Lemezajánlók
Sustain (Pogo Center Records)
A hat éve együtt zenélő kaposvári rockbanda nem siette el a bemutatkozó lemezének kiadását, ám annál nagyobb meglepetéssel szolgált, mikor demo lemez helyett egy nyolc tracket tartalmazó első koronggal rukkolt elő 2008-ban.
A lemeznek nincs címe, a borítón csupán az egyedi stílusú Sustain betűk olvashatók egy egész, és egy félbeharapott alma alatt. Az első szám címe a képet alátámasztva Apple, s kicsit talán összegzése is a csapat hitvallásának. A sustain szó valaminek a fenntartását, kitartását jelenti, lehet ez akár egy érzés, egy állapot, vagy egy hang. A borító hátlapján pedig egy kukacoktól hemzsegő almát látunk. Az egész albumra jellemző ez a hangulatvilág. Kicsit szomorkás, olykor depresszív érzések keverednek a számokban, melankólikus, lágy zenével alátámasztva, közben viszont érezni lehet a kitörést ebből az állapotból, mikor egy-egy kemény, zúzós téma váltja fel a finom gitárjátékot.
Az első szám kapásból mutatja ezt a két vonalat, s közben beindítja az utazást, melyet az Axport című második track visz tovább. Felhangosodó, majd elhalkuló harmónia periódikus, lüktető zongorakísérettel. Mintha csak meg akarnák mutatni a srácok, hogy ilyet is tudnak. Aztán jön a Hippodrome, melyben már nagyobb szerep jut az ütőhangszereknek is. Mint a többi, ez is gitáralapú dal, lágy indítással, majd riffelős folytatással. Kicsit szaggatós, mégis nagyon harmónikus szám néhány kemény zúzással megspékelve. Ezeknél a részeknél lehet érezni valamelyest a Sustain koncertfeelingjét, ugyanis a fellépéseik mindig fergeteges bulikat szülnek. Ott is éppúgy megfigyelhető a két ellentét, melyek ellenére mégis egységes zenét kapunk. Míg egyik pillanatban épp csak ringatózunk az ütemekre, néhány másodperccel később már a színpad előtt tombolunk önkívületben. Hát ilyen ez a sustaines életérzés, melyet a negyedik szám, a Neaux fokoz még tovább.
Az annyira jellemző lüktetés folytatódik, a hangok és ütemek kitartása a végtelenségig, s az egész megteremtése. Az Epigone szétszaggatja a hangfalakat, a vad dinamika keményen zúz végig az instrument tracken. Ekkor érkezünk el az album hivatalosan utolsó előtti trackjéhez, mely a Try again címet viseli. A lendületes indítás után kicsit visszafogják az erőt, aztán a fokozás egészen a szám végéig elkíséri a hallgatót. Mint az másik daloknál is hallható, kiváló női vokál egészíti ki Nitro - akit a Sick-Room zenekarból ismerhetünk - énekét Gőbölös Krisztina személyében, akinek a neve pedig a Stereo Bazaarthoz és a The Airborne-hoz köthető. Említést érdemel az ötlet, hogy a Try again szám vége felvezetése a lemezt záró, Perhaps című bonus tracknek. Játszó, beszélgető gyerekeket hallunk, melyből kibontakozik az akusztikus gitártéma. Majd hozzá illeszkedik a csörgőkkel kísért duett, mely gyönyörűen ismétlődik és fokozódik a jól elkapott refrénig, ami slágeresen mászik a fülünkbe. Aztán vége, elhalkul minden, újra gyerekzsivaly. Majd csend. Csend, utána még egy kis csend, s pár perc elteltével, mikor már azt hinnénk, lejárt a lemez, elkezd pötyögni egy majdhogynem szintetizátoros hangszínre állított gitárhang. Hamarosan bejön a basszus is, kicsit a Night Rider jut róla eszembe, és kibontakozik egy baromi gyors, szintén lüktető, dinamizmusból ötös szám, a Visibility. Ez a srácok plusz meglepetése, mellyel együtt már nyolc trackessé válik a bemutatkozó album. S hogy kiknek köszönhetjük mindezt? Walter Péternek (basszgitár), Schütz Ádámnak (gitár), Sipos Tamásnak (dob) és Schán Balázsnak (ütőhangszerek).
2008. 12. 20.
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..