Lemezajánlók
The Piano Guys: Wonders (TPG/Sony Music)
Becsapós a nevük és az idei legnagyobb slágerük, a Let It Go címe is, de mindez cseppet sem számít, mert a végeredmény a lényeg. Az pedig a négytagú The Piano Guys-t igazolja. Komolyzene, könnyűzene, feldolgozások, saját szerzemények – ahogy a sikerük, úgy ők maguk sem ismernek határokat.
Már megint egy crossover-formáció – legyinthetnek sokan, pedig a The Piano Guys nevét nem csak az idősebbek ismerik, de fogalommá vált a youtube-generáció körében is.
Bár a név alapján zongorista srácokat képzelhetnénk, a négytagú formációban mindössze John Schmidt simogatja a billentyűket. Zenésztársa, Steve Sharp Nelson csellón játszik, Al van der Beek pedig zenei producerként és két hangszeres kollégája mellett társszerzőként vesz részt a projektben, melynek fergeteges videóit a negyedik legény, Paul Anderson producer álmodja és rendezi. S így teljes a történet, hiszen látványos klipjeik, valamint egyszerre kreatív és virtuóz zenei megoldásaik sokmilliós nézettséget produkáltak a YouTube-on. Első albumuk még magánkiadásban jelent meg 2011-ben, majd a világ egyik legnagyobb lemezkiadója ajánlott nekik szerződést, ahol immár a negyedik korongjuk lát napvilágot. A bevált recepten nem változtattak: napjaink könnyűzenei sikerei, filmzenék, klasszikusok és saját szerzemények zongorán és csellón történő ötvözése a The Piano Guys védjegye. Bravúrokban pedig ezúttal sincs hiány!
Legfrissebb korongjuk kulcsdala például a Jégvarázs című filmből számtalan feldolgozást megért Let It Go, melyet stílusosan Vivaldi Négy évszakából a Téllel kombináltak, a végeredmény pedig a jelenlegi mintegy harmincmilliós YouTube-nézettséggel is őket igazolja.
Hasonló zenei remek a Kung Fu Piano: Cello Ascends, melyben a Kung Fu Panda és a Kung Fu Panda ünnepe című filmek zenei témáját eresztették össze a sokakat inspirált Chopin op. 28-as prelűdjével. Bár az angolszász területeken meghatározó, idehaza szinte teljesen ismeretlen keresztény himnusz a How Great Thou Art, jól illik a filmzenék koronázatlan királya, Ennio Morricone A misszió című vallásos témájú mozijának kulcsmelódiájához. Míg a párosítással kétségtelenül sok időt töltöttek a fiúk, az opus címével már kevesebbet pepecseltek: The Mission/How Great Thou Art. (Ugyanilyen, félig ismeretlen forrásból táplálkozik az Ants Marching/Ode To Joy, melyből Beethoven Örömódáját szinte mindenki ismeri, szemben a Dave Mathews Band 1994-es dalával...)
A filmek világától nehezen elszakadó formáció a Batman Evolutions-ben a Denevérember megannyi mozgóképes megoldásának zenei témáival játszadozott el az 1966-ban startolt tévésorozatból ismerős Neal Hefti jegyezte muzsikától kezdve a Tim Burton-féle Batman-mozik dallamain át a Nolan-trilógia zenei aláfestéséig – bő négy perc alatt olyan filmzeneszerző óriásokat idézve meg, mint Danny Elfman, James Newton Howard és Hans Zimmer.
Úgy tűnik, a One Direction zenéje közel áll a formáció tagjainak szívéhez, hiszen a fiúcsapat dalai közül a lemezen szereplő, nyitódalnak is tökéletes Story of My Life már a második feldolgozásuk. Ezzel szemben az elmúlt évek során Adele-től, a Coldplay-től, David Guettától és Christina Perry-től is eddig mindössze egy-egy dolgozat került a The Piano Guys repertoárjába. A repeortoárba, mely most az American Idol tehetségkutató 11. szériagyőztesének, Phillip Phillips-nek Home című dalának, továbbá a Swedish House Mafia Don't You Worry Child című, a MAHASZ Dance Top 40-es listáján 52 hetet töltött sikerének különleges újraértelmezésével is bővült. Az utóbbiban társszerzőként és énekesnőként egyaránt jelen lévő indiai-kanadai Shweta Subram egészen izgalmas irányba viszi el a jól ismert nótát.
Apropó, izgalmas irány! Muszorgszkij Egy kiállítás képeinek legismertebb, legtöbbször visszatérő motívuma, a Promenád születik újjá a Pictures at an Exhibitionben, melynél a csellóművész Steven Sharp Nelson és a dalszerző-zenei producer Al van der Beek merítettek ihletet az orosz szerző munkájából, s egészítettek ki azt saját zenei fantáziájukkal.
Tegyük gyorsan hozzá: a The Piano Guys tagjai saját szerzeményekben is igen erősek. A Wonders című album egyik legpörgősebb darabja, a Because of You, melyet a fenti páros jegyez, például simán klubnóta is lehetne, ha egy Top DJ, illetve egy énekesnő kezelésbe veszi! Szintén e kettős hírnevét öregbíti a Fathers' Eyes, melyben a dalszerző-zenei producer, Al van der Beek énekesként is bizonyít, a zongorista és csellista együttműködéséből született Summer Jamről pedig bátran kijelenthető, bármely könnyed romantikus filmvígjáték fő zenei témájaként megállná a helyét.
Nagy a verseny a crossoverben tevékenykedő előadók között, a hatalmas kínálattól pedig még azok is joggal megcsömörlenek, akik kedvelik a különféle műfajok keresztezését. Ugyanakkor a The Piano Guys megérdemli a figyelmet, hiszen saját szerzeményeik, feldolgozásaik és zenei párosításaik, no meg videóklipjeik külön-külön is parádésak, együttesen viszont komoly előnyt jelentenek a konkurenciával szemben! A Wonders album megérdemli az ötöst.
Tracklista:
1. Story of my Life
2. Let It Go
3. Ants Marching/Ode To Joy
4. Fathers' Eyes
5. Kung Fu Piano: Cello Ascends
6. Summer Jam
7. Batman Evolution
8. Don't You Worry Child (közreműködik: Shweta Subram)
9. Home
10. The Mission/How Great Thou Art
11. Because of You
12. Pictures at an Exhibition
2014. 12. 28. 21:09
További The Piano Guys cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..