Lemezajánlók
Erasure: Live At The Royal Albert Hall /DVD/ (Mute/EMI)
Az angol szintipop-duó bő húsz éves pályafutásának újabb mérföldkőhez érkezett tavaly: koncertet adott a legendás Royal Albert Hallban. A másfélórás műsort tartalmazó DVD-n végre DTS hangot is találunk, ám a borítón feltüntetett egyetlen árva extra ne tévesszen meg senkit: rengeteg REJTETT csemegével bír a korong!
A kör alakú, monumentális épület színpada nem kapott túl sok és komplikált látványelemet: csillogó bevonatú drapéria, a középső lépcsősor balján és jobbján egy-egy kisebb emelvény (egyik a billentyűs Vince Clarknak, klaviatúrájának és Mac-jének, a másik a „gizelláknak”, vagyis a három háttérénekesnőnek), s a háttérben több szélesvásznú képmegjelenítő jelentik a színpadképet, de nincs is igazán szükség a körítésre: a hangulatról maga a frontember, Andy Bell gondoskodik. Az énekes a dalok közti kommentárokban nem tagadja meg önmagát, ha kell, bábozva énekel vagy beáll táncolni a vokalisták közé… Egyébként a lányok által hozott koreográfia is működik, persze mindez semmit sem érne, ha a dalok középszerűek lennének. Ám erről szó sincs.
Az Erasure ezredforduló után született felvételeit sajnos nem nagyon ismerhetik a rádióhallgatók, pedig mind a mai napig hamisítatlan szintizene és nagyszerű énekhang jellemzi a párost, mely aktuális albuma, a Light At The End Of The World zenei anyagának kétharmadát megszólaltatta e remek hangulatú előadáson!
Nyitódalnak a friss Sunday Girlt választották a tagok, de a koncert első hét tétele között felcsendül a telitalálatos I Could Fall In Love With You, a szintén fülbemászó Fly Away és a Storm In A Teacup is. Szintén dicséret jár a legutóbbi lemez leghosszabb dalcímmel büszkélkedő felvételének (When A Lover Leaves You) előadásáért, ám az energikus Sucker For Love és a koncertvégi ráadás elé bepakolt, művészi Glass Angel már nem tartoznak a műsor legemlékezetesebb pillanatai közé… (Bármelyik helyére beilleszthették volna a 2007-es Golden Heartot!) Más kérdés, hogy elég nehéz versenyezni olyan Top 5-ös nótákkal, mint a Blue Savannah, a Drama!, a Chorus, a Love To Hate You, a Stop!, a Sometimes vagy a Breath!
Az anamorfikus szélesvásznú kép ugyan olykor szemmel láthatóan magán viseli a digitális videózás (tök)életlenségeit, a hangra – különösen a DTS keverésre – nem lehet panasz!
Ahogy a bevezető elárulta, az egyetlen félórás doksi nem az egyetlen ráadás, bár kellően érdekes bepillantani azt amerikai lemezfelvételbe, illetve a zenekar két tagjának otthonába. (Vince valódi, illetve zenei konyhájával, azaz a stúdiójával ismerkedhetünk meg, míg Andy a ruhásszekrényét tárja szélesre!)
S most jöjjenek a rejtett extrák és azok lelőhelyei! (Aki autodidakta módon szeretné megtalálni e különlegességeket, az ne olvassa tovább ezt a bekezdést!)
Az első meglepetésért elég, ha megnézzük a koncertet, melynek stáblistája után automatikusan elindul a Sunday Girl kivetítő-anyaga. Hasonló háttérvideókra bukkanhatunk a dalválasztás menüpont alatt a következő módokon: a Sunday Girl és a Chorus kijelölése után nyomjuk meg a balra nyilat, a Love To Hate You kiválasztásakor meg a jobbra nyilat – mindhárom mutatvánnyal egy-egy rejtett ráadáshoz juthatunk. (Az elsőnél a How My Eyes Adore You, a másodiknál a Chorus, a harmadiknál a Love To Hate You vizuális kisfilmjét nézhetjük meg.) A további extrákat már jobban elrejtették: ha megnéztük a dokumentumfilmet, az Exclusive Short Film menüjében feltűnik egy új sor: Podcasts. Ha ezt kiválasztva megnyomjuk a balra nyilat, akkor megtekinthetjük az I Could Fall In Love With You háttérvideóját, ha a jobbra nyilat nyomjuk meg, akkor pedig ugyanennek a dalnak a hivatalos videóklipjét nézhetjük végig. Ugyanezen menüponton Entert nyomva végighallgathatjuk Vince Clark turnét megörökítő, közel háromnegyedórás audiónaplóját.
Igazi Erasure-slágerparádé – hihetetlenül jó koncerthangzással, Andy fantasztikus énekelőadásával, Vince billentyűs és gitáros produkciójával, no meg egy vendégmuzsikus egyszeri trombitajátékával.
Tracklista:
1. Sunday Girl
2. Blue Savannah
3. Drama!
4. I Could Fall In Love With You
5. Fly Away
6. Breathe
7. Storm In A Teacup
8. Chains Of Love
9. Breath Of Life
10. Love To Hate You
11. Sucker For Love
12. Victim Of Love
13. When A Lover Leaves You
14. Ship Of Fool
15. Chorus
16. Sometimes
17. A Little Respect
18. Oh L’Amour
19. Glass Angel
20. Stop!
+
Dokumentumfilm
+
Rejtett extrák
2008. 05. 10.
További Erasure cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..