Lemezajánlók
Adam Lambert: Trespassing - Deluxe Edition (Sony Music)
Addig kell ütni a vasat, amíg meleg – tartja a mondás, márpedig az American Idol dobogósa debütlemezének két dalával is világszerte szép sikereket ért el az elmúlt években. Ugyanakkor még mindig könnyebb bekerülni a poppalettára, mint bent maradni. Az új cucc talán egyetlen baja, hogy túlságosan trendi helyekről „vett ihletett”, melyhez olyan slágerszerzők asszisztáltak, mint Bruno Mars, Dr. Luke, Lester Mendez és a legendás Nile Rodgers.
A nyíltan meleg harmincéves énekes gyakorlatilag teljesen kiaknázta a bemutatkozó albuma két sikerdalában rejlő lehetőségeket. (A Whataya Want From Me például idehaza a MAHASZ Editor’s Choice listáján, az If I Had You meg a Rádiós Top 40-en tarolt, s akkor még nem beszéltünk a nemzetközi elismerésekről!) A két dal ugyanis nem csak kislemezen és a For Your Entertainment című korongon, de az Acoustic Live! című EP-n és a Glam Nation Live című koncertanyagon is szerepelt, ügyesen csillapítva a rajongók zenei étvágyát 2009-re, 2010-re és 2011-re is. Idén viszont már új cuccal kellett előrukkolnia az Indianapolis-i születésű fiatalembernek. Ráadásul nem vehette félvállról a feladatot, hiszen saját korábbi sikereivel kellett felvennie a versenyt, s ha elbukik, az könnyen a jól indult karrier végét jelentheti.
Márpedig a debütlemezen Lady GaGa, RedOne, P!nk, Linda Perry, Max Martin, Dr. Luke és Sam Sparro is segédkeztek, akik közül ezúttal csak az utóbbi két zeneguru szerepel a listán. Igaz, besegített Bruno Mars, a Shakirát az Underneath Your Clothes-szal megajándékozó Lester Mendez, és az élő legenda, a Chic és a Sister Sledge mögött álló dalszerző-producer, Nile Rodgers, ráadásul most Adam Lambert is maximálisan kivette a részét a szerzői munkából – két felvétel kivételével ugyanis mindegyik dal társszerzői között megtaláljuk a nevét.
A Trespassing két változatban látott napvilágot: a hagyományos kiadás 12, a luxusváltozat 15 szerzeményt tartalmaz – utóbbi dalszövegekkel „bélelt” borítója is másképp néz ki, az azonos tipográfián túl „közelebb hozza” Lambertet.
A hangsúly persze a dalokon van! A rádiók és klubok között lavírozó szerzemények inkább az előbbi irányba hajlanak. A nyitó/címadó dalban erős Queen-hatás (Another One Bites The Dust, We Will Rock You) érezhető, ami valahol nem meglepő, hiszen Lambert többször is színpadra léphetett Brian May-ékkel (American Idol, MTV Video Music Awards).
Bár a kiadó a feltehetően egyik legdrágább dallal, a hamisítatlan Bruno Mars-szerzeménnyel, a Never Close Our Eyes című tétellel, illetve az elektronikával fűszerezett balladával, a Better Than I Know Myselffel vezette fel a Trespassing című albumot, mégsem ezek a korong tuti befutói. A nyerő tételek a Taio Cruz-hangulatú Cuckoo, mely első, maximum második hallásra működik, illetve a P!nk Raise Your Glass gitárriffjét és tempóját erősen megidéző Naked Love.
Haladjunk tovább! Nile Rodgers ritmusgitáron hozza a funky-feelinget, s a Grammy-jelölt Sam Sparre is részt vesz a retro-funky-t a Maroon5 zenei világával keverő Shady című produkcióban, míg a Pop That Lock Britney új hangzását vegyíti némi Skrillex-ihlettel. A Kickin’ It energikus tribe-cucc, mely Justin Timberlake-et idézi – nem véletlenül: a dal társszerzője ugyanis az a Pharell Williams, aki az ex-’N Sync-es srác szólóanyagán is dolgozott.
Nem rossz, de nem is különösebben emlékezetes a Broken English és a Chokehold, melyekből hiányzik az a plusz, ami miatt az ember újra meg újra meghallgatná azokat.
Egész más a helyzet a korong egyik titkos kulcsdalával! Az Underneath nem csak hangszerelésében és dallamvezetésében abszolút korrekt ballada, de ebben a szerzeményben Lambert képes volt szívből jövő fájdalommal a hangjában énekelni. Tökéletes záródal lehetett volna, furán is hat utána a folytatás… Hasonlóan lassú darab a hivatalos nagylemez búcsútétele, az Outlaws of Love, mégis, abból hiányzik az a lelki kín, ami az Underneath komoly erőssége, így szerencsésebb lett volna e két tételt felcserélni.
Míg a hivatalos album itt véget ér, a különleges kiadás további három dallal bír. A Runnin’-ban megint szívvel-lélekkel énekel Adam, pedig ez tempósabb darab, mint az Underneath. Bár nem annyira magával ragadó a Take Back, a végére mégis belopja magát az ember fülébe. A Nirvana pedig minden bizonnyal azoknak dobogtatja majd meg a szívét, akik szerint az egykori American Idol második helyezettjének jól állnak a lírai dalok.
Adam Lambert 2012-es nagylemezén túl sok sláger hatása érződik, s bár egy újszülöttnek minden dal új, a régi motorosok bizony könnyen és joggal csóválhatják a fejüket. Ugyanakkor akadnak hatásos dalok, s bizony nem kétséges, a harmincéves előadónak kifejezetten jól állnak a lírai darabok, no meg azok a nóták, melyekbe nem csak a hangját, de szívét-lelkét is beleteszi. A végeredmény: négyes.
Tracklista:
1. Trespassing
2. Cuckoo
3. Shady (közreműködik: Nile Rodgers & Sam Sparre)
4. Never Close Our Eyes
5. Kickin’ In
6. Naked Love
7. Pop That Lock
8. Better Than I Know Myself
9. Broken English
10. Underneath
11. Chokehold
12. Outlaws of Love
Deluxe Edition Tracks:
13. Runnin’
14. Take Back
15. Nirvana
2012. 05. 19. 22:31
További Adam Lambert cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..