Lemezajánlók
David Guetta: Nothing But The Beat /2CD/ (EMI)
A francia lemezlovas 2011-es albumán többek közt Taio Cruzzal, Snoop Dogg-gal, Usherrel, Akonnal, Timbalanddel, will.i.ammel, Afrojackkel és Avicii-vel támad. A Nothing But The Beat rögtön kétlemezes változatban startol: külön hordozón a vendégénekesekkel rögzített tételek, illetve az instrumentális dolgozatok. Az új cucc számos sikerlistán tarol.
Megfordult a világ! Ma már az énekesek állnak sorba azért, hogy egy-egy sztár-DJ felajánlja együttműködését. Igaz, ehhez nem árt akkora népszerűség, eladási mutató, és rangos klubokban elért fellépésszám, mint amivel David Guetta büszkélkedhet.
A francia lemezlovas a 44. heti MAHASZ Rádiós Top 40-es játszási listán négy (!) tétellel is szerepel, melyek közül az egyik még az előző albumáról való, a másik három darab viszont a 2011-es Nothing But The Beaten sorakozik. (Ráadásul a Snoop Dogg-féle Wet újraértelmezéséből született Sweat – ami valójában Felix Don’t You Want Me című sikerdalának pofátlan újragondolása – csak promóciós kislemezen látott napvilágot.)
A Flo Ridával és Nicki Minaj-dzsal felvett, s remekül eltalált Where Them Girls At című klubsláger joggal dübörög a hazai rádiókban, a Taio Cruzzal és Ludacris-szel rögzített Little Bad Girl óriási népszerűsége viszont fura, pláne annak ismeretében, hogy milyen nóták sorakoznak még a korongon…
Külföldön már tarol az Usher énekével gazdagított könnyed, ugyanakkor hibátlanul hatásos Without You, s a hazai rádiós zenei szerkesztőknek sem ártana haladni a tempóval, különben csak jövőre kerülhet adásba a lemezlovas Mikulásra tervezett új anyagának negyedik maxija, a Repeat. Igaz, utóbbi megint csak érdekes választás, lévén a Siával készített Titanium, illetve a feltehetően Rihannával (esetleg Beyoncéval) elképzelt, végül az Oscar- és Grammy-díjas Jennifer Hudsonnal megvalósított Night of Your Life is legalább annyira slágergyanúsak, mint a Jessie J-vel rögzített dal.
A DJ intenzív fellépései, saját zenei elképzelései és közönségével való interaktív kapcsolata mind kihat az új anyagra. A hangzás abszolút friss, Guetta pedig ügyesen egyensúlyoz a slágergyanús kommersz és a védjegyszerűen progresszív kísérletezős megoldások között. E két területet remekül ötvözi a will.i.ammel tető alá hozott Nothing Really Matters, ami sokkal inkább kislemezre való, mint a Little Bad Girl… (Remélhetőleg 2012-ben ez a dal is egy maxin landol majd.)
Akon szintén nem okoz csalódást, a Crank It Up sem veri le a lécet, ellentétben a Nicki Minaj-dzsal készített és refrénjében agyontorzított Turn Me Onnal, ami felejthető, akárcsak az I Can Only Imagine, melynek hatástalan refrénjén Chris Brown és Lil Wayne jelenléte sem képes javítani. A Timbaland nevével fémjelzett I Just Wanna F-fel meg egyenesen vallatni lehetne….
Visszatérve a Little Bad Girlhöz, a tétel érdekessége, hogy mind a Vocal Albumon, mind az Electronic Albumon is megtalálható. Merthogy az új David Guetta album tokjában két hanghordozó bújik meg. Az elsőn az éneket is tartalmazó, a rádiókban is pörgethető darabok, a másodikon kifejezetten a klubokat és közönségüket célba vevő, instrumentális elektronikus tánczenék kaptak helyet. Meglepő, de hatásos, hogy a Little Bad Girl énekmentes változata nem csak felveszi a versenyt a rádiókból ismert verzióval, de túl is tesz rajta!
Szintén említésre méltó az egyre népszerűbb Avicii-vel rögzített Sunshine, melyet a svéd lemezlovas-producer fülbemászó dallamvilága tesz telitalálatossá, de ugyancsak működőképes a Dreams, melyben David Guetta háttérbe szorította kísérletező kedvét és a slágervonalra állt rá. A Paris annyira jó, hogy vendégénekessel is sikerre lehetne vinni, a címében szintén városnevet viselő Glasgow viszont inkább az elvakult klubarcoknak dobogtatja meg – szó szerint – a szívét.
A The Alphabeat elektromos gitár-játékával a Daft Punk-féle Aerodynamic hangulatát idézi. Egyébként a francia formáció e tételének dallama még inkább jelen van az Afrojackkel közösen alkotott Lunarban, mely a nyolcvanas évek videojáték hangzásából is ízelítőt ad – bár játékmuzsikában a beszédes című, de az azonos elnevezésű animációs filmekhez véletlenül sem köthető Toy Story a lemez verhetetlen darabja. (Egy gondolat erejéig visszatérve a Daft Punkhoz, tagadhatatlanul e páros ihlette a Metro Music című, kissé monoton alkotást is.)
Afrojack, azaz a holland Nick van de Wall nem csak a Lunarban, de a lendületesebb és hatásosabb The Future-ben is segédkezik, utóbbi kapcsán nem elképzelhetetlen, hogy idővel társul majd hozzá egy sztárénekes.
A slágeres vocal house-megoldások és a progresszív klubkísérletezések kedvelői egyaránt találnak kedvükre valót David Guetta vadonatúj, 22 tételes duplalemezén, melyről bizonyára jövőre is kapunk pár kislemezt.
Tracklista:
1. CD Vocal Album
1. Where Them Girls At (közreműködik: Flo Rida + Nicki Minaj)
2. Little Bad Girl (közreműködik: Taio Cruz + Ludacris)
3. Turn Me On (közreműködik: Nicki Minaj)
4. Sweat (Snoop Dogg vs. David Guetta)
5. Without You (közreműködik: Usher)
6. Nothing Really Matters (közreműködik: will.i.am)
7. I Can Only Imagine (közreműködik: Chris Brown + Lil Wayne)
8. Crank It Up (közreműködik: Akon)
9. I Just Wanna F (David Guetta + Afrojack) /közreműködik: Timbaland + Dev/
10. Night of Your Life (közreműködik: Jennifer Hudson)
11. Repeat (közreműködik: Jessie J.)
12. Titanium (közreműködik: Shia)
2. CD Electronic Album
1. The Alphabeat
2. Lunar (David Guetta + Afrojack)
3. Sunshine (David Guetta + Avicii)
4. Little Bad Girl (Instrumental Edit)
5. Metro Music
6. Toy Story
7. The Future (David Guetta + Afrojack)
8. Dreams
9. Paris
10. Glasgow
2011. 11. 12. 10:20
További David Guetta cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..