Interjúk
A parfümös lány újabb sikere
December elején, amikor először találkoztunk, azt mondta, az idei éve még jobb, sikeresebb lesz, mint a tavalyi. Nem könnyű hinni ebben, hiszen Csemer Boglárka Boggie 2014-ben látszólag jóval többet elért, mint bármelyik más magyar énekesnő egész karrierje során: világsztár lett a Parfüm című dalához készült ötletes videoklippel.
Engem azonban meggyőzött, pedig azt akkor még titkolta, hogy nevezett A Dalba. A törékeny külső határozott, tudatos belsőt rejt. A Parfüm klipjének nézettsége a videomegosztó portálokon harmincmillió felett jár. Azt láthatjuk benne, hogyan retusálnak bomba nőt egy hétköznapi lányból úgy, ahogy a valóságban egyelőre lehetetlenség. A sláger magyar változata szofisztikált üzenetet fogalmaz meg, a francia verzió odamondogatós. Boggie egy hete megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivál hazai fordulóját, ő képviseli a magyar színeket Bécsben a 60. összeurópai seregszemlén.
Egy tévés tehetségkutatóban, a Csillag születikben váltál ismertté 2011-ben.
Nem én jelentkeztem, meghívtak. Micheller Myrtillnél tanultam, aki énektanár volt a műsor előző sorozataiban, így találtak rám. Elmentem a meghallgatásra, s lehetőségem nyílt a szerző- és zongoratársammal, Sebestyén Áronnal közösen bemutatkozni.
Nem okozott dilemmát az indulás? Ezek a műsorok már akkortájt is jócskán megosztották a társadalmat.
Dehogynem. Tudtuk, hogyan működik a gépezet, láttuk az árnyoldalát is. Ez a show-biznisz nem az én világom, ahol mindenki belevigyorog a képedbe, s mindenkivel elhitetik, mekkora tehetség. Ahhoz azonban, hogy megalapozd a pályafutásodat, szinte elengedhetetlen az ilyen műsorokban való részvétel. Feszülten csináltam végig. Meg volt kötve a kezünk, rengeteg elvárást támasztottak velünk szemben. Legalább egy tucat dalt állítottunk színpadra, abból választottak a szerkesztők.
Már a Csillag születik előtt szép zenei múltad volt.
Kiskoromtól erre a pályára készültem, tudatos alkotóember vagyok. Nemcsak énekesnő, hanem dalszerző-énekesnő akartam lenni. Tanultam Vincze Lillánál, a csepeli zeneiskolában, a Kőbányai Zenei Stúdióban, a Postás Művelődési Központban. Minél több zenei műfajnak szerzed meg az alapjait, annál gazdagabb alkotó vagy, nagyobb a tárház. Az érettségi után, mielőtt elkezdtem volna egyetemi tanulmányaimat francia szakon, egy évig Franciaországban dolgoztam és tanultam, hogy tökéletesítsem a nyelvtudásomat.
Ugorjunk egy nagyot! Jött a Parfüm videoklipje, és pár hétig igazi világsztár voltál. Ha ennyire tudatosan építed a karrieredet, talán meg sem lepődtél ezen az eredményen.
Ekkora sikerrel azért nem számoltunk. Valljuk be, már-már tündérmese, ami velem történt. Pedig nem hiszek a csodákban, ez nem a szerencse műve, sok év munkája és sok ember kreatív energiája kellett hozzá. A siker akkor jött, amikor már készen álltam rá, elbírtam viselni a súlyát. De a sikert mindig a helyén kell kezelni.
Idézzük fel azt a napot, amikor a Parfüm elkezdte hódító útját! Merthogy beszélhetünk egy bizonyos napról.
2014 január végén volt, egy hétfői nap. Délután kettő körül értem haza egy találkozóról. A francia barátom a közösségi oldalamon a következőt írta: Gratulálok Boggie, fent vagy a Gizmodón. Azt sem tudtam, mi az. Megnéztem. Cikk jelent meg rólam, amelybe beágyazták a videoklipemet. Akkor már 250 ezernél járt a videó nézettsége. Bizonyos időközönként rákattintottam, s láttam, milyen gyorsan emelkedik a szám. Január elején bevontunk a csapatba egy lányt, aki művészetmenedzsmentet tanul, s rajong a klipekért. Több videónak intézte a külföldi népszerűsítését. Elküldte a Gizmodónak is. Ez egy nemzetközi véleményformáló blog, sok magyar honlap innen merít. 2013 decemberében hiába kapta meg a klipet a magyar sajtó, senkit sem érdekelt. Ha külföldön azt mondják rád, hogy jó vagy, akkor itthon is megemelkedik a munkád értéke. Több magyar sikernek ez a kulcsa.
Mi minden történt veled az ezt követő hetekben?
A Parfüm külföldi debütálását követő két hétben jóformán aludni sem volt időm. Számtalan magyar sajtótermék, rádióállomás, tévécsatorna keresett meg. A klippel a CNN, a BBC is foglalkozott, készített beszélgetést velem a Daily News, a Good Morning America show-ból hívtak telefonon, még Brazíliából és Venezuelából is kerestek. Sokan mondják, hogy a képi megjelenítés kellett ahhoz, hogy a dal népszerű legyen, de ezzel nincs gond, a sikernek ugyanis sok tényezője van, a mai világban nem elég a jó hang vagy a jó dal, azt tudni kell eladni. A siker hozadékaként végigkoncerteztem az elmúlt évet. Az USA-ba is meghívtak, ott két telt házas fellépésem volt. Igazából a külföldi koncerteken tudatosítottam, mekkora sikert aratott a klip és a dal. Tudták, ki vagyok, és úgy kezeltek, mint egy világsztárt.
Irigylésre méltó a nyugodtságod. A Dal döntőjében pici izgalmat sem láttunk rajtad.
A sorozat elejétől kezdve egészséges magabiztosság volt bennem. Szombat reggel azt éreztem, én fogok győzni. Amikor elkezdődött a műsor, elbizonytalanodtam egy kicsit, de végig hittem magamban. Nagyon boldog vagyok. A Wars for Nothing című zeneszámmal az a célunk, hogy felhívjuk a figyelmet a világban dúló háborúkra. Sokan mondják, hogy háborúról énekelni nagyon közhelyes, de igenis kell. Az Eurovíziós Dalfesztivál kiváló fórum arra, hogy ne csak a politikában kerüljön terítékre a sok értelmetlen öldöklés. (Új Szó)
(Fotó: MTI)
2015. 03. 07. 9:18
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..