Interjúk
Jan Wayne- interjú
Március 6-án egy újabb híres német DJ-t, Jan Wayne-t köszönthettünk Budapesten. A ’80-as évekbeli slágerek feldolgozásairól elhíresült DJ az E-Klub közönségét szórakoztatta nagy sikerrel. A fellépés előtti pillanatokban kaptuk mikrofonvégre a disc jockey-t.
Ez már a sokadik fellépésed Magyarországon. Milyen benyomásaid vannak a magyar közönségről? Másabb itt játszani, mint otthon Németországban?
Jan Wayne: Egy szóval tudnám leírni: fantasztikus! Nagyon szeretek itt dolgozni, mert óriási a közönség. Otthon Németországban nagyon más, mert napi szinten lépnek fel világsztárok, minden hétvégén híres DJ-ket láthatnak-hallhatnak a klubokban, így nagyon el van kényeztetve a közönség. A magyarok jóval lelkesebbek. Nagyon örülök, ha itt nálatok játszhatok.
Más szettel készülsz a mai fellépésedre vagy általában ugyanazt a szettet játszod minden országban?
Jan Wayne: Általában mindenhol próbálom ugyanazt a szettet előadni, persze sok múlik a közönségen is. Mindig figyelek a helyi közönség reakciójára, de ettől függetlenül hasonló dalokat teszek fel a lemezjátszóra.
A DJ-k között is van különbség, sokan fix szettel dolgoznak, van, aki pedig teljesen spontán rakja össze az esti műsort, viszi a lemezeit és a pillanatnyi hangulat alapján dönti el, melyik lemezt teszi fel a lemezjátszóra. Te hogyan dolgozol?
Jan Wayne: Én általában fix szettel dolgozok, nehezen tudnám megoldani, hogy az összes lemezemet magammal vigyem. Közel 100 lemezt hozok-viszek a fellépéseimre, ezekből dolgozom. A fix szett ellenére is ennyi lemezből már sok mindent ki lehet hozni, van bőven lehetőség kísérletezni. Megvan a saját stílusom és ezt próbálom a fellépéseimen megmutatni, aztán a közönség eldönti, hogy tetszik-e neki vagy nem.
Az első nagy sikereid mind ’80-as évekbeli slágerek feldolgozásai voltak, mint például a „Total Eclipse of the Heart” Bonnie Tylertől. Miért pont a ’80-as évek dalait választottad?
Jan Wayne: Ez igaz, az első albumon ezt a korszakot dolgoztam fel. Ennek az egyedüli oka, hogy a ’80-as években nőttem fel, sok szép élmény fűz ehhez a korszakhoz és természetesen ez a zenei világ meghatározó volt számomra. Megpróbáltam ezeket a dalokat alapjaira bontani és mai megközelítésben feldolgozni. Szerencsére jól sikerült, legalábbis a közönségreakció ezt igazolta, Európa-szerte mindenhol nagy sláger lett ezekből a dalokból.
Amikor belevágtál a zenélésbe, a DJ munkába, mely zenészek, DJ-k voltak rád nagy hatással? Kiket tartasz példaképeidnek?
Jan Wayne: A karrierem elég nehezen indult el. Annak idején kisebb iskolai rendezvényeken kezdtem el dolgozni, aztán már felnőtt fejjel egy-egy nagyobb DJ bulijain ugrottam be a szünetek alatt, amíg a DJ-k egymást váltották a pult mögött. Sokan hatással voltak rám, de egyetlen egy zenészre sem mondanám, hogy a példaképem lenne. A mostani DJ-k közül is több kedvencem van, sőt jó pár disc jockey-val barátok vagyunk, de egyiket sem tartanám példaképemnek.
A klub zenéken kívül milyen jellegű zenét hallgatsz szabadidődben?
Jan Wayne: Igazándiból mindenféle zenét hallgatok. Ez a pillanatnyi hangulatomtól függ. A rock-tól a dance előadókig mindent.
Legutóbbi dal, amelyet megismerhettünk a második lemezedről, a „1,2,3 [Keep the spirit alive]. Ehhez egy elég furcsa klipet készítettek. Neked mennyire tetszett? Van beleszólásod a videoklipek készítésébe?
Jan Wayne: Tény, hogy egy elég érdekes lett a klip! (nevet).
Általában én választom ki, hogy melyik dalhoz készüljön videoklip és mindig van valamilyen ötletem is hozzá. Természetesen azért ezt meg kell vitatnom a kiadómmal is. Ebben az esetben is közös döntés volt, hogy ezzel a dallal jöjjek ki, mivel egy táncos, pörgős dal. A klip is hasonlóan bulisra sikeredett, több célunk nem is volt vele. Eddig pozitív dolgokat hallottam vissza a rajongóimtól. Legalábbis, a weboldalamra beérkezett visszajelzésekből ezt szűrtem le.
A „Gonna Move Ya!” című lemezedről várhatóan másolsz még ki dalt vagy már egy következő albumra készülsz?
Jan Wayne: Jelenleg még túl sokat nem árulhatok el, de az biztos, hogy hamarosan több új Jan Wayne dallal is találkozhattok. Már dolgozunk új dalokon, de egy másik projektem, a Belushi is hamarosan új maxit fog kihozni, ezen is dolgozgatunk. Sőt még lesz egy-két új projekt, amihez az én nevem fűződik. Úgyhogy sok meglepetést tartogatok még.
A következő albumod is hasonló stílusú lesz? Feldolgozásokat hallhatunk rajta vagy megint saját szerzeményekkel rukkolsz elő?
Jan Wayne: Stílusban nem akarok nagyot váltani, mert úgy tűnt számomra, hogy tetszik az embereknek ez a zene. Nem látom értelmét, hogy változtassunk. A második albumommal azt szerettem volna bebizonyítani, hogy nemcsak feldolgozásokra vagyok képes, ezért került fel csak saját szerzemény a lemezre. Viszont a következő albumnál nem tartom kizártnak, hogy a régi nagy ’80-as évekbeli kedvenceim közül egy-egy dal feldolgozását elkészítsük. De természetesen ez még titok. Heteken belül úgy is megtudjátok! (nevet)
2004. 03. 08.
További Jan Wayne cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..