Lemezajánlók
Susan Boyle: The Gift (Sony Music)
Egy nő, aki lemezre termett – állítják azok, akik látták. És azok is, akik hallották. A brit tehetségkutatón annak ellenére futott be Susan Boyle, hogy sem a kora, sem a vonásai, sem az alakja nem felel meg a „sóbiz” elvárásainak. Káprázatos hangja viszont másodszor repítette az angol és az amerikai slágerlisták csúcsára a 49 éves előadót.
Nem az a bravúr, ha egy tehetségkutatón befutott előadó az azzal járó népszerűséget meglovagolva sikeres lemezt készít, hanem ha a bravúrt később is képes megismételni. Susan Boyle-nak sikerült. Második, The Gift című nagylemezénél is közel ugyanazt a receptet és időzítést használták, amit a 2009-es I Dreamed A Dream című bemutatkozó-albumnál: egy korong, amin lírai és karácsonyi dalok egyaránt szerepelnek, s aminek a borítója is ezt a kettősséget hangsúlyozza. Így nem csak az ünnepi időszakban, de azon kívül is van helye az énekesnő felvételeinek, melyeket – akárcsak egy évvel ezelőtt – ezúttal is novemberben jelentettek meg.
Susan újra a lemezlovasból nagyívű zenei alkotások producerévé vált Steve Mac-kel dolgozott, s ahogy az I Dreamed A Dream (Álmodtam egy álmot) esetében, most is szerepel egy álmodozós darab a lemezen – a Don’t Dream It’s Over eredetileg egy Crowded House sláger volt, amit Paul Young is sikerre vitt, ám Susan bebizonyította, nem csak a férfi énekesekhez illik e szerzemény. De ugyanígy tett a másik két tuti befutó esetében is: a Perfect Day és a Hallelujah egyaránt olyan kiváló dalszerző-előadók munkája (Nick Cave és Leonard Cohen), akik ugyan egészen más énekhangbéli teljesítménnyel rendelkeznek, ám zsenialitásukhoz kétség nem fér, s akiknek gyöngyszemei számtalan feldolgozást megértek. Susan előadása azonban egészen katartikus: hangja olykor remegően visszafogott, máskor erőteljes, hatalmas teret betöltő, magabiztosan szárnyaló.
A vallásos neveltetést kapott, korábban templomi kórusban is énekelt előadó hitelesen és rutinosan szólaltatja meg az olyan jól ismert karácsonyi dalokat, mint a The First Noel, az O Holy Night, az Away In A Manger, illetve a templomi áhítat övezte O Come All Ye Faithful, de az újévi, a zongora mellett harmonikaszóval megtámogatott Auld Lang Syne mellől is csak a diszkrét pezsgőspohár-koccintás hiányzik.
A lemez különlegességei szintén az ünnepi tételek közül kerültek ki: a Make Me a Channel Of Your Peace (Tégy békéd közvetítőjévé) egy keresztény himnusz, melynek szövegét egyes feltételezések szerint Szent Ferenc imája ihlette. Szokatlan dallama miatt érdemes többször is esélyt adni e szerzeménynek, hogy valóban hatása alá kerülhessünk…
A másik érdekesség a Do You Hear What I Hear?, mely egy ’61-es karácsonyi dalritkaság, amit bizonyára a We Are The World szerzőpárosának (Lionel Richie és Michael Jackson) valamelyike jól ismert, hiszen egy motívumot sikerült átemelni belőle az afrikai segélydalba. Igaz, nem csak ettől különleges e felvétel: a tehetségkutató-győztes idén megmérettetést rendezett, melyre bárki nevezhetett, s az indulók közül maga Susan hirdetett győztest. A legmeggyőzőbbnek Amber Stassi produkcióját találta, így a new yorki hölgy lehetőséget kapott, és duettet énekelhetett Boyle-lal. Nem rossz ajánlólevél a 33 éves mentősnek, hogy egy olyan lemezen mutathatta meg a hangját, ami az amerikai és angol slágerlistát egyaránt meghódította.
2009. április 11-én nézők millióit kápráztatta el Susan Boyle a Britain’s Got Talent tehetségkutatón, s míg bemutatkozó albuma a gyorsan jött népszerűségi hullámot lovagolta meg, címadónak választva a komoly ismertséget hozó dalt, új lemezének már nincs köze a tavalyi tévéműsorhoz, mégis sikert sikerre halmoz. Tegyük hozzá: joggal. Bár a bő félórás albumára kerülhetett volna még pár szerzemény, ez a tízdalos anyag így is kerek. És nem csak a formája miatt.
Tracklista:
1. Perfect Day
2. Hallelujah
3. Do You Hear What I Hear? (Duett Amber Stassival)
4. Don’t Dream It’s Over
5. The First Noel
6. O Holy Night
7. Away In A Manger
8. Make A Channel Of Your Peace
9. Auld Lang Syne
10. O Come All Ye Faithful
2010. 11. 18. 21:47
További Susan Boyle cikkek
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..