Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Interjúk

"I'll splice it to my heart, oh low, low" - Fabulon

Fabulon -

Fabulon koncert, 2002. június 2.
Budapest, Zöld Pardon

Ásító, zavartalan vasárnap, kissé ijesztően borús, gyakran szeles időjárás, pedig már két hete készülök szinte „teljes gőzzel” arra, hogy végre elérkezzék ez a nap. Nem baj, esőben is lehet táncolni, sőt a szőke anorexia nervosa gyanús Geri Haliwell is még mindig ezért hállelújázik, bár az kit érdekel. A dicséretre méltó zenei ízléséről híres Busman jó barátommal ücsörgünk a fonott székekben, miután a tekegolyó fejű, deltás biztonsági őrök teljesen meggyőződtek arról, hogy nagykorúak, fegyvertelenek és levélbombátlanok vagyunk. Később hozzánk csapódik a Kispál és a Borz levelező lista aktív, kritikus szemmel megáldott Xhris-sze (vagy álnevén „Crazy”), továbbá a FISH! két legbulizósabb ősfanja, Anikó, és Niki. Így ötös fogatot alkotván türelmetlenül várjuk, hogy teljék az idő, és elkezdődjék a hőn áhított Fabulon koncert.
Miközben ennek a szocialista portékának a nevét viselő zenekar a beállással küszködik, mellettünk egy angolajkú társaság mondhatni, kiabálva cseverész, köztük Ernie, a Fabulon, a FISH!, és az annabarbi tehetséges honlapkészítő kisiparosa, továbbá Egyedi Péter, a már említett annabarbi egyik jeles tagja, bár ők ketten a külhoniakhoz képest felettébb halkak, sőt.
A sikeres beállás után szokatlan felállásban kezd a zenekar, kiderül ugyanis, hogy Michael Zwecker, a Fabulon dobosa az USA-ba kényszerült hazautazni.
Ezt a helyzetet kívülállóként elsőre úgy véltük (a többes szám az ötös fogatra értendő), hogy elég furcsán oldották meg, ám aztán elismerően bólogattunk, mert bizony nem semmi zenészekre nézhettünk fel a közönség soraiból (itt megjegyezném, hogy a hallgatóság 90%-a valahonnan messzi földről érkezhetett).
Nathan Johnson a zenekar basszusgitárosa és vokalistája ül ezen az estén a dobszéken. A kényszermegoldásnak tűnő szerepcsere, illetve helyettesítés azonban abszolút nem idegen Nathan számára, hiszen 1999-ben, a zenekar eredeti felállásában ez magától értetődő volt, akkoriban a basszusgitárt Dan Langenkamp tartotta a kezében.
Michael Zwecker egyébként nagyobb zenei múlttal a háta mögött elmondhatja többek között magáról azt is, hogy a Georgia államban fészkelő athensi Doggone Records gondozásában zenélt, mely az R.E.M. (!) menedzsere, Jefferson Holt keze alatt futott.
Most Nathan dobol tehát, egy számomra – sajnos – ismeretlen vendégzenész basszerozik, ez az összkép azonban senkit sem zavar. Miért zavarna bárkit is, hisz’ a családias hangulatot a szelíden mozgó, belevaló csajok és mosolygó fiúk élvezik. Mike Lindsay-re, a kifogástalan hangú, korábban brit bandákban muzsikáló (Glasgowban pölö) énekesre öröm ránézni, szinte vigyorogva, lehunyt szemekkel dalol, s meg kell hagyni, fenemód jól artikulál.
Espen Solberg bevallom, számomra nagyon szimpatikus figura. Gitározik. Énekel. Rázza a fejét. Ez mind oké, s nincs is ebben semmi különös, gondolhatjátok ti. De nem így van.
A haja. Igen, ez a norvég fiú a gyűrűs hajával, a tagadhatatlan skandináv temperamentumával, odaadó játékával élményszámba megy. És ahogy táncol… Ha azt kéne naivan reklámozni, hogy a rock még mindig él, biztosan ő lenne ennek a legmegfelelőbb „futára”.
(Talán miatta is érdemes ellátogatni a Szigetre, pontosabban a Bahia Színpadra augusztus 2-án, 18 órakor.)
Fúj a szél, az évszakhoz képest rendkívül hideg van, de nem tántorít ez senkit sem el a Zöld Pardonból. Mire vége a koncertnek, szinte hibernálódva rohanás egy szál pólóban a kocsiig, irány a kijárat. Út közben rákacsintok az sms falra, és mosolyogva észrevételezem a meglepően szabad szájú, illetve kezű fiatalokat, akik bátran írnak pajzánabbnál pajzánabb üzeneteket, hálótársat, illetve „szabadidőpartnert” keresvén. Aztán szerencsére a másik kivetítőn már az épp aktuális nap meccse kezdődik.
S a tárgyra visszakanyarodván, ha összegeznem kéne, hogy mi is a Fabulon, akkor dióhéjban ezt tudnám mondani: igazán kellemes, tudatos zene, szentimentális, romantikus öltözékben. Tiszta, nyugodt, bensőséges hangulat szükséges az élvezetéhez.
Egyetlen negatív észrevételem van, s csak kiváltképp szendén jegyezném meg, hogy ez a muzsika lehetne egyedibb, erőteljesebb. Az egész koncert alatt ugyanis afféle hiányérzetem volt; számos dal egymásutánisága kizárólag a számok közti kis szünetek után volt követhető. Ettől függetlenül a lágy dallamait, akkordos, telt, könnyed, britpopos, néhol Beatles-es hangulatvilágát a legfiatalabbtól a legidősebb korosztályig, azaz mindenkinek nagyon ajánlom, bár, ha tíz évvel idősebb volnék, biztos nagyobb élményként éltem volna meg.
www.fabulon.ini.hu

Fabulon -

kárpátidia

kárpátidia

2002. 06. 02.

A cikk küldése emailben A cikk nyomtatása

Neked mi a véleményed?

kárpátidia 2002. 06. 21. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

"I'll splice it to my heart, oh low, low" - Fabulon cikk képei
Fabulon - Fabulon -