütált. A tízes mezőny végén Nelly újdonsága, a 5.0 található. Nagy-Britanniában a várakozásnak megfelelően a Take That foglalta el a lista élét. A Progress című nagylemezéből az első napon 235 ezer, a megjelenés hétében 520 ezer példányt értékesítettek a brit piacon, ahol az új évezred legjobban kezdő hanghordozója lett. Legutóbb az Oasis adott el többet az első héten az 1997-es Be Here Now című stúdióalbumából. Az élmezőnyben további négy új belépő szerepel: Rihanna lemeze a második, André Rieu & His Johann Strauss Orchestra albuma, a Moonlight Serenade a negyedik, P!nk gyűjteménye, a Greatest Hits… So Far!!! az ötödik, Bruce Springsteen korongja, a The Promise a hetedik helyen nyitott. Springsteen lemeze Németországban a csúcson, Rihannaé a második, P!nké a harmadik helyen kezdett. Magyarországon a legmagasabbra érkező újdonság P!nk albuma a 21. helyen. (Új Szó)
2010. 11. 30. 13:39
További Listamustra cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..